• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: temperatura

#11
Zaraz będzie, że niewłaściwie mierzymy i niedokładnie...

Termometry akwarystyczne wraz ze znajomością błędów między nimi i tds z pomiarem temperatury.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Termometrem elektronicznym bezdotykowym, TMB-COMPACT Wink. Dla poglądu co i jak mam akwarystyczne w akwariach.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Wszyscy elektronika A ja mam termometr który jest chyba z lat 80 i mam to gdzieś czy ma błąd pomiary czy nie , zaraz będą robione cale stacje laboratoryjne, ogarnijcie się panowie , może ja jestem inny ale bez przesady z tymi pomiarami
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ja mam tradycyjne termometry (najtańsze jakie są na rynku). One służą do codziennego ogólnego oglądu. A dla pewności przy robieniu testów sprawdzam wskazania chińskiego konduktometru. Tym sposobem nauczyłem się właściwe odczytywać wskazania zwykłych termometrów. Z tym, że ja nie fizyk/naukowiec więc nie uśredniam pomiarów a jedynie przyjmuję, że ten konduktometrem jest właściwy (to samo narzędzie pomiarowe służące do pomiarów w każdym ze zbiorników). Mi to wystarcza. Ale patent Papji bardzo fajny, tak mierzyłem temperaturę w wanience dla dzieciaków, a nie wpadłem na to, żeby mierzyć w akwarium. Muszę sobie porównać z ciekawości.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(16-11-2020, 15:19 PM)barttsw napisał(a): Wszyscy elektronika A ja mam termometr który jest chyba z lat 80 i mam to gdzieś czy ma błąd pomiary czy nie , zaraz będą robione cale stacje laboratoryjne,  ogarnijcie się panowie , może ja jestem inny ale bez przesady z tymi pomiarami
Bart, zmienisz zdanie jak kiedyś będziesz rozmnażał Apisto. Big Grin Tam 1*C różnicy czasami oznacza 100% samców w miocie. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Albo barwniaki, lub proporczykowce Wink. Niestety przy niektórych rybach musimy trochę bardziej uważać w jakiej wodzie pływają niż przy innych.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Chłopaki może, co do barwniakow możliwe apisto raczej nie wrócę, akurat obserwuje to co się dzieje wszyscy chcą mieć co do 0.001ppm pomiar ale jak im powiesz to zrób laboratoryjne testy to nie bo drogo , do tej pory nie pory nie potrzebowałem tak dokładnych może się to zmienić Smile
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
bartt u mnie temperatury sprawdzam chyba raz w tygodniu chyba że widzę że coś się dzieje. Nie bawię się w dokładne pomiary z lenistwa

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Nie żebym ja mierzył temperaturę. U mnie jest ustawione około 24-25*C, a że w domu mam ciepło to zwracam uwagę tylko czy grzałki się włączyły czy nie. Big Grin Specjalnie mam słabsze, bo nauczyłem się tego by mi ryb przy awarii nie ugotowało.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(16-11-2020, 16:21 PM)-KUBA- napisał(a): bartt u mnie temperatury sprawdzam chyba raz w tygodniu chyba że widzę że coś się dzieje. Nie bawię się w dokładne pomiary z lenistwa

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Kuba ja ustawiam na początku i nie tykam , grzałki używam też mniejszych jak Ruki, ale.uwierz znam takich co 2 razy dziennie robią testy i inne pomiary nawet luxomierzem ileaja lx
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości