• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cryptoheros w 126 filtrach- jakie?

#11
(19-07-2016, 18:44 PM)mariuszbrzez80 napisał(a): Trochę mnie zasmuciliście, nie powiem. No ale trudno. Będę jeszcze myślał. Ewentualnie czy jakiś sposób aranżacji zbiornika jest w stanie uchronić samice przed wspomnianą agresją ze strony samca czy ten litraż eliminuje całkowicie utworzenie biotopu CA.
Można poukładać dużo kryjówek, ale jak samiec będzie zawzięty to i tak znajdzie samicę (a potem ty, tylko ze już martwą). Tak jak pisałem: da się, ale tylko w nielicznych przypadkach na dłuższą metę, bo pielęgnice z tego plemienia (Heroini) nie tworzą par na kilka kolejnych tareł, zwykle po odchowaniu potomstwa się rozstają.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Szkoda,no ale jak się nie da to się nie da. Miałem ochotę na coś innego niż SA ,i też żeby bez roślin było. Malawi i Tanga to niestety zupełnie nie moje klimaty. Nigdy żadne akwarium z rybami z tych biotopow mnie nie zachwyciło. Nie złapałem bakcyla afrykańskiego. Natomiast uwielbiam pielegnice, chociaż raczej pielegniczki powinienem napisać bo z tymi miałem do czynienia Smile. No nic umieszczę jeszcze temat z zastrzeżeniem w dziale obsady ,może któraś z waszych propozycji mnie zachwyci. Zobaczymy. Mam jeszcze chwilę bo nie było dziś w hurtowni zbiornika ,który zamówiłem. W piątek jadę po raz kolejny.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Załóż nowy temat jeśli chcesz, ale dostaniesz takie same propozycję jak tutaj:
1) apisto
2) barwniaki + proporczykowce
3) muszlowce
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Jeżeli jednak muszlowce, to jakie? Nie chcę się na coś napalic powiem szczerze,a potem być uswiadomionym przez osoby znające się na tym biotopie,że coś nie będzie grało.
Dacie jakieś propozycje?

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
A może cryptoheros myrnae? U mnie pływają w dużo więkzym zbiorniku ale przy odchowywaniu młodych przebywała z młodymi w akwa o dnie 60x30 i nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów. Warto dodać,że para ta jest bardzo zgodna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Właśnie, z każdym "Cryptoherosem" można tak postąpić, ale nie zawsze się to udaje.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Tylko czemu iść koniecznie w pary? Posiadanie jednej pary niemal z pewnością będzie się wiązało z dużą ilością narybku a później małych ryb - jeśli nie jest to hodowla karmowa to sens jest w tym średni.

Czemu na przykład nie spróbować dać do takiego akwarium jednego samca lub samicy Cryptoheros sajica lub Amatitlania nigrofasciata? Do tego jakaś piękniczkowata drobnica oraz ślimaki.
Rolleyes Central America Buzki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Zerknij na mój zbiornik nie jest idealny ale rozmiary te same tylko wysokość mniejsza, a obsada fajnie się prezentuje wybór w rybach masz spory, więc może wartoSmile
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=3413&page=8
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Też bym radził coś w klimatach barwniaki+proporczykowce. Będą barwniaki, więc jakieś tam pielęgnicowate będą odhaczone - obserwacja tareł i wychowywania młodych Smile
Proporczykowce są bardzo efektowne zarówno pod względem ubarwienia (a wybór kolorystyczny jest ogromny!) jak zachowania - potyczki samców ogląda się z wielką przyjemnością Smile
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Ech..Nie pozostaje mi nic innego jak ulec przed siłą waszych argumentów żeby nie być wystawiony na argument siły. Nawet rozsądnie gadacie.Nie chcę męczyć ryb,zależy mi też ażeby akwarium było idealnej zgodne ze środowiskiem ryb. Jako ,że w żadnym stopniu nie przekonują mnie afrykańskie tematy zdecydowałem wrócić do moich ulubionych Apisto czyli Kakadu. Temat CA uważam za zamknięty na tą chwilę. Może kiedyś.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości