• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Projekt akwarium 1470l

#81
To chyba prezent gwiazdkowy będzie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#82
(02-12-2017, 21:39 PM)piotrK napisał(a): Gratki. Wygląda imponująco. Co ostatecznie będzie tam pływało?

Drobnica Amazonii, w szczególności, pielegniczki. Tak dużo rodzajów, jak sie tylko da Wink

(03-12-2017, 00:29 AM)cichy24pl napisał(a): To chyba prezent gwiazdkowy będzie.

Tak, ale raczej na przyszły rok Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#83
Zazdroszczę. Mam nadzieję, że też kiedyś stanie u mnie coś tej wielkościSmile
Nie zapominaj opisywać postępów to i ja będę miał prezentSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#84
(03-12-2017, 12:03 PM)silveroak napisał(a): Zazdroszczę. Mam nadzieję, że też kiedyś stanie u mnie coś tej wielkościSmile
Nie zapominaj opisywać postępów to i ja będę miał prezentSmile

A pomysleć, ze mogło byc dwa razy większe Wink Postaram sie chwalić każdym krokiem ale juz wiem, ze dluuugo to potrwa Sad

Mam tez pytanie do bardziej obeznanych w temacie, czy taka „instalacja ryrkowa” akwarium- sump jest ok, czy trzeba cos zmienić?

Mam jeszcze pytanie do osob, ktore znaja sie na hydraulice (?). Chce zrobic instalacje wody RO z zbiornikiem. Zrobilem szkic pomyslu i chcialbym zasiegnac opini, co o tym myslicie?


Załączone pliki
.png   44CDC027-176F-495B-B6B5-7E5B3A953137.png (Rozmiar: 609.61 KB / Pobrań: 15)
.png   6AEAE8F8-D52B-43C0-A2A5-B6797C38E964.png (Rozmiar: 531.13 KB / Pobrań: 14)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#85
Jak mogę coś podpowiedzieć to daj dam max 3-4 gatunki pielęgniczek, ale każdy w dużej liczbie. Będzie ciekawsze do obserwacji Okok Tak czy siak super pomysł.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#86
(03-12-2017, 11:48 AM)lukast1983 napisał(a):
(02-12-2017, 21:39 PM)piotrK napisał(a): Gratki. Wygląda imponująco. Co ostatecznie będzie tam pływało?

Drobnica Amazonii, w szczególności, pielegniczki. Tak dużo rodzajów, jak sie tylko da Wink



Boska wiadomość. Smile Takie grupki 3+3 3-4 gatunków byłyby świetne! Smile Przykładowo Peru z barlowi, inkami, panduro i do tego jakieś Pebasy. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#87
Ta ta ta, pebasy Big Grin... Znajdź mi je Ruki najpierw Tongue.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#88
(03-12-2017, 20:57 PM)Ruki napisał(a):
(03-12-2017, 11:48 AM)lukast1983 napisał(a):
(02-12-2017, 21:39 PM)piotrK napisał(a): Gratki. Wygląda imponująco. Co ostatecznie będzie tam pływało?

Drobnica Amazonii, w szczególności, pielegniczki. Tak dużo rodzajów, jak sie tylko da Wink



Boska wiadomość. Smile Takie grupki 3+3 3-4 gatunków byłyby świetne! Smile Przykładowo Peru z barlowi, inkami, panduro i do tego jakieś Pebasy. Smile


Taki jest wlasnie plan. Wszystko wyjdzie w praniu Wink

(03-12-2017, 21:33 PM)Papja napisał(a): Ta ta ta, pebasy Big Grin... Znajdź mi je Ruki najpierw Tongue.


Jest szansa (dość mała ale jest), ze uda mi sie pozyskać takie cuda z Czech (albo cos koło tego). Jeszcze tej opcji nie próbowałem ale gdy zajdzie taka konieczność ....
A może są jacyś hodowcy z okolic Krakowa to im dam zarobić Wink

(03-12-2017, 15:38 PM)piotrK napisał(a): Jak mogę coś podpowiedzieć to daj dam max 3-4 gatunki pielęgniczek, ale każdy w dużej liczbie. Będzie ciekawsze do obserwacji Okok Tak czy siak super pomysł.


Dzięki za propozycje. Narazie nic nie bede planował, wszystko wyjdzie w praniu. Akwarium chce podzielić na „zielona” i „zakorzeniona” stronę (?), co podzieli zbiornik na rewiry. Od ilości rewirów bedzie zależała liczba gatunków (tak to sobie mniej więcej wymyslilem Wink )Zobaczymy co z tego wyjdzie, jakie gatunki uda mi sie znaleść i wtedy bede dumał. Ale to jeszcze dluuuuga droga Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#89
na jaką wodę ma być ten "zbiornik 500l na wodę"

Hydrofor gdzie jest na rysunku?

reszta rysunku wygląda ok
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#90
(03-12-2017, 23:49 PM)cichy24pl napisał(a): na jaką wodę ma być ten "zbiornik 500l na wodę"

Hydrofor gdzie jest na rysunku?

reszta rysunku wygląda ok

Cześć narysowana czarnym kolorem to hydrofor. Pompa + beczka na wodę do podtrzymywania ciśnienia w sieci. A beczka ma 300l NIE 500l.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości