• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [240l] Ameryka

#61
(03-04-2018, 10:55 AM)Loobo napisał(a): Czyli Cryptoheros nanoluteus potrafią mordować mieczyki? Wow, czyli poziom agresji większy niż u Sajica? Dorównują Zebrom?
Na pewno są spokojniejsze od sajica jak i zeberek, u mnie w 375l nie widziałem jakieś specjalnej agresji w stosunku do mieczyków czy innych gatunków. Tylko w okresie rozmnażania staja się agresywniejsze. U mnie nie zabiły ani nie poraniły innej ryby.
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
(03-04-2018, 14:28 PM)jaca303 napisał(a):
(03-04-2018, 10:55 AM)Loobo napisał(a): Czyli Cryptoheros nanoluteus potrafią mordować mieczyki? Wow, czyli poziom agresji większy niż u Sajica? Dorównują Zebrom?
Na pewno są spokojniejsze od sajica jak i zeberek, u mnie w 375l nie widziałem jakieś specjalnej agresji w stosunku do mieczyków czy innych gatunków. Tylko w okresie rozmnażania staja się agresywniejsze. U mnie nie zabiły ani nie poraniły innej ryby.
Dokładnie jak jaca pisze w okresie tarła robią się agresywne ale zgonów nie bylo

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
Dziś odłowiłem pierwsze młode do akwarium 40 litrów. Około 20 sztuk. 
Reszta zostaje z rodzicami w 240l Wink Zobaczymy ile przeżyje w małym a ile w dużym akwa Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
(07-04-2018, 11:25 AM)-KUBA- napisał(a): Dziś odłowiłem pierwsze młode do akwarium 40 litrów. Około 20 sztuk. 
Reszta zostaje z rodzicami w 240l Wink Zobaczymy ile przeżyje w małym a ile w dużym akwa Wink
Oklasky
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
Potrzebna porada!!!
Glon na tafli wody po przejściu na świetlówki..
Po przejściu z naświetlaczy 2x10w na świetlówki 2x39w na tafli wody pojawił się Glon.
Świetlówki częściowo przysłonione folią.
Żadnych innych zmian w akwarium.
Ma ktoś pomysł jak temu zaradzić?

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
Nie jest to błona białkowa? Możesz pokazać zdjęcie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
Glon jak nic.
Błonę mam w innym zbiorniku więc wiem co i jak Wink [Obrazek: 3dc5b2e7268713ab20c65218333adb3b.jpg]

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Ja bym zgarnął siatką na ryby ile się da, zrobił podmianę wody i podłączył skimer albo deszczownice.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
To glony lub śnice na kożuchu bakteryjnym. Rób częściej mniejsze podmiany wody, zwiększ ruch tafli wody. Użyj napowietrzacza lub skrimera. I możesz odsłonić świetlówki Smile
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
Poproszę o aktualizację:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości