• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: wszystko o apistogramma cacatuoides

#11
daj znać jakie plany na resztę obsady
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(14-07-2016, 00:57 AM)Pablito napisał(a):
(13-07-2016, 19:29 PM)Ruki napisał(a): Dorosły samiec kakadu potraktuje pigmejka jako pokarm. Wink

podobnie myślałem o neonach simulansach, zobaczymy jak Pan i Władca urośnie, jednak niektóre osobniki simulansó są nad wyraz wyrośnięte
U mnie pewien czas temu samiec borellii zadławił się małym hastatusem. Sad
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(14-07-2016, 21:51 PM)Ruki napisał(a):
(14-07-2016, 00:57 AM)Pablito napisał(a):
(13-07-2016, 19:29 PM)Ruki napisał(a): Dorosły samiec kakadu potraktuje pigmejka jako pokarm. Wink

podobnie myślałem o neonach simulansach, zobaczymy jak Pan i Władca urośnie, jednak niektóre osobniki simulansó są nad wyraz wyrośnięte
U mnie pewien czas temu samiec borellii zadławił się małym hastatusem. Sad

zadławił czy udławił?
Ja dziś widziałem jak banda pand (5szt) zaatakowała korzeń z każdej strony (jakby się umówili), podejrzewam, że samica kakadu nie uchowa tych młodych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(14-07-2016, 23:22 PM)Pablito napisał(a):
(14-07-2016, 21:51 PM)Ruki napisał(a):
(14-07-2016, 00:57 AM)Pablito napisał(a):
(13-07-2016, 19:29 PM)Ruki napisał(a): Dorosły samiec kakadu potraktuje pigmejka jako pokarm. Wink

podobnie myślałem o neonach simulansach, zobaczymy jak Pan i Władca urośnie, jednak niektóre osobniki simulansó są nad wyraz wyrośnięte
U mnie pewien czas temu samiec borellii zadławił się małym hastatusem. Sad

zadławił czy udławił?
Na śmierć... Sad
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Cześć. Podłączę się pod temat. Czy ktoś mi odpowie, czy ten neon simulans będzie dobrym dither fishem do pielęgniczek? Zastanawiałem się nad kakadu i małą ławicą tych ryb, do tej pory testowałem tylko Amandy i było ok. Natomiast nie wiem co z simulansami, a żona mi wierci dziurę w brzuchu o nie. A może polećcie jakieś inne pielęgniczki które poradzą sobie z ławicą tych ryb? Pytam oczywiście w kontekście bezpiecznego rozrodu pielęgniczek?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Obawiam się, że dorosły samiec kakadu zje simulansa. Jego łączyłbym tylko z mniejszymi(wielkości borellii) i średnimi(wielkości gibbiceps) apisto.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Zjedzenie simulansa to nie problem, bardziej martwi mnie to czy simulans zagrażają świeżo wyklutemu narybkowi? Czy raczej simulans to taka trochę Amanda? Podkreślam, że zależy mi tylko na bezpieczeństwie narybku apisto. No i jakie inne pielęgniczki oprą się ich ewentualnym atakom? Nie wiem Panduro albo Mikrogeophagus ramirezi?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Spokojnie, kakadu powinny większość narybku uchronić przed zakusami simulansów. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
A jak ta sytuacja wyglądałaby z ramirezami?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Ja też mam simulansy, ze względu na żonę Wink
Moje simulansy nie interesują się w ogóle tym co dzieje się na dnie, więc młode kakadziaki są bezpieczne.
Ale kilka spostrzeżeń:
- niektóre osobniki urosły nad wyraz (są wielkości czerwonych czy inesa), ale tylko 2-3, kilka średniaków i reszta małe - mam ławicę składającą się z 19 szt

- są dość bojaźliwe jak jestem przy szybie to tylko pokarm wyciąga je z ukrycia, muszę odsunąć się na ok. 1 m, żeby wypływały

- mój baniak ma 60cm wysokości i simulansy są praktycznie cały czas w środku, liczyłem, że będą też w górnej partii

- nie wiem co jedzą, bo nawet jak coś im się mieści do gęby to to wypluwają Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości