• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Projekt akwarium 1470l

#21
Nie tylko ty chętnie poczytasz o takich fuszerkach. Myślę że większość nowych jak i starych użytkowników tego forum chętnie dowie się kogo i dlaczego unikać
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
W planach mam zbiornik o takim samym litrażu ale wymiarach 300x70x70. Dlaczego Ty skłaniasz się akurat w kierunku wymiarów 350x60hx70?
Powierzchnia dna taka sama, wysokość taka sama.
Zastanawiam się czy na wybór Twoj miał wpływ jakiś konkretny czynnik i który według Was jest lepszy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
W tym Twoim fishroomie taki się zmieści?
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(22-08-2016, 11:27 AM)Kierowca Bombowca napisał(a): W tym Twoim fishroomie taki się zmieści?
Tam już nie, chyba że biurko wyniosęBezradny
Myślę już o nowej lokalizacji, będzie MegaHaha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Tak myślałem ,bo tam 3 metrów na długość na żadnej ścianie chyba nie ma Smile
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Wizualnie jest spora roznica pomiedzy 3 a 3,5metra, roznica glebokosci dna juz tak nie rzuci sie w oczy. Mam podobnie u siebie- jedno akwa 3,6 drugi 3,15m i te pol metra telewizora wiecej robi roboteSmile Mnie tylko martwi rezygnacja z sumpa bo sam swoj pierwszy duzy zbiornik (1800l) robilem bez sumpa i skonczylo na na tym ze fitrowalo go 4eheimy 2080 i chyba 2 jbl 1501 z czego jeden zasilal hydroponike a drugi pseudo-grawitacyjnego sumpa. Kombinacji bylo sporo i nie chodzi o biologie bo z tym nie bylo problemow tylko o filtraje mechaniczna. Inny przelew wody ma np 70cm krawedz komina a inne nawet 20 malych zasysajacych rurek filtrow kubelkowych. Rozumiem ze w planach pewnie nie beda tam plywaly duze ryby ale trzeba wyjsc z zalozenia ze moze kiedys jakies wieksze okazy tam trafia tym bardziej ze posiadanie duzego szkla kusi w tym kierunku i daje pewne mozliwosci..Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(22-08-2016, 11:25 AM)Sloma napisał(a): W planach mam zbiornik o takim samym litrażu ale wymiarach 300x70x70. Dlaczego Ty skłaniasz się akurat w kierunku wymiarów 350x60hx70?
Powierzchnia dna taka sama, wysokość taka sama.
Zastanawiam się czy na wybór Twoj miał wpływ jakiś konkretny czynnik i który według Was jest lepszy?
Zdecydowanie wybieram zbiornik dłuższy. Z punktu widzenia pielęgnic również większa długość jest lepsza - kolejne 50cm szkła daje szanse na większe lub więcej terytoriów - jedyne 10cm na szerokości dna to nic nie zmienia po za efektem wizualnym ale też do podważenia - lepsza głębia większa o 10cm czy długość o 50cm? Nie ma nad czym myśleć, jeżeli masz możliwość wykorzystaj maksymalną długość do zaszklenia Smile

PS. Zrób sobie symulację z tektury o tych dwóch wymiarach imitujące przednia szybę - sam zrozumiesz Tongue
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(22-08-2016, 09:36 AM) Qbek napisał(a): Nie tylko ty chętnie poczytasz o takich fuszerkach. Myślę że większość nowych jak i starych użytkowników tego forum chętnie dowie się kogo i dlaczego unikać

Bardziej myslalem o takich sprawach jak nie trzymanie bocji kubotai z kiryskami bo te drugie straca oczy czy ubicie pomyslodawcy Aqua one, akwarium z filtracja w pokrywie Angry

(22-08-2016, 11:25 AM)Sloma napisał(a): W planach mam zbiornik o takim samym litrażu ale wymiarach 300x70x70. Dlaczego Ty skłaniasz się akurat w kierunku wymiarów 350x60hx70?
Powierzchnia dna taka sama, wysokość taka sama.
Zastanawiam się czy na wybór Twoj miał wpływ jakiś konkretny czynnik i który według Was jest lepszy?

Podstawowym powodem takich wymiarow jest brak kasy na 7-8 metrowe! Smile  W mojej "jamie" mam mozliwosc wsadzenia takiego akwarium, ale po prostu, nie bylo by mnie pewnie stac ,ani na budowe ani na utrzymanie Bezradny Dlatego wydaje mi sie, ze 3,5m zaspokoi moje zachcianki. 
Wysokosc 60 dlatego, ze;
- przy oswietleniu ledowym, nie wiem na ile moge sobie pozwolic, zeby rosliny w miare rosly. Nie bedo to kto wie jak wymagajace gatunki ale nigdy nie mialem do czynienia z tym oswietleniem wiec wole chuchac na zimne
- mialem kiedys tak wysokie akwarium (120x60x50) i uwazam, ze jest to max wysokosc wygodnego pchania lap do akwarium. Tamto jeszcze mialo 50cm szerokosci i czasami byla lipa w przesadzaniu czy sprzataniu, a moje bedzie mialo 70 ....
Myslalm, jeszcze o 80cm szerokosci dna ale to juz by byla chyba przesada. Jak dla mnie problemy z aranzacja czy wogule grzebaniem. Jak sie myle, to mnie poprawcie. Dopiero w październiku facet bedzie sie bral za moj stelaz pod akwarium, wiec mam jeszcze chwile czasu na zmiany. 

(22-08-2016, 12:32 PM)jaciek napisał(a): Wizualnie jest spora roznica pomiedzy 3 a 3,5metra, roznica glebokosci dna juz tak nie rzuci sie w oczy. Mam podobnie u siebie- jedno akwa 3,6 drugi 3,15m i te pol metra telewizora wiecej robi roboteSmile Mnie tylko martwi rezygnacja z sumpa bo sam swoj pierwszy duzy zbiornik (1800l) robilem bez sumpa i skonczylo na na tym ze fitrowalo go 4eheimy 2080 i chyba 2 jbl 1501 z czego jeden zasilal hydroponike a drugi pseudo-grawitacyjnego sumpa. Kombinacji bylo sporo i nie chodzi o biologie bo z tym nie bylo problemow tylko o filtraje mechaniczna. Inny przelew wody ma np 70cm krawedz komina a inne nawet 20 malych zasysajacych rurek filtrow kubelkowych. Rozumiem ze w planach pewnie nie beda tam plywaly duze ryby ale trzeba wyjsc z zalozenia ze moze kiedys jakies wieksze okazy tam trafia tym bardziej ze posiadanie duzego szkla kusi w tym kierunku i daje pewne mozliwosci..Big Grin

Akwarium i cala aparatura, w obsludze, z zalozenia, ma byc prosta jak mysl erotomana. Pompa w kominie, przykryta gabkami, wypycha wode do hydroponiki a ta wraca spowrotem do akwarium. Postaram sie zalaczyc obrazek do zobrazowania mojej papalaniny Wink 
Obsada to pielegniczki z pld ameryki i współtowarzysze np kasoczowate czy kirysy. Duzych ryb, procz pary, moze dwoch par, skalarow, raczej mial nie bedzie bo mi sie po prostu nie podobaja Wink Moim marzeniem bylo miec akwarium, w ktorym ławica np bystrzykow czy zwinnikow bedzie nawracac bo sie zmeczyla a nie dlatego, ze ma szybe przed soba lub jak bedzie sie zachowywac 50 kiryskow jednego gatunku  Zawstydzony Chce tam rownierz wsadzic maxmalna ilosc pielegniczek ,z danego regionu ,aby jedne o drugich nie wiedzialy Wink Nie wiem jeszcze jakie osiagne parametry wody, bo to one zdecyduja co tam dokladnie bedzie plywac. 

jaciek; " jedno akwa 3,6 drugi 3,15m" - SzokOklasky Do dentysty bede musial sie przejsc bo szczeka o podloge mi sie rozbila Wink 

   

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Nie jestem specem od hydroponiki ale jakie ma miec wymiary? Bo zastanawiam sie czy filtracja biologiczna bedzie wystarczajaca?! Planujesz jeszcze inny filtr zewnetrzny lub wewnetrzny?
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(22-08-2016, 23:26 PM) Qbek napisał(a): Nie jestem specem od hydroponiki ale jakie ma miec wymiary? Bo zastanawiam sie czy filtracja biologiczna bedzie wystarczajaca?! Planujesz jeszcze inny filtr zewnetrzny lub wewnetrzny?

Korytko bedzie na cała długość akwarium. Nie wiem jeszcze jakiej bedzie szerokości ale pewnie na tyle zeby standardowe doniczki swobodnie sie mieściły Wink  
Jaka długość obsadze bedzie zależało od potrzeby. 
Wydaje mi sie, ze przy planowanej obsadzie, filtracja nie bedzie kto wie jak obciążona.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości