• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jezioro Nikaragua - aranżacja

#11
Sumów małych nie znajdziesz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(31-08-2016, 18:25 PM)Rysiek napisał(a): Sumów małych nie znajdziesz.
Tak myślałem. A zatem nie będzie biotopu z prawdziwego zdarzenia...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
No to może zamiast zebr parka Hypsophrys nicaraguensis? Zebry słyną z ogromnej płodności i nawet przy drapieżnikach potrafią odchowywać młode na kilogramy, a co dopiero w sąsiedztwie łagodnych miodówek.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(31-08-2016, 20:03 PM)piotrK napisał(a): No to może zamiast zebr parka Hypsophrys nicaraguensis? Zebry słyną z ogromnej płodności i nawet przy drapieżnikach potrafią odchowywać młode na kilogramy, a co dopiero w sąsiedztwie łagodnych miodówek.
Problem w tym, że zebry już mam, przecież ich nie zdezintegruję...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(31-08-2016, 18:33 PM)Lestat napisał(a):
(31-08-2016, 18:25 PM)Rysiek napisał(a): Sumów małych nie znajdziesz.
Tak myślałem. A zatem nie będzie biotopu z prawdziwego zdarzenia...

Czemu nie będzie... nikt nie zrobi biotopu z prawdziwego zdarzenia.
Akwarium to jedno, a natura to drugie i niech tak pozostanie.

Są na pewno jakieś sumowate w ciekach wodnych Ameryki centralnej  ale spotkanie ich w handlu jest "niemal" nie możliwe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Czasem dostępne są dzikie sumy z rodzaju Rhamdia (najczęściej R. guatemalensis) ale to właściwie lepsi towarzysze dla większych pielęgnic. Tak więc nawet jakby coś było, to nie nadaje się do twojego akwa Big Grin Takie życie Centralsiarza.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Dzisiaj przyszedł żwirek, nowe węże i spory kawałek lignitu. Tak więc ostro zabrałem się do roboty, tło i korzenie wyczyszczone, zbiornik opróżniony, ale nowe akwarium urządzę jutro. Rybki spokojnie czekają w wanience wypełnionej wodą ze starego akwarium i stale filtrowanej filtrem wewnętrznym. Niestety kubełek wyłaczony, a kultury bakterii w substracie szlag trafił. W razie potrzeby mam też wodę z drugiego zbiornika. Na razie roślin w nowym CA nie będzie, chyba że wsadzę kępę długolistnej twardej kryptokoryny, która przetrwała z zebrami kilka lat (ale co to za Nikaragua Sad).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
A czy lignit nie obniża pH?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Obniża, ale nieznacznie, a ma pozytywny wpływ na środowisko, w tym  jako antyglon (przynajmniej tak to o ile dobrze pamiętam wyjaśniał pracownik ogrodu botanicznego we Wrocławiu, gdzie nawet tła akwariów mają zrobione z lignitu). W kranie ph mam 7,5, jak spadnie o te 0,1 to i tak nic się nie dzieje... a wygląd lignitowej płyty jest tego warty.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Akwarium wystartowało. Zebry od razu zabrały się do roboty. Każda para znalazła już swoje miejsce. Co do miodówek, to tak jak można było przewidywać, nie bardzo wiedzą co z sobą począć. Roślin posadzonych w podłożu raczej nie będzie, natomiast zobaczę jak radzi sobie pływająca ceratopteris cornuta.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości