• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [125 l][Azja pld - wsch][gurami czekoladowe]

#1
Zgodnie z zapowiedzią poniżej opis mojego drugiego akwarium, dla kontrastu stoi obok biotopu afryki zachodniej. Celowo tutaj biotop czarnych wód azjatyckich jest przełamany roślinnością bliżej powierzchni. Długo miałem je bez roślin i trochę mi się znudziło.

Mimo, że gurami czekoladowe to nie pielęgnice, ale to naprawdę wciągające ryby.

Opis zbiornika:

1. Akwarium 125 l (Aquael glossy - 80x35x54)
2. Oświetlenie 2 x 16 LED.
3. Filtracja Aquael Unimax 250. Żeby rozproszyć trochę wypływ przedłużyłem deszczownicę na całą szerokość akwarium.
4. Ogrzewanie - grzałka Aquael 150 w.
5. Parametry wody - PH ok. 6,4, przewodność 80 mS/cm.
6. Użyte dekoracje - piasek, różne korzenie.
7. Obsada akwarium -
Sphaerichthys osphromenoides
Pangio kuhlii
Boraras macuatus

8. Rośliny:
a) Microsoria sp.
b) Limna minor
c) Salvinia natans
d) ceratopteris thalictroides
e) cryptocoryne sp.
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przyjemny "dziki" baniaczek.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Szkiełko mi się podoba. Smile

W sekcji roślin dopisz jeszcze Zwartki, które przydybałem na dnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Czekoladki super, prawie ich nie widać nawet na zdjęciu, kamuflaż doskonały Smile Ile ich tam mieszka? Nie biją się?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(23-08-2016, 09:25 AM)piotrK napisał(a): Czekoladki super, prawie ich nie widać nawet na zdjęciu, kamuflaż doskonały Smile Ile ich tam mieszka? Nie biją się?

Dzieki, troche sie wlasnie ganiaja, troche sie nie spodziewalem takiej agresji. Mam ich 8, to troche pomaga. Mialbym wiecej , ale to tylko 125 l... Strasznie delikatne ryby. Klucz to zdobyc dobrej jakosci ryby, raz na jakis czas sie trafiaja.

Fajnie zachowuja sie tez p. Kuhli. Mam ich 5 i wcale bardzo sie nie chowaja. Aranzacja jednak bardzo wplywa na zachowanie. Maculaty tez fajnie chodza w grupie.

(23-08-2016, 08:51 AM)fazi_poz napisał(a): Szkiełko mi się podoba. Smile

W sekcji roślin dopisz jeszcze Zwartki, które przydybałem na dnie.

Dzieki, fakt zwartki przeoczylem. Dopisze jak tylko dojde jak to sie robiSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Super zbiornik z klimatem. Te czekoladki są świetne. Myślę o czymś takim dla gurami mazaikowych. Warto wspomnieć że, cytuję "w odróżnieniu od innych ryb labiryntowych gurami czekoladowy jest gębaczem. Po tarle samica bierze ikrę do pyska. Inkubuje ją przez około 2 tygodnie, po których następuje wylęg".
Aż trudno sobie wyobrazić inkubacje w tak małym pysku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(23-08-2016, 10:07 AM)bpiotrow13 napisał(a):
(23-08-2016, 09:25 AM)piotrK napisał(a): Czekoladki super, prawie ich nie widać nawet na zdjęciu, kamuflaż doskonały Smile Ile ich tam mieszka? Nie biją się?

Dzieki, troche sie wlasnie ganiaja, troche sie nie spodziewalem takiej agresji. Mam ich 8, to troche pomaga. Mialbym wiecej , ale to tylko 125 l...
Kiedyś miałem fazę na labirynty i chciałem wpuścić czekoladki do akwarium o pojemności 70 litrów. Na forum IGL stanowczo mi to odradzono i doradzono, że ze względu na ich agresję wewnątrzgatunkową akwarium powinno mieć dobrze ponad 100 litrów, a lepiej 200.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(23-08-2016, 11:01 AM)Sloma napisał(a): Super zbiornik z klimatem. Te czekoladki są świetne. Myślę o czymś takim dla gurami mazaikowych. Warto wspomnieć że, cytuję "w odróżnieniu od innych ryb labiryntowych gurami czekoladowy jest gębaczem. Po tarle samica bierze ikrę do pyska. Inkubuje ją przez około 2 tygodnie, po których następuje wylęg".
Aż trudno sobie wyobrazić inkubacje w tak małym pysku.

Dzieki, ja do inkubacji nie doszedlem jeszcze. One maja maly otwor gebowy, ale podgardle u samicy sugeruje, ze ikra sie moze zmiescic. Mozaikowe sa super, ale sporo wieksze od czekoladowych i ja nie mam miejsca. Na razie czekam na tarlo u czekoladowych. Sa jeszcze chyba mlode. Sporo urosly odkd je mam (kilka miesiecy).

(23-08-2016, 11:31 AM)piotrK napisał(a):
(23-08-2016, 10:07 AM)bpiotrow13 napisał(a):
(23-08-2016, 09:25 AM)piotrK napisał(a): Czekoladki super, prawie ich nie widać nawet na zdjęciu, kamuflaż doskonały Smile Ile ich tam mieszka? Nie biją się?

Dzieki, troche sie wlasnie ganiaja, troche sie nie spodziewalem takiej agresji. Mam ich 8, to troche pomaga. Mialbym wiecej , ale to tylko 125 l...
Kiedyś miałem fazę na labirynty i chciałem wpuścić czekoladki do akwarium o pojemności 70 litrów. Na forum IGL stanowczo mi to odradzono i doradzono, że ze względu na ich agresję wewnątrzgatunkową akwarium powinno mieć dobrze ponad 100 litrów, a lepiej 200.

No fakt. Niektorzy mowia, ze wystarczy 54 l, nawet sa takie aranzacje w necie i np. George Farmer taka zrobil. Moze i moje 125 l jestvza male, ale teraz jest sporo zakamarkow i moze wystarczy. Przegania glownie dominujacy samiec n razie zadowala sie krotkimi poscigamiSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Pamiętam tą aranżację z PFK, ale to tylko pokaz umiejętności aranżacyjnych. Skoro u Ciebie zdarzają się bójki to co by się działo w takim maluchu Smile

Idzie już poznać płeć u Twoich ryb? (Nawet nie wiem czy to możliwe, u S. vaillanti jest ciutkę łatwiej... Wink ) Teoretycznie samców powinno być więcej.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(23-08-2016, 13:10 PM)piotrK napisał(a): Pamiętam tą aranżację z PFK, ale to tylko pokaz umiejętności aranżacyjnych. Skoro u Ciebie zdarzają się bójki to co by się działo w takim maluchu Smile

Idzie już poznać płeć u Twoich ryb? (Nawet nie wiem czy to możliwe, u S. vaillanti jest ciutkę łatwiej... Wink ) Teoretycznie samców powinno być więcej.

Dokladnie, aranzacja zreszta uboga. Mialem sam podobna w 54 l i nie zdala egzaminu dla czekoladowych.

Plec poznaje mniej wiecej. Samce maja kolorowa pletwe i ostrzejsze podgardle. Dominujacy samiec przegania reszte, ale krwawo poza tym sie nie konczy. Maja gdzie sie schowac tez. Zaskakujaca ta agresja, bo ryby bardzo subtelne i pelne uroku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości