• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zoo-Botanika 2016

#81
Jak nie zostało zdefiniowane? Akwarium środowiskowe to akwarium w którym łączy się ryby żyjące w podobnym środowisku, ale w naturze nie muszą występować razem.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#82
Ruki już napisał w zasadzie wszystko. Ja tylko dodam od siebie, że z podejściem "biotop Ameryki Południowej" prowadzimy do tego, że "biotop BW" to betonowa kranówa z gałęziami i szyszkami olchy. Definicje są jasne. Niewiedzą, ignorancją i tworzeniem własnych prowadzimy tylko do tego, że niewielu akwarystów a tym bardziej laików poważnie traktuje biotopowe zbiorniki (na temat czego sam Pawle utyskiwałeś na ZB w niedzielę, pod koniec targów. Traf chciał, że słyszałem Wink ) Nie twierdzę iż intencje mieliście złe, ale nie do końca wyszło. Na przyszłość poprawcie i się nie będę czepiał Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#83
Żeby nie było niedomówień. Ja robiłem 4 z 5 zbiorników, nigdzie nie pisałem i nie mówiłem że są biotopowe. Niestety nie dostałem więcej niż połowę z tego co zamawiałem, więc musiałem improwizować. Chyba najbardziej zbliżone do czegoś co można nazwać biotopem było najmniejsze szkło z przylgami i nie wiem jak to nazwać, w polskiej nomenklaturze te ryby nie mają nazwy, więc ślizami. Ale i tak znalazła się tam ryba z zupełnie innego kontynentu czyli Xyliphius. Niestety została sama z akwarium do którego miała trafić z innymi gatunkami których nie dostałem. Ale pokażcie mi nie pięćdziesięciu, dwudziestu czy nawet dziesięciu, pokażcie mi jednego, jednego który wie co to za ryba, skąd pochodzi a już jakie środowisko zamieszkuje nawet nie napiszę. O innych gatunkach nie wspomnę i nie będę wymieniał. Dlatego nie tworzyłem żadnej nawet namiastki biotopu. Więc w czym problem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#84
Drago, to pytanie chyba do Twoich kolegów. Wink Skoro Ty baniaków nie określiłeś jako biotopowe, a oni zrobili to za Ciebie. Wink
Żeby nie było, ja sam nie mam baniaków biotopowych, bo nie lubię sobie utrudniać życia szukając odpowiednich towarzyszących do moich pielęgnic. Muszą się zgadzać parametry wody i dla mnie jest gites. Ale z tego powodu nigdy nie opisuję moich baniaków jako biotop, by właśnie nie robić zamieszania.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#85
Drago spoko, cieszę się, że piszesz jak jest. 
Zatem wypada pogadać z kumplami by się douczyli co znaczy zbiornik biotopowy, bo oni narobili tutaj nieporozumień (albo przynajmniej Paweł).
Teoretycznie można by to olać, bo zwiedzający laicy i tak łykną co im powiemy, oraz większość akwarystów nie ma pojęcia o akwariach biotopowych i też będzie git, z tym, że zwyczajnie mnie na przykład nie pasuje takie coś. 
Akwarystów biotopowych jest stosunkowo mało i można olać ich "czepialstwo" o poprawne nazewnictwo, tylko że to nic nie zmienia i sygnał jaki wysyła się jest jasny Wink 
Potem niektórzy się dziwią, że biotopowcy jacyś tacy "dziwni" są. Jacy mają być, skoro mało kto szanuje to co robią (chociażby poprzez nazywanie czegoś akwarium biotopowym, a będącego pseudobiotopowym, zwyczajnie nie szanuje się ich pracy)?
Tak samo byłoby z Iwagumi, Ryuboku, Mizube... 

Dobra, kończę, bo zaraz będę nawiedzonym ortodoksem i nikt nie będzie ze mną chciał gadać Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#86
Cytat:że biotopowcy jacyś tacy "dziwni" są
Akwarystyczne gestapo Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#87
Pokój z Wami.

Popatrzcie sobie na filmik kolesia Big Fish. Zwrócicie uwagę na życzenia pana H.Blehera.
Czas 8:30

Szczena opada.

Peace.

===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#88
1:57 całą resztę pominąłem Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#89
Witam .. 1:58 - 2:00  piękniejsza strona targów 

i jak najbardziej biotopowo ..Smile

Gratulacje z mojej strony dla całego TEAMU i wszystkich innych którzy byli zaangażowani w przygotowanie stoiska. Dzięki Wam to wszystko smiga i jest z kogo brać przykład .. 

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#90
(03-10-2016, 14:05 PM)sbc napisał(a):
Cytat:że biotopowcy jacyś tacy "dziwni" są
Akwarystyczne gestapo Big Grin

He he. Ja zrobiłem akwarium biotopowe, to się zwiedzajacy pytali dlaczego woda jest taka brudna i czy tam są jakieś ryby Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości