• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 120L wysokie, 80x30x50 - muszlowce i...?

#11
Vanilka, a może udałoby Ci się odciąć przednią szybę, zanieść do szklarza by uciął ją do wymiarów 80x30, po czym dokleić ją w taki sposób by akwarium zyskało wymiary 80x50x30cm Big Grin? Przy muszlakach to 20cm szerokości więcej dałoby dużą różnicę.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(13-07-2016, 12:41 PM)Papja napisał(a): Vanilka, a może udałoby Ci się odciąć przednią szybę, zanieść do szklarza by uciął ją do wymiarów 80x30, po czym dokleić ją w taki sposób by akwarium zyskało wymiary 80x50x30cm Big Grin? Przy muszlakach to 20cm szerokości więcej dałoby dużą różnicę.


Juz o tym myślałam Tongue

Nie wiem Tongue

Zapytam szklarza u brata za blokiem Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
No przy dnie 80x50 i nadal wcale nie małej wysokości 30cm to już spokojnie 2 gatunki muszlaczków by można dać a to otwiera zupełnie nowe możliwości Smile
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Smile idąc tym tokiem myślenia jak dołożysz jeszcze 40 cm na długości to będzie 120x50, a to już daje zupełnie nowe możliwości Big Grin,
a tak na serio 80x30 dno jest naprawdę niewielkie i pohamowałbym się z naskalnikami, a muszlowce fakultatywne (caudopunctatus) nie wykazują szeregu zachowań typowych dla muszlowców obligatoryjnych, które są naprawdę ciekawe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Nie rozpędzajcie się, nie mam 120 cm miejsca Tongue

Za to czasu dużo na zastanowienie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Vanilka, Ty i Tanganika? O maj gat Może barwniaki, jak już przy Afryce jesteśmy?:>
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ruki, a czemu nie "ja i Tanganika"??? :-P
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Z muszlowcow śmiało mogę polecic similisa. To piękne, ciekawe i niesamowicie ruchliwe ryby. Niczym nie ustępują multikom, a są od nich zdecydowanie ładniejsze.

Wysoki zbiornik przy muszlowcach to zawsze problem, ale 50cm to tez nie jest jakis niewiadomo jaki słup wody. Parę kamieni, nurzaniec i masz fajne akwarium.

Najlepiej użyć piaskowca, bo jest wzglednie lekki, a i formować (młotkiem rzecz jasna) go latwo. Kupisz z 4 wieksze skaly i to w zupełności wystarczy

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Zgadzam się, że przy dnie 80x30 caudo będą fajną opcją.
Przy dnie 80x50 poszedłbym w Alto shell i similisy. Jak weźmiesz multiki to zdominują Ci cały baniak.

A co do kamieni polecam Garden Party w Radości (tam brałem wapień kazimierski do mojej małej Tanganiki) i Brzozowy Raj w Opaczy-Kolonii (stamtąd mam szarogłaz do dużej Tanganiki).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
A nie lepiej pielęgniczki i ławicę małych kasączy w toń?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości