• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Projekt akwarium 1470l

(05-12-2017, 21:59 PM)tuptuś napisał(a): Poszukaj sklepów z morszczyzną. W Krakowie tez jest kilka wiec spokojnie coś dobierzesz a jak nie to wysylkowo z erybka lub do Konrada z coralhouse.
Te dwa sklepy mogę polecić bo znam właścicieli i zawsze zadowolony byłem z zakupów. Wszystkie pompy jebao/jecod brałem w coralhouse.

Dzięki wielkie! Wlasnie porównywałem ceny i w Coralhouse wychodzi najtaniej. Dzięki Twojej rekomendacji jestem teraz pewien, gdzie robić zakupy!
Dzięki raz jeszcze!

Uwielbiam to forum!!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jeśli będziesz kupował klej zwróć uwagę na jego konsystencję. Trafiłem kiedyś na klej w tubce o takiej galaretowatej konsystencji, miałem później plage przecieków. Natomiast jeśli klej ma taką emulsyjna konsystencję znacznie lepiej uszczelnia połączenia i taka instalacja nie cieknie.
Ale mogę się nie znać bo nawet akwarium nie mam ;D
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(05-12-2017, 23:46 PM)tuptuś napisał(a): Jeśli będziesz kupował klej zwróć uwagę na jego konsystencję. Trafiłem kiedyś na klej w tubce o takiej galaretowatej konsystencji, miałem później plage przecieków. Natomiast jeśli klej ma taką emulsyjna konsystencję znacznie lepiej uszczelnia połączenia i taka instalacja nie cieknie.
Ale mogę się nie znać bo nawet akwarium nie mam ;D

Dzięki! Jak wymyśla piwo przez internet, to pierwsze idzie ode mnie do Ciebie!
A kiedy będziesz miał? Jak trzeba to moge sie podzielić Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(05-12-2017, 23:46 PM)tuptuś napisał(a): Jeśli będziesz kupował klej zwróć uwagę na jego konsystencję. Trafiłem kiedyś na klej w tubce o takiej galaretowatej konsystencji, miałem później plage przecieków. Natomiast jeśli klej ma taką emulsyjna konsystencję znacznie lepiej uszczelnia połączenia i taka instalacja nie cieknie.
Ale mogę się nie znać bo nawet akwarium nie mam ;D

Nie oszukuj - widziałem Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mała aktualizacja;

Praca wre Wink Nadal czekam na orurowanie i czarny bazalt na lewa stronę, tak samo jak poprawki już istniejących rozwiązań czekają na mnie Wink
Aranżacje ustalała żona wiec raczej nie podlega zmianom aczkolwiek każda uwaga będzie miłe widziana.

Mam również pytanie do obeznanych w temacie; załączyłem zdjęcie lamp, które będą oświetlać zbiornik do czasu wymiany na belki. Moje pytanie brzmi; czy ułożenie pod nimi plexy komorowej (nie wiem jak fachowo to się nazywa) jako zabezpieczenie przed wilgocią to dobry pomysł czy lepiej zastąpić je szyba, w miejscu lamp?


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(06-12-2017, 14:30 PM)adams2121 napisał(a): Nie oszukuj - widziałem Rotfl
Widziałeś stare 1400. Teraz juz stoi wersja 2.0
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Pod takie lampy nic nigdy nie kładlem. Wystrój wyglądała mało naturalnie.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Po co bazalt?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(07-06-2018, 10:00 AM)mikonw napisał(a): Po co bazalt?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na lewa stronę pod/wokół korzeni jako podłoże, do przykrycia ziemi i torfu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Naturalniej byłoby jakbyś dał wszędzie piasek, efekt byłby na pewno przyjemniejszy dla oka. A do przykrywania ziemi piasek nadaje się jak nic innego Smile
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości