• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Projekt akwarium 1470l

#11
Zakładam że pompa do obsługi sumpa? jeżeli tak, to do takiej obsady w takim akwarium nie potrzebujesz mocnej pompy, chyba że chcesz mieć efekt rzeki.
Takie akwarium będzie stabilne a filtrację dobiera się pod obsadę a nie rozmiar akwarium.
Według mnie spokojnie mógłbyś zastąpić tańszą Eheim Compact+ 3000 np. a nawet mniejszą.
Ja obsługuję zbiorniki 450L, sumpem DIY o poj. 60 litrów i pompką o mocy 4W. Wszystko w porządku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(19-08-2016, 22:54 PM)Sloma napisał(a): Zakładam że pompa do obsługi sumpa? jeżeli tak, to do takiej obsady w takim akwarium nie potrzebujesz mocnej pompy, chyba że chcesz mieć efekt rzeki.
Takie akwarium będzie stabilne a filtrację dobiera się pod obsadę a nie rozmiar akwarium.
Według mnie spokojnie mógłbyś zastąpić tańszą Eheim Compact+ 3000 np. a nawet mniejszą.
Ja obsługuję zbiorniki 450L, sumpem DIY o poj. 60 litrów i pompką o mocy 4W. Wszystko w porządku.
No walsnie nie. Przepraszam, ze nie bylem bardziej dokladny w opisie.
Pompa bedzie wpompowywac wode do hydroponiki i do deszczowni, ktora bedzie powodowac ruch wody w akwarium. 
Swego czasu mialem akwarium 450 l i przez jakis czas pracowalo tylko z jednym filtrem. Po przeciwnej stronie wylotu filtra, na roslinach, tworzyl sie osad, nalot. Gdy w koncu dokupilem drugi filtr, problem znikł. To samo wlasnie chcialbym zrobic teraz. Deszczownia bedzie na ok 2/3 dlugosci akwarium, zeby ten problem sie nie powtorzyl. Dlatego zastanawiam sie czy OR 3500 podola takiemu zadaniu czy moze jednak lepiej kupic wiekszy model.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Hydroponika nie potrzebuje dużego przepływu, więc moc pompy dobierz tylko pod deszczownicę z lekkim zapasem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Kurde co wy macie z tymi ehejmami, ołszen ranerami itp Od kilku lat sa na rynku fajne, tanie, CICHE i energooszzedne pompy aqua nova https://www.akwarystyczny24.pl/aqua-nova...-3318.html Stosuje te pompy od ponad 5lat, stosuja je moi znajomi ktorym je polecilem. Jak dla mnie sa na wypasie. U mnie kazdy zbiornik (3300l i 2700l) obsluguja po dwie sztuki 6500l- sa naprawde cichle (ehejmy, ranery czy niu dżety bija na glowe) do tego drgania jakie generuja sa rowniez nieporownywalnie mniejsze od pomp wymienionych firm. Proponuje dwie pompy albo 6500+6500 albo 6500+3500 ewentualnie 3500+3500- zawsze gdy jedna ci padnie druga ciagnie akwa zanim dokupisz nowa. Czasami lepiej zStosowac mocniejsze czyli ge 6500 i na rurkach powrotnych z pomp mozna wkleic trojniki i zredukowana, mneijsza rurka zasilic hydroponike, napedzac dyszami loc line kaldnes w sumpie czy poprostu zrobic bajpas z powrotem do pierwszej komory sumpa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Proponuję taką pompę: http://erybka.pl/product-pol-13236-Jebao...-3000.html Ma regulację przepływu więc ustawiasz ją tak żeby pracowała optymalnie, jest cicha i nie pobiera dużo prądu a na tym też ci zależy. Pomyśl nad tą pompą lub o innej mocy.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

Zapytaj też erybce o akwarium bo w dobrych cenach kleją akwaria.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ja mam jebao 6000 i jestem bardzo zadowolony. Bardzo cicha i wydajna a przy tym niedroga

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Jebao czy teraz Jecod coś koło 6000 i ustawisz na połowę mocy. Do aktualnej obsady wystarcza a jak zmienisz zdanie to tylko podkręcisz obroty.
Teraz mam już trzecią pompe Jebao i z KAŻDEJ jestem zadowolony.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Potwierdzam słowa przedmówców.
Mam Jebao DC 6000 od 2 lat skala regulacji 6 stopniowa, u mnie w zależności chodzi na 3 lub 4.
Wiem, że jak poczytasz na necie to będą głupie komentarze że chińczyk że zjebao itp.
Jak ta kiedyś padnie bo nic wieczne nie jest to następną raczej też kupię tej firmy jakość do ceny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Dzieki wszystkim za opinie i komentarze!!! W gębę sobie pluje, ze wczesniej tu nie trafilem! Cos czuje, ze uniknął bym paru kłopotów i kosztow z moimi poprzednimi zbiornikami. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem...
Niech Wam bozio w dzieciach wynagrodzi! Wink

Poczytam, popatrze, poszukam informacji i wtedy pewnie zdecyduje. Cena i mozliwosc regulacji mocy kusi niepomiernie ...

Dzieki raz jeszcze za każda pomoc!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Pisząc, Coś czuje, ze uniknąłbym paru kłopotów i kosztów z moimi poprzednimi zbiornikami, masz na myśli jakieś ich produkcyjne defekty?
Błędy powstałe w trakcie sklejania? żenujący poziom wykonania, fuszerki ?


Jeśli któraś z tych rzeczy Ci się przytrafiła nie z Twojej winy, lecz wykonawcy, konkretnego człowieka, firmy i jeśli to dla Ciebie nie problem, opisz o jaką firmę, lub producenta chodziło. Ja bardzo chętnie poczytam od kogo, aby nie dostać w trakcie zakupu bólu du...py trzymać się z daleka.



A projekt powstawania z chęcią poobserwuję, ładuj tyle zdjęć ile tylko możliwe Smile

Powodzenia
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości