• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Guianacara sp. Jatapu

Moje pilnują już drugi miesiąc około 20-30sztyk. Młode mają już z 1-1,5cm.
Druga para jest w opłakanym stanie. Wychodzi z kryjówek tylko po pokarm. Nie zauważyłem by podjadały młode, chodź mają mnóstwo okazji bo szkraby rozpłynęły się po całym akwarium. Rodzice nadal utrzymują barwy tarłowe i w razie "niebezpieczeństwa" przywołują młode.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie wiem ile czasu mija od wylegu do pierwszego wyplyniecia ale jak maluchy pierwszy raz widzialem to wydawaly sie wieksze niz narybek Akary blekitnej i taki bardziej ogarniety

U mnie pozostale ziemki, zwinniki i kiryski sa upchane z lewej strony akwa a para zajela w sumie srodek, prawa strona jest wolna a loricarie- takie podrostki wchodza do dolka z narybkiem Jatapu, czasem tylko te dojrzale loricarie sa przeganiane
Widzialem nawet jak te maluchy skubaly podrostki loricarii Smile
Swoja droga nic nie przebije otosa ktory siedzi na glowie loricarii Smile komedia
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Krewetka siedząca na pysku dyskowca, pielęgnicy - do czasu, a jednak Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Widok z przed tygodnia

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Przygotowania do kolejnego tarła

   
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Przepiękne barwy Heart
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mistrz aranżacji w akcji Wink

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Swietne rybki. Jak już nabiore doświadczenia i znudzą mi się P. teaniatus  te bedą na 1 miejscu na liście nowej obsady.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Raczej nie zdążysz, planuję zmianę obsady. Te ryby w Polsce się chyba nie przyjęły i raczej się nie przyjmą. Pewnie nie jestem bez winy bo nie chciało mi się wstawać o 3 w nocy żeby wysłać je blablacarem Wink
Tak czy siak, zainteresowanie nimi jest znikome Sad
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Może gdzieś jeszcze będą do dostania. 
A jeśli chodzi o popularność to po sobie wiem , że na początku szuka się kolorowych rybek. Gdyby nie to że w młodości przeszedłem przez żyworódki i inne popularne ryby to pewnie kupił bym w zoologu cokolwiek co by kolorowo wyglądało. Myślę żez 90 % szkiełek w Polsce to kolorowe dekoracje. Zabawa z wodą, parametrami, kamieniem, oświetleniem, aranżacją.... to coś co nie bawi większości "akwarystów".

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości