• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Przymiarka do Malawi

#11
(21-07-2016, 09:16 AM)pudło napisał(a): A czy mogło by być takie zestawienie :  Metriaclima Maisoni Reef +labidochromis csereuleus Electric yellow + "jakieś w kolorze czarnym" . Jeśli tak , to w jakich liczebnościach poszczególne gatunki ? Czy w ogóle pasują do siebie? 
I ponawiam pytanie - co z "glusiami" (naprawdę ciężko mi się z nimi rozstaćSmile) ? 
Metriaclima sp. "Zebra Chilumba" (Maison Reef) - gatunek mbuna wybitnie agresywny, terytorialny i wyraźnie roślinożerny, ładny tylko samiec, pomijając inne kwestie (m.in. parametry wody i biotopowość) "gluś" raczej nie miałby szans.

Labidochromis caeruleus - mbuna raczej nietypowa: relatywnie nieagresywna, nieterytorialna, mięsożerna, ładne samice, gatunek nadający się zarówno do mięsożernej i wszystkożernej mbuny, jak i do non-mbuny.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Dzisiaj przywiozłem kilka kamieni i piasek (dwa rodzaje) biały i naturalny kwarcowy . Który Waszym zdaniem bardziej podpasuje do serpentynitu?

   

Teraz trzeba w garażu zrobić makietę dna i na sucho (nie tak do końca-sześciopak będzie pomocnySmile) poustawiać jakąś aranżację

ps. trochę mnie poniosło z tymi skałami Smile , ale i tak dobrze że pojechałem z przyczepką , a nie busem bo cena śmieszna

A to moje "glusie" które chciał bym zostawić (mam drugie akwarium , ale za małe - ok 160 l. ) 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Krystian kamienie bombowe i w twoim akwarium masz zajebiste pole do popisu przy układaniu. Piasek kup w obi do piaskownicy i ja bym jeszcze Zamieszał z sobexem z castoramy. W przyszłym tygodniu podjadę do ciebie i z chęcią zobaczę co tam wymyśliłeś Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Dzisiaj postanowiłem poukładać na "sucho" trochę kamieni tak aby nie robić tego w akwarium ze względu na ciężar i rozmiary kamieni , od razu przepraszam za jakość fotek , ale może coś tam Dostrzeżecie .                             

Powiedzcie czy to ma jakieś "ręce i nogi"? czy nie za dużo, lub za mało?, może dodać jakichś drobniejszych z przodu? 
Jest jeszcze kwestia środkowej części akwarium(jest tam komin) , maskować go jakoś (jest z czarnego szkła), a tylna szyba jest oklejona na czarno.Dodam że jako podłoże pójdzie biały(no może takie "ekri"Smile) piasek

ps. "makieta" jest mniejsza od dna akwarium (krótsza o 30 cm.) więc jest jeszcze miejsce na "głazy" Tongue , a mam ich jeszcze troszkę
Jeśli jest do bani , to tym bardziej Piszcie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Teoretycznie - liczba kamieni powinna zależeć od wyboru obsady.
Więcej przy mbunie, mniej przy non-mbunie.
IMHO obecne rozłożenie kamieni jest zbyt ...... "równomierne".
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
A dla Mnie układ jest spoko. Dołożył bym kilka kamieni na płasko lub te dwa większe bym położył i będzie dobrze.

Teraz mi kulka dobiła do głowy że na środku masz komin Smile To w takim razie spróbowałbym obłożyć go możliwie gęsto kamieniami i od niego zejść na boki drobniejszymi skałkami , wtedy będzie bosko Wink
Tylko musisz pamiętać żeby nie wyjść skałą za bardzo do przedniej szyby na środku aby baniak nie podzielić na dwa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
tom77 - właśnie ku "mbunie" się skłaniam , i tu prośba o podpowiedzi w sprawie obsady (jakie ryby , w jakich ilościach ) , jeśli chodzi o równomienność zastanawiam się nad posadowieniem niektórych skał na wyższej podstawie tak aby te skranje były wyższe (nawet sięgające tafli ) nie wiem tyko z czego taką podstawę wykonać??
tatakuby - z zasłonięciem komina będzie problem , bo większość skał jakie mam są to duże (szerokie) bryły które własnie za bardzo by rozdzieliły akwa na pół   , a nawet jeśli znalazł bym jakąś "płytę kamienną" to nie wyglądało by to naturalnie , chyba dopiero w akwarium jednak będzie można coś dopasowywać
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Tło czarne, komin oklej czarnym lacobelem i tyle.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(28-07-2016, 19:13 PM)sbc napisał(a): Tło czarne, komin oklej czarnym lacobelem i tyle.

Akurat komin mam zrobiony z czarnego szkła (jest identyczna barwa ja tylnej szyby)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Więc nie będzie się jakoś szczególnie rzucać w oczy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości