• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 300 l .brutto

#11
Pokaż też te 700 litrów Okok ten baniak powinien być doskonały dla pary jak będziesz chciał rozmnażać swoje dyski Smile

Fajna filtracja, pytanie czy nie trochę za mało wkładów? Jest tam jeszcze sporo miejsca.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Podziękowania złożone przez:
#12
2-3 szt będą fajne , reszta jest "brzydsza " .Winkniestety .
jeśli dobierze się para będę happy .
Przed zmianą lokum stopuje mnie brak korony - zawsze coś nie po drodze aby ją zrobić .  
Co do wkładów Piotrze - miejsca jest sporo , jak dałem na Maxa pompe osuszała ostatnia komorę gdzie jest jeszcze grzałka - mój błąd przy projektowaniu panelowca - za wysoka ostatnia komora .
dlatego wkładów jest mniej - alepompa chodzi na zycher .

 .co do 756l - zaraz czegoś poszukam
 
Podziękowania złożone przez:
#13
Wink 
Po Nowym roku wrzuciłem 50 red cheery i takie efekty 
przepraszam za jakość - mój kalkulator nie daje rady lepiej .
ogonkow jest z50 szt
5-6 złożenie ikry 

 
Podziękowania złożone przez:
#14
Gratuluję! Zostawiłeś tylko tą parę w 300tce?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Podziękowania złożone przez:
#15
Młode są utrzymywane w mini stadzie 7 szt .
Para pilnuje - sprzeda kuksanca jak Trzeba , a druga czyści korzeń ze 20cm obok .
a reszta pływa pomiędzy . Jak wykona nie właściwy ruch - boks który przywraca do szeregu .
przy karmieniu - wszystkie płynął jeść - młode siedzą na lisciu cały czas . Żadna w tym czasie nie interesuje się nimi - jedzą do skończenia jedzenia .
dopiero dzisiaj zauważyłem merdajace ogonki - nie wiem kiedy wykluly się.

od 2-3 miesięcy nie jestem w stanie zrobić korony - aby przerzucić ryby . Bo zawsze coś wyskoczy 
bez niej szkoda ryby - aby wyskoczyły i uschły bądź się uszkodziły 

Brak sprzętu foto -video normalnego  - ryby , żarcie ważniejsze Cool
 
Podziękowania złożone przez:
#16
Karmienie 
 
Podziękowania złożone przez:
#17
Z tych młodych ze stycznia coś odchowałeś?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Podziękowania złożone przez:
#18
Niestety sytuacja wyglądała tak że do 4/5 dnia od wejścia na rodziców maluchy znikały po nocy.  Od 2/3 miesięcy ikry nie składają. Parametrów nie mierze - chińczyki padły, więc czekam na nowe aż przyjdą. One skończyły w styczniu rok, po następnym powinienem mieć młode na które ja czekam. 

Druga rzecz - szkło tak zarosło, że niewiele widać 
Ryby które mam tylko na widok żywej krewetki nabierają koloru jaki widzę u innych dyskow z tego samego źródła. Jak polują i walczą między sobą o ostatnia która się uchowała. 

Inne pokarmy od niechcenia zjadają - nie ważne czy to NF czy hikari, tetra, vitalis, sera, spirulina. doniczkowiec, Tubifex żywy  - trochę lepiej, lecz też bez szału. 

Mrożonki - wcale, artemia ledwie, ledwie.

Jak mi znowu nie zawali się - powinienem je przerzucić do większego szkła a tu satanki, gujanki młode do odchowu / kwarantany.
 
Podziękowania złożone przez:
#19
Ile masz ryb w tym akwarium? Bo ciężko się przez gąszcz doliczyćWink? Trzymasz tam tylko parkę czy wszystkie które od początku miałeś?
 
Podziękowania złożone przez:
#20
W tej chwili są tam. Dalej wszystkie. Z przyczyn od mnie niezależnych. 

Natomiast plusem takiego rozwiązania ( choć minusów jest więcej) jest próbą odchowania młodych z tarła przez całe stado., wraz z karmieniem przez każdą sztukę własnym ciałem.. 
A
One sa dzikie, tylko ja widzę niektóre zachowania, najmniejszy ruch potrafi je spłoszyć.. 
Dlatego ciężko mi cokolwiek ustrzelić, nagrać, kolejnym minusem jest. Miejsce na Akwarium - korytarz i ok 1 m jego szerokości oprócz szkła.
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości