• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr narożny hamburski

(07-01-2020, 14:25 PM)dzikakuna napisał(a): Nawet z bardzo dużą gąbką filtr wewnętrzny zajmie mniej miejsca.
Możesz rozważyć też filtr kaskadowy.
Niekoniecznie będzie lepszy Smile Hamburgi są np. bardzo popularne wśród kreweciarzy w małych zbiornikach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
w sumie, może to i racja ilość zajmowanego miejsca przez filtr to ważna kwestia
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Z drugiej strony miejsce w filtrze możesz wykorzystać do schowania grzałki, możesz też jak kreweciarze "obsadzić" gąbkę mchem aby ją zamaskować.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(07-01-2020, 13:56 PM)Kociolfigo napisał(a):
(05-01-2020, 22:53 PM)dzikakuna napisał(a): W tak małym akwarium chyba nie ma to sensu....
Czemu, uważasz że takie filtry nadają się głównie do większych zbiorników? A w przypadku mojego wystarczy zwykły filtr wewnętrzny np?


(05-01-2020, 23:31 PM)schmeichel napisał(a): Ja miałem hamburga w takim zbiorniku i byłem z niego bardzo zadowolony. Gąbka była trochę szersza i miała 25 cm.

dużo miejsca zostawało Ci za gąbką ?

Miejsca miałem dużo. Za gąbką umieściłem grzałkę, cyrkulator aquael turbo 500 i sporą ilość torfu umieszczonego w pończosze.

(07-01-2020, 15:52 PM)schmeichel napisał(a):
(07-01-2020, 13:56 PM)Kociolfigo napisał(a):
(05-01-2020, 22:53 PM)dzikakuna napisał(a): W tak małym akwarium chyba nie ma to sensu....
Czemu, uważasz że takie filtry nadają się głównie do większych zbiorników? A w przypadku mojego wystarczy zwykły filtr wewnętrzny np?



(05-01-2020, 23:31 PM)schmeichel napisał(a): Ja miałem hamburga w takim zbiorniku i byłem z niego bardzo zadowolony. Gąbka była trochę szersza i miała 25 cm.

dużo miejsca zostawało Ci za gąbką ?

Miejsca miałem dużo. Za gąbką umieściłem grzałkę, cyrkulator aquael turbo 500 i sporą ilość torfu umieszczonego w pończosze. Szerokość 20 cm też spokojnie powinna Ci wystarczyć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Czy jest szansa na wklejenie hamburga do zalanego już wodą akwarium? Czy są jakieś kleje, silikony, które kleją pod wodą?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(02-01-2021, 11:17 AM)Marcepan napisał(a): Czy jest szansa na wklejenie hamburga do zalanego już wodą akwarium? Czy są jakieś kleje, silikony, które kleją pod wodą?

Gdzieś na YT widziałem hamburga wystawionego w taką ramkę z poliwęglanu zamocowaną przyssawkami. Trochę kombinacjì ale pewnie by się tak dało.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zawsze można wkleić narożnik ze szkła i gotowy filtr wstawić do zbiornika.
Opcja jest kaseciak.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wklejałem do zalanego akwarium. Nie polecam.
Kątownik z PVC przykleiłem do szyb kropelką w żelu. Trzymało kilka tygodni. 
Do klejenia pod wodą chyba tylko kleje cyjanoakrylowe się nadają, a te słabo łapią szkło.

Opcja na tuptusia to chyba najrozsądniejsze podejście do sprawy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jest chyba z jbl silikon do naprawy akwariów i stosowania pod wodą bo jakiś czas temu w miejscowym zoologu gość mówił że musi uszczelnić zbiornik bo cieknie strasznie a jak byłem ostatnio to był szczelny więc chyba działa.

JBL ProHaru Universal - jak pisze na ulotce bezpieczny dla zwierząt.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(02-01-2021, 11:17 AM)Marcepan napisał(a): Czy jest szansa na wklejenie hamburga do zalanego już wodą akwarium? Czy są jakieś kleje, silikony, które kleją pod wodą?

A duże akwarium? Zawsze można spuścić wodę i bez kombinacji przykleić silikonem
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości