• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Macioszek & Macioszek Africa project

#1
Tą piękną szumnie brzmiącą anglojęzyczną nazwą pozwoliłem sobie nazwać moje najnowsze akwarystyczne przedsięwzięcie. Otóż tatuś mój postanowił jakiś czas temu założyć sobie akwarium. Był to kolorowy towarzyski baniaczek o wymiarach 80x35x35. Jego obsade stanowiły drobne ryby piękniczkowate: gupiki, platki i molinezje. Wktórce okazało się że 80cm z gupikami to nie to czego ojciec oczekuje. Postanowiliśmy więc postawić coś większego. Akwa w salonie u rodziców więc wiadomo musi być kolorowo nie do końca biotopowo ale to nie znaczy że rybom nie można w takim układzie zapewnić odpowiednich warunków. Rybki będą z Afryki centralnej i zachodniej roślinki aby ładnie z czterech stron świata ale na taki kompromis można zawsze pójść dla rodziców-wszak nie jest to trzymanie Madagaskaru i SA z Centralsami (Nie, to nie jest  żadna osobista wycieczka). A wiec dorzeczy:

Baniaczek nasz ma wymiary 150x50x40 (Ha! 300 litrów a możliwości jak w standardowym 375 lub 450) Na chwile obecną obsade stanowi 7 świecików kongijskich (Phenacogrammus interruptus) oraz 5 stadników długopłetwych (Brycinus longipinnis) Docelowo planujemy:

10x świecik
10x stadnik
1x mruk petersi
xx Chromidotilapia guntheri
xx Pelvicachromis subocellatus
 
i potrzebne coś do tego by było kolorowiej czyli może proporczykowce jakieś?? tylko jakie i ile ?

No właśnie weźcie pomóżcie ile tych barwnioli (i w jakim układzie) i ile tych proporczykowców (i jakich)? A może proporczykowce to słaby pomysł? może coś innego bardzo kolorowego (wiecie żeby mama nie narzekała)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Masz już świeciki i stadniki, proporców nie wciskaj bo to sensu nie ma. Jeśli byś się pozbył któregoś z nich mógłbyś spróbować z 3-4 parami większych proporców, przykładowo gardnerów.

Co do pielęgnic to ja bym dał układ 1+2 gunterek i 3 parki subocellatusów.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dziękuje bardzo Rukiuszu nie spodziewałem się że aż tyle tych subocellatusów i pytanko czy byłaby możliwość dać np. 1 pare subocellatusów i jedną pare np. pulcherów? Ja wolałbym same subocellatusy ale to chodzi o rodzinke bo to wspólne akwa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A skoro u C. guentheri to samce inkubują ikrę i młode, to nie lepiej układ 2+1?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Kobuz, i dwa jurne samce próbujące pozbawić jedną samice jajek? :>

Macioch, subocellatusy nie dadzą rady z pulcherami. Jedyne barwniaki jakie można z nimi połączyć to P. roloffi, E. lucaunsi czy A. thomasi.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A gdyby nie subocellatusy to jakie barwniole mógłbym połączyć z guntheri w takim baniaku (2 gatunki+ gunteri)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Za dużo chcesz. Tongue
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
nie ja
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości