• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr narożny hamburski

(28-10-2019, 00:35 AM)Papja napisał(a): 3-4mm spokojnie wystarczą.

 4mm starczy ???? JA tam myslałem ze tak z 2-3cm
Pozdrawiam,
Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
3-4mm grubości szyby. Takto szerokość płata 2-3cm będzie dobra. Ja polecam zrobić podwójne szyny tak, żeby się gąbka nie zapadała do środka, jak się zapcha. Wtedy podwójne szyny trzymają gąbkę i żadna ryba się nam tam nie wepchnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(30-10-2019, 13:42 PM)mimo12 napisał(a): 3-4mm grubości szyby. Takto szerokość płata 2-3cm będzie dobra. Ja polecam zrobić podwójne szyny tak, żeby się gąbka nie zapadała do środka, jak się zapcha. Wtedy podwójne szyny trzymają gąbkę i żadna ryba się nam tam nie wepchnie.


 Dziękuję za Super radę z  podwójną szybą .....
Pozdrawiam,
Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W jaki sposób ograniczyć "plucie" napędu do HMFa? Lub co ma na nie wpływ? Zrobiłem już trzy o różnej średnicy i ilości dziurek, różnej wysokości doprowadzenia powietrza oraz ilości pchanego powietrza ale efekt jest mizerny, bardziej przypomina to jacuzzi niż akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Przymierzam się do zrobienia hamburga w akwarium 112l 80x35x40 i zastanawiam się czy gąbka 20x40x5 30ppi była by odpowiednia, czy jednak to za dużo lub za mało?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W tak małym akwarium chyba nie ma to sensu....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja miałem hamburga w takim zbiorniku i byłem z niego bardzo zadowolony. Gąbka była trochę szersza i miała 25 cm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
30 ppi to generalnie optimum. 45 ppi to dla drobnicy, a 20 ppi to bardziej jako biolog w filtrze panelowym albo przy rybach roślinożernych.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(05-01-2020, 22:53 PM)dzikakuna napisał(a): W tak małym akwarium chyba nie ma to sensu....
Czemu, uważasz że takie filtry nadają się głównie do większych zbiorników? A w przypadku mojego wystarczy zwykły filtr wewnętrzny np?

(05-01-2020, 23:31 PM)schmeichel napisał(a): Ja miałem hamburga w takim zbiorniku i byłem z niego bardzo zadowolony. Gąbka była trochę szersza i miała 25 cm.

dużo miejsca zostawało Ci za gąbką ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nawet z bardzo dużą gąbką filtr wewnętrzny zajmie mniej miejsca.
Możesz rozważyć też filtr kaskadowy.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości