• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cryptoheros w 126 filtrach- jakie?

#1
Jako ,że moje poprzednie szkło przeszło do lamusa poprzez rozszczelnienie postanowiłem spróbować z Ameryką Centralną. Nie znam się na tym biotopie i rybach z tego regionu. Ostatnie dwa lata to Kakadu i Ameryką Środkowa. Teraz również ma być zbiornik mono gatunkowy, tylko proszę o pomoc w wyborze ryb do tego baniaka. Chcę pielegnice,a że względów lokalowych i innych (chociażby wymiary szafki) kupiłem 126 litrów. Nie chcę jakiś mega rzadkich gatunków. Co możecie zaproponować?

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Napisz jakie wymiary ma akwarium, ważna jest powierzchnia dna. Hodowla jednej pary w tak małym akwarium rzadko się udaje Sad
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
To tradycyjna 126 więc wymiary to 80 na 35. Wysokość 45 ,ale to przy pielegnicach ma mniejsze znaczenie jak wiadomo.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Baniak masz pod Apisto albo barwniaki. Na siłę można wcisnąć któreś z mniejszych i spokojniejszych centralsów(przykładowo HRP), ale szybko dojdziesz do wniosku, że mija się to z celem.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja do takiego akwarium "zebr" nie polecam ze względu na brak miejsca dla "chłopca do bicia". Ale pewnie i tak będziesz chciał sam się sparzyć.
Jeśli zdecydujesz się na zakup dobranej pary, jest ryzyko, że samiec zmaltretuje samice po tarle lub przed jeśli ta nie będzie do niego gotowa.
Jeśli zdecydujesz się na zakup kilku młodzików, to pilnie obserwuj bo po dobraniu pary pozostałe osobniki będą w niebezpieczeństwie.
Przemyśl jednak sprawę, bo akwarium jest małe. Może rozważ kolonie muszlowców...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A Cutteri ,albo Nanoluteus? Zazwyczaj na stronkach napisane jest ,że akwarium takie jak moje jest odpowiednie. Apisto miałem dłuższy czas i po prostu chcę coś innego. Nie jest powiedziane,że do nich nie wrócę,ale na razie nie.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Będzie ok do czasu pierwszej kłótni
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Pielęgnice są nieprzewidywalne. Niejedna para może być w takim akwarium 10 lat i nic się nie stanie. Niemniej większość samców po nieudanym tarle albo po odebraniu samicy młodych stają się agresywne i w takim akwarium nie ma ona szans na schowanie się przed nim. Jeżeli masz zapasowe akwarium o pojemności 50 czy więcej litrów (żeby odłowić agresora) to możesz spróbować, ale uważam, że wszystko poniżej 200 litrów średnio nadaje się dla CA. Nanoluteusy są spokojne ale wpierw musisz je zdobyć, a ostatnio o to nie jest łatwo.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Trochę mnie zasmuciliście, nie powiem. No ale trudno. Będę jeszcze myślał. Ewentualnie czy jakiś sposób aranżacji zbiornika jest w stanie uchronić samice przed wspomnianą agresją ze strony samca czy ten litraż eliminuje całkowicie utworzenie biotopu CA.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ciekawiej(dla Ciebie) i bezpieczniej(dla ryb), jak chcesz coś innego niż Apisto, byłoby z para barwniaków i małym haremem jakiś proporców. Baniak masz idealny dla prawie wszystkich gatunków barwniaków. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości