• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [Obsada]25l profil. Ktoś? Coś?

#71
Bez problemu wrucę do domu to podam parametry wody, ale są dużo lepsze a tylko dolewam odparowaną wodę Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#72
Zdradź proszę swój sekret bo też chciałbym mieć fajne rybki bez filtra.
Z synem męczymy się w 35 litrowym zbiorniczku i powiem że średnio nam idzie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#73
Dużo roślin szybko rosnących od cały sekret. I skromna obsada, choć nie wiem czy Tak to można nazwać przy 3 miotach gupika...

NO3=0
NO2=0
GH=8do10
KH=6
PH=7,6

Tak jak mówiłem, tak też zrobiłem, torf wyleciał a w jego miejsce poszły kulki w postaci proszku, na to lawa taka jak do filtra, a później piasek bazaltowy wymieszany 2-1 ze żwirkiem bazaltowym gradacji 1-3mm.

Wiem że dla niektórych szok, jak to bez filtra ... Ale krewetki i na narybek gupika odchowuję już tak od pół roku jakoś, a od około tygodnia pływają otoski Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#74
A mierzyłeś amoniak? Może cykle nie ruszył?
A my mamy co tydzień NO3 25-30 przy 4 gupikach, ampularii dużej i 5 malutkich zbrojniczkach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#75
Nie mam testów na amoniak a zawsze jak mierze nox sa 0.

Woda po każdym restauracje jest wlana ta sama więc raczej nie ma szans żeby cykle nie ruszyły bo jest dojrzała. Co około miesiąc chyba dolewam około litra wody tylko i o dziwo jak nie ma gupików woda kryształ, a jak są to od ich karmy robi się lekko mętna... Będę musiał wymyślić coś innego do karmienia ...

A ile roślin masz ? Jaką powierzchnię dnia zajmują ? Są to rośliny szybko, średnio czy wolno rosnące ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#76
(20-04-2017, 09:07 AM)tuptuś napisał(a): A mierzyłeś amoniak? Może cykle nie ruszył?
A my mamy co tydzień NO3 25-30 przy 4 gupikach, ampularii dużej i 5 malutkich zbrojniczkach.
Pewnie Młody dokarmia gdy nie widzisz.... Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#77
(20-04-2017, 10:10 AM)dzikakuna napisał(a): Pewnie Młody dokarmia gdy nie widzisz.... Wink

Ostatnio dokarmiał modeliną Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#78
Haha tak w off topie to córeczka znajomego wyrzuciła raz ponad połowę tej wielkiej puchy tropikala

Ktoś wie może czym jeszcze można karmić tak drobny narybek (nie licząc larw solowca)? Wkurza mnie trochę to bielenie wody przez ten pyłek...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości