• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Guianacara sp. Jatapu

#71
Piękny widok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#72
Po odłowieniu młodych dominujące osobniki szykują się do tarła. Moje akwarium robi się małe nawet na dwie pary. Mam nadzieję, że jak poprzednio, że gdy się wytrą to przestaną pływać po całym akwarium i zajmą mniejsze terytorium. Wtedy druga para będzie mogła się wytrzeć i zapanuję względna równowaga. 
Zdjęcia dominującej pary
   
   
   
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#73
spam telefonem i brudnymi szybami

   

   

   
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#74
Piękne ryby i świetne, zasyfione akwarium.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#75
Pewnie się powtarzam, ale co tam... Pięknie prowadzone ryby, kuna oby tak dalej. Świetne foty, w sensie ujęcia. Ciekawe jak wygląda potomstwo które wydałeś w świat.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#76
(22-05-2019, 16:58 PM)Zimna Zośka napisał(a): Pewnie się powtarzam, ale co tam... Pięknie prowadzone ryby, kuna oby tak dalej. Świetne foty, w sensie ujęcia. Ciekawe jak wygląda potomstwo które wydałeś w świat.
Nie wiem, nikt się nie chwali Sad
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#77
Świetne ryby! Zazdroszczę takich widoków Oczko Też podoba mi się ten syfek akwariowy, mój zbiornik przy tym wygląda jak sterylna sala operacyjna, ale... już powoli zagracam dno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#78
Dziwnie się dzieje....
Prawie straciłem samicę z drugiej pary. Nie widziałem jej od kilku dni. Myślałem że siedzi na jajkach. Jakież było me zdziwienie gdy zobaczyłem gdy wypłynęła chmura młodych, ale samiec pilnuje ich sam. 
Para która wytarła się pierwsza, rozbiła się. Samiec przegonił samice i sam zajął się młodymi. 
Wsadziłem łapy do akwarium i zacząłem szukać brakującej ryby. Okazało się, że utknęła w gnieździe. Kryjówkę miały w półokrągłym kawałku kory, samiec ryjąc wokół kryjówki podkopał spory korzeń, który obsunął się i zatarasował wejście do kryjówki. Samiec przegonił uwolnioną samicę. 
Na drugi dzień przejął młode od pierwszego samca i tak je prowadza trzeci dzień.
Samice biją się o pierwszego, luźnego, samca a 5 młodzików uszczupla chmurę młodszego rodzeństwa....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#79
Dobrze, że udało się uratować samicę. Kiedyś, kiedy miałem L. Callipterus te musiałem uważać bo samiec potrafił zakopać samice w muszli, co raz niestety się zdarzyło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#80
Wam zbrojnik nie zakopał drugiego w grocie . Wysmiewacz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości