• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ranking kopaczy

#1
Hejka
Możecie pomóc w z klasyfikowaniu ziemiojadów od tych najbardziej kopiacych do tych delikatnie przesiewających. Na razie słyszałem ze najbardziej kopliwe są satanoperki. Jest w tym prawda? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
U mnie w kolejności:
1. S. daemon
2. S. jurupari / S. cf. leucosticta
3. Geophagus altifrons
3. Microgeophagus ramirezi

Trochę wyjątkiem jest Guianacara owroewefi. Podczas żerowania nie przesiewa aż tak mocno podłoża, ale jak szykuje się do tarła to kopie doły jakich żadne inne nie robią.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(09-08-2016, 01:47 AM)Sloma napisał(a): Trochę wyjątkiem jest Guianacara owroewefi. Podczas żerowania nie przesiewa aż tak mocno podłoża, ale jak szykuje się do tarła to kopie doły jakich żadne inne nie robią.

Guianacara robi sobie tzw. "dołki nocne" w których udają się na spoczynek. Bardzo fajnie widać to nad ranem, taki poryty piasek ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Witam, zgadzam się ze Sławkiem ( Sloma) 
S.daemon "ryją" non stop ..Wink
ale zaraz za nimi mam S.jurupari
Na końcu satanoperek - S.acuticeps .. 
Z innych gatunków najmniej kopią B.cupido - to już prawie nie koparki ..Wink
Mysle , że to co " przeszkadza" naszym  rybą kopać to jałowośc naszego podłoża .. Gdy wpuściłem dorosłe S. jurupari do nowego akwa w którym pod warstwą piasku umieściłem torf - kopały non stop 24h/dobę - bo po prostu wynajdowały tam coś do skubnięcia .. Tak jak w naturze - zawsze znajdują coś godnego uwagi. Jednak po pewnym czasie nasz piasek w akwarium , jest już tak jałowy , że nie maja czego tam szukać i skubią co innego, korzenie, zaglonione szyby itp.. 
Dla satanoperek ( wydaje mi sie że nawet bardziej niz dla innych ziemiojadów) kopanie w piasku to całe życie ... musza kopać i robią to bez przerwy, chyba że tak jak w akwa - najedza sie w godzinę ( podczas podawania pokarmu) a w piasku nic już nie ma .. Dlatego też często wrzucam do akwa całe gałęzie z liścmi ( nieważne czy juz uschły czy nie) - wówczas  gdzie nie gdzie pojawi sie pleśń, czy jakies inne 'ustrojstwa' a naszy rybki maja co skubać. Z liści pozniej zostają już tylko strzępki , na których namnażają się różne drobne 'robaczki' i tym samym urozmaicamy ich dietę. nigdy nie odmulałem akwarium z moimi satanoperkami a wręcz przeciwnie - dodaje tam coraz to więcej syfku. Uwielbiam widok , gdy cała głowa S.daemon nurkuje w 5 cm warstwie postrzępionych lisci, torfu i innych "rzeczy"  - prawie tak jak w naturze ..Smile

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dokładnie, i to dlatego kostka mrożonki w piachu głęboko zakopana tak dobrze im robiHaha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zdecydowanie demony wygrywają tą rywalizację Smile , potrafiły spustoszyć z piasku dno o wymiarach ok 50x50cm usypując cudne kopce Smile .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Mój samiec nourissati też potrafi w krótkim czasie usypać kopiec na wysokość 30cm i usunąć piasek ze sporej powierzchni dna, tylko jak to porównać z południowymi ziemkami? Ciężka sprawa Tongue Jednak porównując wielkość pyska to raczej mógłby się wysunąć na prowadzenie Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Które ryby w tym porównaniu kopią bardziej:
satanoperca jurapari czy guianacara geayi?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Gujany Smile
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Potwierdzam Wink Gujanki potrafią zrobić różnicę Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości