• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Konkurs Hassar 01 - identyfikacja gatunkowa.

#1
Hej,

maly konkursik. Mam jednego gagatka, ktorego nie zamawialem. Przylecial z rubrolabiatusami jako taki kajtus - mial z centymetr. Ladnie urosl, mozna go bylo sfotografowac (pletwy ma zlozone, specjalnie po to zeby niektorym, bardziej zaawansowanym fishkeeperom nie bylo za latwo). Zadanie jest proste - nalezy zidentyfikowac przynaleznosc rodzajowa i gatunkowa. Nie starczy jednak napisac to jest Cichla fossilis bo razem z Topielcem bedziemy oceniac nie tylko poprawna identyfikacje gatunkowa ale takze opisanie dlaczego, ktos postanowil, ze to jest akurat ta ryba, w skrajnym wypadku praca wygrana moze np. miec mylna nazwe gatunkowa ale jezeli ktos sie mocno przylozy do opisu to moze wygrac. Nagroda to parka pielegnic z mojej oferty - do wyboru dowolny, dostepny gatunek (humilisy i enigmatochromisy poza oferta konkursowa). Dlatego tez taki maly apel, jak ktos nie ma miejsca na pare barwniakow to zeby sobie odpuscil Smile, ewentualnie naszykowal nowy baniak Big Grin. Konkurs trwa tydzien od dnia zamieszczenia tego posta.
W przypadku wysylki ryb (Lublin do boju!) nie pokrywam kosztow PKP, gdyby sie tak zlozylo, ze wysylka nie bedzie mozliwa bo miedzy naszymi miastami nie kursuje bezposredni pociag, no to trudno - zeby potem nikt nie mial pretensji. PKSem nie wysylam ryb, zwlaszcza zima.

[Obrazek: identify01.jpg]

[Obrazek: identify02.jpg]

[Obrazek: identify03.jpg]

[Obrazek: identify04.jpg]

Pozdro i zapraszam do zabawy. W tym topicu umieszczamy tylko wpisy konkursowe. Wszelkie pytania prosze zamieszczac w tym temacie: http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=737
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Skoro przyleciała z rubrolabiatusami to musi pochodzić z regionu Kolente. Smile To już zawęża nam grono podejrzanych. Kolejną cechą, która pozwala odrzucić kolejne gatunki jest kształt ciała oraz budowa głowy. To dyskwalifikuje od razu Chromidotiilapiini i wskazuje na coś z Tilapiini.
Ja stawiam na Tilapia brevimanus, posiada ona charakterystyczne łuski opalizujące na niebiesko. Podobne posiada T. louka, ale u niej występuje zabarwione na czerwono "podgardle", którego u T. brevimanus nie spotkamy. Płetwy z lekko czerwonym obramowaniem. Pasy nie są mocno zaznaczone.
[Obrazek: brevimanus3.jpg]
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(03-12-2011, 22:59 PM)Ruki napisał(a): Skoro przyleciała z rubrolabiatusami to musi pochodzić z regionu Kolente. Smile To już zawęża nam grono podejrzanych. Kolejną cechą, która pozwala odrzucić kolejne gatunki jest kształt ciała oraz budowa głowy. To dyskwalifikuje od razu Chromidotiilapiini i wskazuje na coś z Tilapiini.
Ja stawiam na Tilapia brevimanus, posiada ona charakterystyczne łuski opalizujące na niebiesko. Podobne posiada T. louka, ale u niej występuje zabarwione na czerwono "podgardle", którego u T. brevimanus nie spotkamy. Płetwy z lekko czerwonym obramowaniem. Pasy nie są mocno zaznaczone.
[Obrazek: brevimanus3.jpg]

Tam ta ram taaaaam (fanfary Tongue)

Poniewaz frekwencja byla powalajaca miesmy z Topielcem niezly orzech do zgryzienia. Sposrod wszystkich prac po wielogodzinnych dyskusjach udalo nam sie wybrac ta najlepsza. Zwycieza Ruki! Big Grin Gratulacje. Poniewaz zajal tez drugie miejsce w nagrode jezeli oczywiscie bedzie chcial 3x Mochokiella paynei.

Pozdrawiam,
P.S.
No dobra moze nie bylo bardzo latwo ale fishbase+troche googli i w 15 minut moznabylo znalezc ta rybe Smile.

P.S.2.
Nastepnym razem postaramy sie o nieco mniej zaawansowany konkurs Smile

P.S.3.
Lukasz mam srogie zapalenie pluc, dam znac jak mi przejdzie i zgadamy sie co do wysyleczki.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Spoko, mi się nie spieszy. A Ty się kuruj. Smile
Frekwencja mała, bo pewnie nikt nie ma miejsca na barwniaki. :d
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości