• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Koza pospolita (Cobitis taenia)

#11
W przyszłości mam zamiar zrobić serię o dostępnych w moich rejonach rybach czyli: ciernik, cierniczek, śliz pospolity, głowacz, różanka (czyli raczej rzadkie ryby). Także pomysłów jest sporo. Większe ryby w stylu okonia albo szczupaka jakoś nie są w moich zainteresowaniach, ale kto wie. Mam zamiar również zrobić serię z aranżowaniem zbiornika biotopu polskiego  w naturze, w stylu Ivana Mikoljia.  Szkoda ze sezon u nas w Polsce jest taki krótki. Niektóre gatunki już uciekają do głębszej wody. Na  niektóre tematy np. tarło ryb, trzeba czekać następny rok. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Oczy kozy może i nie są ważnym zmysłem w poszukiwaniu pokarmu, ale to, jak wysoko są osadzone wskazuje na fakt, że służą im do obserwowania otoczenia i wypatrywania drapieżników w czasie, gdy koza szuka pokarmu w mule. Świetne nagrania.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(09-09-2016, 23:51 PM)piotrK napisał(a): Oczy kozy może i nie są ważnym zmysłem w poszukiwaniu pokarmu, ale to, jak wysoko są osadzone wskazuje na fakt, że służą im do obserwowania otoczenia i wypatrywania drapieżników w czasie, gdy koza szuka pokarmu w mule. 

Dokładnie tak. Następny odcinek będzie m.in. o odżywianiu się kóz, więc napewno tą informację zamieszczę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Kolejna, już trzecia część o kozie pospolitej. W planach jest jeszcze kilka. Jedna z ważniejszych będzie o rozmnażaniu i tarle. Mam zamiar pojechać na początku kwietnia (wszystko w zależności, czy temperatura będzie sprzyjała do tarła), na miejsce ich występowania i może szczęście dopisze i uda się coś nagrać. Zobaczymy.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Jestem pod wrażeniem, piękny projekt i niesamowicie ciekawy. Będę śledził dalej i czekał na więcej.
Równolegle interesuje mnie kwestia techniczna Twoich filmów. Jakim sprzętem filmujesz, jakimi metodami? Ryby nie czują się zagrożone podczas filmowania. Czasami obraz staje się jakby "płaski" nie potrafię tego wytłumaczyć - kwestia sporego przybliżenia? Sprzętu ???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dzięki za miłe słowa.
Filmy pod wodą nagrywam GoPro 4. 
Jakimi metodami? Rożnie to bywa. Czasami filmuję na długich monopadach z mostków, pomostów i brzegów, jak nie mam dostępu bezpośrednio do nagrywanej ryby lub jest zagrożenie, że mogę zniszczyć, podeptać gniazda np. ciernika. Kozę akurat bezproblemowo się nagrywało, pozwoliła podchodzić do około 0,5 metra od siebie, a czasami nawet bliżej. 
Z płaskim obrazem,  to niestety wymuszony, niepożądany efekt. Jest to stabilizacja obrazu. Czasami nagrywam w niekorzystnych warunkach. Akurat z kozami był problem bo trafiłem na kilka dni gdzie była kiepska pogoda.Padało, wiatr, a co za tym idzie - fale. Ciężko było utrzymać kamerę stabilnie w jednej ręce. Wink Cały czas się uczę, to dopiero pierwszy sezon z moim filmowaniem. Powoli, powoli do przodu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Świetna robota. Jestem pod dużym wrażeniem Twoich filmów. Powodzenia w realizacji następnych projektów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Kolejny dobry film, lepszy niż niejeden polski dokument o rybach.

Techniczne pytanie - na zbliżeniach filmujesz w najwęższym kącie widzenia? Nie sądziłem że GoPro można filmować z tak bliska.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Dokładnie tak. Właśnie z gopro zawsze największym problemem są przybliżenia. Filmuje na FOV Narrow+ dodatkowe nakładki makro +5, +10, +20. No i niestety cały patent polega na tym żeby z odpowiedniej odległości nagrywać, ponieważ każdy filtr ma odpowiednią odległość od obiektu. Dlatego też niektóre fragmenty nie wychodzą zbyt wyostrzone. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Super filmiki, jakość jak National Geographic, aż się nie chce wierzyć, że tak Go Pro można. Czyli jak rozumiem nie nurkujesz, tylko nagrywasz stojąc w wodzie/na pomoście? Jak dla mnie rewelacja i widać ogrom pracy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości