• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 300 l .brutto

#1
Witam 
Chciałbym przedstawić mój nowy zbiornik 
Pojemność 300l brutto 
Za filtracje odpowiada filtr panelowy zasilany pompa Jenson wc 1200 wypełniony gąbka i sera siporax + jest miejsce na dodatkowe wklady .
Napowietrzcz - aquael curkulator 500
Grzałka eheim 150w 
Podłoże piasek kwarcowy retne 
Ryby dyski central baar f1 7 szt 
Krewetki red Cherry 20szt - pokarm a już się pomnożył 
Oświetlenie Power Led 45 w 3 kanały 
8500 k - 32 szt 
Full spectrum - 13szt

Zbiornik wystartował 7 tygodni temu - ryby mam od kwietnia z odpowiedniego miejsca Haha


Załączone pliki Miniatury
           
 
Podziękowania złożone przez:
#2
jakie wymiary zbiornika ? wydaje się dość wysoki Smile dyski piękne Smile
 
Podziękowania złożone przez:
#3
Dyski piękne, ale to akwarium jest stanowczo za małe! Przecież musisz to widzieć, że mają ciasno....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Podziękowania złożone przez:
#4
Zbiornik ładny ale ta szybę oddzielająca zrob czarna bo strasznie szpeci widok tych wszystkich bebechow filtra

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka
 
Podziękowania złożone przez:
#5
Wymiary -100 + 50+ 60 h 
- tyle miejsca udało mi się wygospodarować Wink w moich skromnych warunkach lokalowych 
- spapralem - wystarczyło czarna szybę dac główną od panelu i problem z głowy , przy okazji i wygospodarowaniu odrobiny czasu czarne PCV 1mm znajdzie się w każdej komorze 

Rosną i rosną - a w tym zbiorniku mają spokój w odosobnieniu - tylko z żywym pokarmem pływają .
W razie czego mam 756l brutto jakby wyrosły ponad miarę . Zajęty przez ok 30 zbrojnikow - które muszę przejrzeć i zredukować o dwa gatunki + inne paletki , które obserwuję od stycznia 2015 r aby nauczyć się " obsługi " tychże ryb - ikre składały już parokrotnie , nawet wykluly się i pływały małe oseski, natomiast szansa że przeżyją jest znikoma . Choć z drugiej strony zbrojniki się rozmnażaja i potrafią się ukryć  Do wielkości 2-3 cm zanim wyjdą na otwartą przestrzeń 
Problemem jest to, że dopóki rosną nie che łączyć ich z innymi rybami ., 

Akwarystyki uczę się X lat - a dalej potrafi mnie zaskoczyć mile bądź nie .


 
Podziękowania złożone przez:
#6
Czym karmisz?

Miejsca do pływania jest za mało.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Podziękowania złożone przez:
#7
Nie rozumiem, po co na siłę wciskać ryby do zbyt małych dla nich zbiorników. Jest cała paleta innych gatunków, które spokojnie mogłyby pływać w tym akwarium.
 
Podziękowania złożone przez:
#8
żywy - szklarka , tubifex , ochotka , artemia ,wazonkowiec 
Mrożony - artemia , szklarka jak zabraknie żywego 
Spirulina + NF jako uzupełnienie 
Dodatkowo z korzeni czyszczą wszystko jak za mało podam żarcia 
+ żywe krewetki red cherry które zamieszkują z nimi i już widziałem maluchy z nimi 

Karmię gdy są głodne Kwadr
Gdy rusze 750 - finalnie tam się znajdą + 2 gatunki zbrojnika - myślę że okolice września , przed lub po ZB
Ja chcę dyski - nic innego , na najbliższe kilka dobrych lat - reszta ryb nie dla mnie 

Dobre rady jak i krytyka - zawsze cenne Haha
Z mego doświadczenia ( nie na dyskach - ich jeszcze skutecznie nie rozmnozylem , choć młode żerujace widziałem)   wynika ze zwiększanie  stopniowe wielkości zbiornika rybom stymuluje je do lepszego wzrostu .
 
Podziękowania złożone przez:
#9


Ryby rosną i na dniach trafia do docelowego zbiornika - muszę uporać się z koroną
 
Podziękowania złożone przez:
#10
ŁadneWink Chyba nawet bardziej wyrośnięte od moich. Pewnie nie obraziły by się za większy lokal.
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości