• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Guianacara sp. Jatapu

A w tle dźwiękowym młody narybek hehe.
Piękna ta ryba jest
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Bezradnynie ten filmik dodałem, miał być bez dźwięku...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(19-01-2020, 21:45 PM)Goran napisał(a): Swietne rybki. Jak już nabiore doświadczenia i znudzą mi się P. teaniatus  te bedą na 1 miejscu na liście nowej obsady.

U mnie beda jeszcze dluugo
Kolejne maluchy w drodze

Gdyby ktos byl chetny to zapraszam za miesiac moze troche dluzej beda wyrosniete maluszki do oddania
Szkoda oddac do zoologa na zmarnowanie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(20-01-2020, 17:18 PM)mikezetfirst napisał(a):
(19-01-2020, 21:45 PM)Goran napisał(a): Swietne rybki. Jak już nabiore doświadczenia i znudzą mi się P. teaniatus  te bedą na 1 miejscu na liście nowej obsady.

U mnie beda jeszcze dluugo
Kolejne maluchy w drodze
To dobrze . Kraków mi nawet bardziej po drodze niż Śląsk. Tak że jak coś to się przypomnę.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(20-01-2020, 17:18 PM)mikezetfirst napisał(a): Gdyby ktos byl chetny to zapraszam za miesiac moze troche dluzej beda wyrosniete maluszki do oddania

Uzbrój się w cierpliwość bo młode rosną na prawdę wolno w porównaniu do innych pielęgnic. Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A czym karmiles?
Ile razy dziennie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mam podrostki 2-3cm ok 100-150szt
Karmie mrożoną artermią i suchymi roślinnymi. Ale rosną bardzo nie równo i pomału. Teraz dostają 2-3 razy dziennie. Podmiany co 3-4 dni bo są już w przymałym akwarium.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(19-01-2020, 21:55 PM)dzikakuna napisał(a): Raczej nie zdążysz, planuję zmianę obsady. Te ryby w Polsce się chyba nie przyjęły i raczej się nie przyjmą. Pewnie nie jestem bez winy bo nie chciało mi się wstawać o 3 w nocy żeby wysłać je blablacarem Wink
Tak czy siak, zainteresowanie nimi jest znikome Sad

Hehe jak wszystkie inne Wink co odbiega od pseudo skalara za 6 zł

Ja swoje G.owroewefi F1 a to jedyne w PL F1, (rodzice WF z Surinamu) nie mogłem sprzedaż nawet po 10 zł za szt. gdzie WF były po około 125 zł (i mimo że to pierwsze WF w PL i jak dotąd jedyne) , a nie wspomnę o G.pellegrini gdzie WF kosztują w okolicy 180-200 zł a  F1 ledwo pchnąłem za 2-3 Euro do DE. Dlatego jak już odchowuje to tylko na własną potrzebę aby zwiększyć liczbę stada, bądź jak ktoś poprosi. 

U nas według mnie jest co raz słabiej z akwarystyką poza mieczykami, gupikami, pseudo skalarami itp. Big Grin  oczywiście są miłośnicy czegoś innego niż dla ,,MAS" ale albo się nie ujawniają albo jest to nie liczne grono, które znajdziemy np. tu Wink
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Faktycznie rosna poowooli mimo ze apetyt maja nieposkromiony

Doszlo do tego ze skubaly dorosle przeciez loricarie sp. Rio Atabapo - samiec dal rade ale samica jest chrnioniona przed maluchami w kotniku - samica miala w kilku miejscach krwawe rany
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(11-02-2020, 17:22 PM)mikezetfirst napisał(a): Faktycznie rosna poowooli mimo ze apetyt maja nieposkromiony

Doszlo do tego ze skubaly dorosle przeciez loricarie sp. Rio Atabapo - samiec dal rade ale samica jest chrnioniona przed maluchami w kotniku - samica miala w kilku miejscach krwawe rany
Proszę Cię, nie pisz takich rzeczy na forum. Nigdy się tych młodych nie pozbędziemy jeśli wszyscy się dowiedzą, że to (cytując klasyka) "chore poj@by" Wink Już 3mm rybki potrafią walczyć między sobą.Big Grin

(01-02-2020, 00:12 AM)reeadon napisał(a):
(19-01-2020, 21:55 PM)dzikakuna napisał(a): Raczej nie zdążysz, planuję zmianę obsady. Te ryby w Polsce się chyba nie przyjęły i raczej się nie przyjmą. Pewnie nie jestem bez winy bo nie chciało mi się wstawać o 3 w nocy żeby wysłać je blablacarem Wink
Tak czy siak, zainteresowanie nimi jest znikome Sad

Hehe jak wszystkie inne Wink co odbiega od pseudo skalara za 6 zł

Ja swoje G.owroewefi F1 a to jedyne w PL F1, (rodzice WF z Surinamu) nie mogłem sprzedaż nawet po 10 zł za szt. gdzie WF były po około 125 zł (i mimo że to pierwsze WF w PL i jak dotąd jedyne) , a nie wspomnę o G.pellegrini gdzie WF kosztują w okolicy 180-200 zł a  F1 ledwo pchnąłem za 2-3 Euro do DE. Dlatego jak już odchowuje to tylko na własną potrzebę aby zwiększyć liczbę stada, bądź jak ktoś poprosi. 

U nas według mnie jest co raz słabiej z akwarystyką poza mieczykami, gupikami, pseudo skalarami itp. Big Grin  oczywiście są miłośnicy czegoś innego niż dla ,,MAS" ale albo się nie ujawniają albo jest to nie liczne grono, które znajdziemy np. tu Wink

Reedeon, wybacz szczerość, ale te gujanki z Surinamu są wyjątkowo brzydkie. G. owroewefi Noviego F100xxx od tatykuby są 100x ładniejsze. Nie oszukujmy się, że "oh i ach" bo F1 i jedyny w Polsce rarytas. Nie dziw się że nikt ich nie chce. 
Co do innych ryb masz rację. Masówka ma się dobrze. A rarytasy takie jak G.pellegrini nie warto odchowywać więcej niż 15-20szt, dla tych którzy tych ryby poszukują i docenią.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości