• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: "Geophagus" sp.

#21
Update Wink. Rosną i się wybarwiają.
   
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Niestety, troszeczkę się tego obawiałem z powodu tego jak wybarwiała im się płetwa ogonowa oraz tego jak bardzo wyrosły na wysokość i moje obawy zostały potwierdzone przez Sneipasa- nie są to Gymnogeophagus rhabdotus, tylko coś z kompleksu Geophagus brasilensis :/...

Ryby mają super potencjał, ale obawiam się troszkę o to, że wyrosną wielkie- niestety jeżeli będą większe niż 20cm, to nie będę mógł zapewnić im odpowiedniego zbiornika i nie zostanie u mnie nawet parka.

O dziwo, dzisiaj zauważyłem nawet coś w rodzaju próbnego tarła- samiec serio robi wrażenie Big Grin. To próbne tarło daje mi też nadzieję, że skoro próbują się trzeć jako już takie maluchy, to nie wyrosną wielkie Tongue. Świetnie byłoby, jeżeli miałyby wielkość podobną do Geophagus iporangensis.

"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Szkoda, że to brazyloidy, ale nie am tego złego - dalej czekamy na Gymnogeophagusy na tym forum Smile

Poza tym, te pasy i "sexy eyes" są rewelacyjne Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Jeżeli będą miały wielkość podobną do iporangensisów to i tak będę kontent, nawet jak nie są to gymnosy Big Grin. Przynajmniej obejdzie mnie zimowanie Tongue.
Mimo to, mam nadzieję, że wyprawa Mady Haze do Urugwaju będzie owocna i uda mu się szybko rozmnożyć i rozpowszechnić przywiezione gymnosy Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(15-09-2016, 22:11 PM)Papja napisał(a): Jeżeli będą miały wielkość podobną do iporangensisów to i tak będę kontent, nawet jak nie są to gymnosy Big Grin. Przynajmniej obejdzie mnie zimowanie Tongue.
Mimo to, mam nadzieję, że wyprawa Mady Haze do Urugwaju będzie owocna i uda mu się szybko rozmnożyć i rozpowszechnić przywiezione gymnosy Smile.
Smile Życie nauczyło mnie że nadzieje to trzeba pokładać w sobie, ale być może coś przywiozę.
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(15-09-2016, 22:11 PM)Papja napisał(a): Jeżeli będą miały wielkość podobną do iporangensisów to i tak będę kontent, nawet jak nie są to gymnosy Big Grin. Przynajmniej obejdzie mnie zimowanie Tongue.
Mimo to, mam nadzieję, że wyprawa Mady Haze do Urugwaju będzie owocna i uda mu się szybko rozmnożyć i rozpowszechnić przywiezione gymnosy Smile
 W Holandii mają te:
 
Gymnogeophagus rhabdotus Mercedes
5-6cm. 6szt 75euro



23ego będę wracał od nich. Odbiór w W-wie w nocy.
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Obecnie niestety nie mam szans na kolejne większe akwarium :/. Szkoda, że akurat teraz się okazja przytrafiła, bo wcześniej na pewno byłbym chętny.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Dzisiaj youtube podrzucił mi taki filmik:

Ryby wręcz identyczne do moich, też podpisane jako G. rhabdotus. Włączyłem więc z ciekawości google grafika i zacząłem szukać. Znalazłem te stronki:
http://www.british-cichlid.org.uk/phpBB3...f=6&t=9643
http://www.forociclidos.com/foro/viewtopic.php?t=2306
http://www.eacichlid.co.uk/showthread.ph...ish-thread
https://rybicky.net/nadrze/24364
I szczerze powiem, że jestem bardzo zaskoczony, że jest tyle wyników z rybami identycznymi jak moje podpisanymi jako gymnosy :o. Mady Haze, widziałeś jakieś podobne do nich ryby w Urugwaju? Jak dla mnie, wszystkie te ryby to brazyloidy, nie mają nawet zaczątków czerwonych obwódek na płetwie ogonowej typowych dla rhabdotusów.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Ewidentne brazyloidy ale jakieś takie... małe?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Też uważam, że to jakieś małe brazyloidy Piotrze. Miałem G. brasiliensis i widzę delikatną różnicę w budowie moich ryb, oraz tych z linku. Moje są bardziej wydłużone, niższe, mają bardziej wydłużony i "płaski" pysk. Do tego podstawa płetwy ogonowej jest dłuższa, a u brasiliensis jest krótsza i jakby wyższa. Wiadomo, są jeszcze małe i trudno oceniać budowę ciała dorosłych ryb przez pryzmat podrostków, ale to są moje spostrzeżenia na ten moment. Oprócz tego, mają inny połysk na boku- brasiliensis całe mienią się na niebiesko, a u moich stricte niebieskie są tylko elementy na pysku, a bok mieni się na kolory od niebieskiego, do nawet żółtawo-zielonego.
Zauważyłem, że samce teraz podchodzą pod może nawet 7cm i zwolniły ewidentnie tempo wzrostu. Wszystkie 3 samce są praktycznie tego samego rozmiaru, samice mają tak samo.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości