• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Projekt akwarium 1470l

#91
(04-12-2017, 08:42 AM)lukast1983 napisał(a):
(03-12-2017, 23:49 PM)cichy24pl napisał(a): na jaką wodę ma być ten "zbiornik 500l na wodę"

Hydrofor gdzie jest na rysunku?

reszta rysunku wygląda ok

Cześć narysowana czarnym kolorem to hydrofor. Pompa + beczka na wodę do podtrzymywania ciśnienia w sieci. A beczka ma 300l NIE 500l.
ok. ale masz ściek z filtra RO podłączony do beczki. To raczej odpada.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#92
(04-12-2017, 09:53 AM)cichy24pl napisał(a):
(04-12-2017, 08:42 AM)lukast1983 napisał(a):
(03-12-2017, 23:49 PM)cichy24pl napisał(a): na jaką wodę ma być ten "zbiornik 500l na wodę"

Hydrofor gdzie jest na rysunku?

reszta rysunku wygląda ok

Cześć narysowana czarnym kolorem to hydrofor. Pompa + beczka na wodę do podtrzymywania ciśnienia w sieci. A beczka ma 300l NIE 500l.
ok. ale masz ściek z filtra RO podłączony do beczki. To raczej odpada.


A można wiedzieć dlaczego? Nie znam sie na tych sprawach, wiec prosiłbym o odp „łopatologiczna” Wink Jest jakis sposób, zeby ograniczyć ilośc ścieku z RO lub jakoś go użyć powtórnie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#93
Mieszanie z wodą kranową ok. Ale niema sensu, żeby to wracało na membranę.

Na 100%:
ubikacja, pranie, kompanie, ogródek.

Jak uda ci się zmieszać z kranową i nie masz oporu, bo to tak naprawdę ściek nie jest to możesz pić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#94
(04-12-2017, 11:29 AM)cichy24pl napisał(a): Mieszanie z wodą kranową ok. Ale niema sensu, żeby to wracało na membranę.

Na 100%:
ubikacja, pranie, kompanie, ogródek.

Jak uda ci się zmieszać z kranową i nie masz oporu, bo to tak naprawdę ściek nie jest to możesz pić.


To juz na membranę (rozumiem membranę RO) nie wróci. Chciałbym, zeby to poszło „dalej” na dom, na ubikacje, pranie itp.
Pijemy wodę z kranu ale przefiltrowana w dzbanku (nie wiem jak to sie nazywa) wiec problemu nie ma Wink
Nie wiem tylko, czy taka instalacja, jaka sobie wymyslilem, jest technicznie poprawna i bedzie działać tak jak chce? Wole sie upewnić niż kłócić sie z Panem Staszkiem, ze „tak sie nie da bo tak sie nigdy nie robiło”.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#95
Odpad z filtra RO to jest po prostu mocno zmineralizowana, przefiltrowana przez wkład liniowy i węglowy, kranówka- do picia jest jak najbardziej ok Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#96
wygląda ok.

woda odpadowa idzie bez ciśnienia, a w instalacji jest ciśnienie. Zbiornik mi też wygląda na ciśnieniowy. Pytanie brzmi tylko jak "wepchnąć" wodę odpadową do zbiornika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#97
Po co ci tyle zaworów i spływów?
Na zasilenia nie dajesz zaworu bo po co blokować pompę? Lepiej kupić sterowana pompę i biegam dobierać jej wydajność do systemu. Na spływ głównym dajesz zawór do regulacji. Rewizję robisz bez zaworu!
Przy takim szkle rurki 40mm bo 32 będą za małe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#98
(04-12-2017, 14:32 PM)tuptuś napisał(a): Po co ci tyle zaworów i spływów?
Na zasilenia nie dajesz zaworu bo po co blokować pompę? Lepiej kupić sterowana pompę i biegam dobierać jej wydajność do systemu. Na spływ głównym dajesz zawór do regulacji. Rewizję robisz bez zaworu!
Przy takim szkle rurki 40mm bo 32 będą za małe.

Dzięki za uwagę co do zaworów, tak zrobię. Problem polega na tym, ze pan, który wiercił otwory miał tylko wiertło 25mm, dlatego odpływów bedzie 2-3 i 1-2 rezerwowe. Nie wiem jeszcze ile zrobic wylotowych z pompy 1 czy 2? Główna rura wylotowa bedzie robić za deszczownie na całą długość akwarium (min 280cm) .

(04-12-2017, 13:28 PM)cichy24pl napisał(a): wygląda ok.

woda odpadowa idzie bez ciśnienia, a w instalacji jest ciśnienie. Zbiornik mi też wygląda na ciśnieniowy. Pytanie brzmi tylko jak "wepchnąć" wodę odpadową do zbiornika.

I to jest bardzo dobre pytanie, na które szukam odpowiedzi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#99
Zmień fachowca albo niech ktoś ci to rozwierci bo to za mało na taki baniak.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
a ja powiem tak. na zasilanie daj zawór. Jak będziesz chciał coś odłączyć to woda ci się nie będzie cofać. Jak zamiast deszczownicy dasz rurkę poniżej poziomu wody.

Ja w moich kubełkach z chęcią bym dorobił dodatkowe zawory na wężach, ale teraz jak stoi wszystko zalane to już po temacie.

Takie drobnostki są potem upierdliwe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości