• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Oceanarium - Błękitna Planeta - Kopenhaga

#11
Witam. Od relacji kocana miałem gdzieś w głowie pomysł na odwiedziny tego wspaniałego miejsca i w końcu nadarzyła się okazja. po skandynawskich wojażach trafiliśmy do Danii i był warunek: skoro syn chce do Legolandu to ja do Den Bla Planet :-).

Niestety jak to życie pisze scenariusze obiekt był czynny do 20:00 a my trafiliśmy tam o 18:00. Nie wiedziałem co mnie czeka na samym końcu, więc zaczęliśmy na luzie.

A więc, tu ja dzielnie dzierżę mapkę, nic ciekawego :-)

   

Dział pierwszy to północne jeziora i morza, przelecimy to bardzo szybko:

   

żona mi ziewa więc szybko przesuwany się dalej

   

   

   

   

Ogromne wrażenie zrobił zbiornik morski ze skałami i żyjącymi tam ptakami. Przed tym akwarium były zbudowane jakby schodkowa trybuna skąd można godzinami podziwiać ten kawałek przyrody
   

Po drodze otwarte zbiorniki w których można było dotykać ryb, oczywiście jak się ją znajdzie
   

Część z dużymi zbiornikami wody słodkiej:
   

   

   

No idziemy dalej:
   

   

w tym zbiorniku pływały Uaru fernandezyepezi
   

Następnie jak już kocan objaśnił można trafić do części nadwodnej lasu tropikalnego. W tym lesie oprócz mnóstwa roślin można napotkać żyjące wolno zwierzęta tj. żaby, motyle, gekony, jaszczurki, nietoperze oraz inne robale których nazwy nie znam, oraz oczywiście ptaki.

   

   

Idąc wytyczonymi ścieżkami przechodzimy koło oczek wodnych (4 sztuki) które okazują się powierzchniami olbrzymich akwariów które są dostępne do obserwacji z poziomu niżej czyli jakby z piwnicy Smile.



Najbardziej imponujące dla mnie to akwarium z piraniami. Przedstawiam zdjęcie z człowiekiem obok aby pokazać ogrom zbiornika. Akwarium jednogatunkowe, coś pięknego. Ryby były dobrze wyeksponowane.

   

Potem monster fisze:

   

   

   

   

   

   

   

I nawet Geophagusy tam pływały

   

Powiem tak że taką "piwnicę" to z chęcią bym posiadł:-)

Wracając na górę, po drodze przy wodospadzie z oczkiem wodnym, w pistiach na powierzchni siedziały kraby na wyciągnięcie ręki

   

   

Po wyjściu z pomieszczenia z lasem tropikalnym, ponownie zwiedzamy akwaria.
Nawet spodobało mi się to z tęczankami. W akwarium był bardzo silny nurt poprowadzony z centrum na prawy bok.

   

   

I potem ten super jak dla mnie zbiornik bo z fajnymi rybami: Herosy ale też bajecznie piękne Astronotus crassipinnis

   



Później jeszcze kilka zbiorników mniej przykuwających uwagę.

   

Zbiornik z żółwiem mega rozmiarów

   

   

Fajną ciekawostką prawie na końcu jest duży ale płytki z morskimi "płaszczkami" i tu nazwy Wam nie powiem.
Przy piątym okrążeniu zacząłem wpadać w trans :-)



Na samym końcu trochę zbiorników morskich, nie moja bajka a i aparat nie rejestrował wszystkich barw

   

   

   

Na samym koniuszku jest mega wielki zbiornik oczywiście z tunelem.

   

   

   

   

Podsumowując jest co oglądać i te nasze 2 godziny przed zamknięciem to za mało. 
Do Kopenhagi są w miarę tanie połączenia lotnicze a obiekt jest zaraz przy lotnisku. Oczywiście Kopenhagę też warto zwiedzić i chyba do tego nie muszę namawiać.

Podziękowania dla admina z działu technicznego bo dzięki nowej metodzie wprowadzania zdjęć napisanie posta i załadowanie tak dużej ilości zdjęć to czysta przyjemność Smile


Załączone pliki Miniatury
       
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
[-] Post Sloma otrzymał 10 Lubię to od:
  • adams2121, Darek, dzikakuna, filas, Goran, Papja, piotrK, Ruki, sensej, stefan212020
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: Papja
#12
Dzięki za super fotorelację. Piękny baniak z malgaszami, tęczankami też. Ciekawe czemu te Herosy takie zestresowane, czyżby A. crassipinnis je lały w tak dużym akwarium?

No i ciekawi mnie co było w tym "kotniku" (pewnie większych rozmiarów niż większość przydomowych basenów w Polsce) zawieszonym w największym zbiorniku.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Lol! Sławek świetna relacja! 
Dla moich dzieciaków byłaby to większa atrakcja niż Legoland. 
Oglądałem post na komputerze, a przez ramię zaglądały mi dodatkowe dwie pary oczu. I zaczęło się jęczenie... "Tato kiedy pojedziemy, kiedy.... kiedy..."
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 1 polubień od:
  • Sloma
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości