• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: wszystko o apistogramma cacatuoides

#1
Witam mam kilka pytań do ludzi którzy mieli doświadczenie w hodowli kakadu Smile mam 8szt dzikich kakadu w układzie 3samce i 5samic i w tym mam już duże młode F1 w ilości 10sz po których już widać różnicę płci Smile parkę i młode mam w baniaku 112l resztę dzikusów mam w 240l  i teraz sytuacja mnie zmusza żebym zrobił większe lokum dla moich pupili .. w następnym miesiącu zakładam dwa nowe baniaki o wymiarach 120.50.50 300l . zastanawia mnie fakt czy w takim baniaku mógł bym się pokusić o większe stadko kakadu, i więcej samców niż jeden. czy mógł bym zaryzykować np z takim układem 3samce i 5 samic  w jednej 3setce ? i w drugiej podobnie? rybki bd miały sporo miejsca a dno oczywiście będzie zagracone korzeniami, gałęziami i liśćmi. na dno ewentualnie jakieś małe kiryski np(panda) a na górę jakieś rozpraszacze ( drobnoustki lub neony zielone )  dodam żę woda to będzie czysta osmoza, pod piaskiem torf. chciał bym stworzyć im warunki w których będą czuły się dobrze i będą ukazywać piękno swoich zachowań. był bym bardzo wdzięczny jak by ktoś posiadał jakieś zdjęcia , filmy lub linki .. które ukazują kakadu w naturze .. chciał bym wiedzieć wszystko o ich biotopie.. jakie rośliny tam rosną , parametry wody itp.. takie informacje pozwolą mi zrobić prawdziwe baniaki biotopowe z tymi pięknymi pielęgniczkami Smile  długo szykowałem miejsce na te 600l wody  i chcę być przygotowany w 100%  żeby ruszyć z projektem pełną parą Wink pozdrawiam !
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
mogę się tylko wypowiedzieć co do dodatkowej obsady, bo akurat taką posiadam:
- pandy - gustują w młodziutkich, więc jeśli nie zamierzasz hodować, to będą pomagały w "wyłapywaniu" przecinków
- neony zielone - ciekawe, trzymają się w miarę razem (mam 19szt), ale są strasznie płochliwe. A co za tym idzie trzymają się blisko kryjówek (u mnie upodobały sobie amazonicus echinodorus). Chciałem żeby wypełniały środek i górę mojego baniaka (60cm wys, ok. 50cm słupa wody), a są raczej w dole i na środku. Teraz brałbym Carnegiella strigata.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Z układem 3+5 próbowałbym dopiero przy długości baniaka 120-150 cm. Filmików z natury raczej nie uświadczysz, ale ich biotop to liście, gałęzie, syfek, a roślin jest mało.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(12-07-2016, 21:00 PM)Pablito napisał(a): mogę się tylko wypowiedzieć co do dodatkowej obsady, bo akurat taką posiadam:
- pandy - gustują w młodziutkich, więc jeśli nie zamierzasz hodować, to będą pomagały w "wyłapywaniu" przecinków
- neony zielone - ciekawe, trzymają się w miarę razem (mam 19szt), ale są strasznie płochliwe. A co za tym idzie trzymają się blisko kryjówek (u mnie upodobały sobie amazonicus echinodorus).  Chciałem żeby wypełniały środek i górę mojego baniaka (60cm wys, ok. 50cm słupa wody), a są raczej w dole i na środku. Teraz brałbym Carnegiella strigata.

też kiedyś intensywnie myślałem o Carnegiella strigata jako uzupełnienie góry Smile ale bardzo ciężko je u nas dostać Tongue raz je widziałem we Wrocławiu ale to dobre 5lat temu , dlatego zdecydowałem się na drobnoustki lub neonki bo je dostane o wiele szybciej .. interesujące są jeszcze ukośniki ale na razie nie wiem jak z dostępnością .. muszę popytać Smile powiadasz pandy zjadają narybek kakadu.. kurcze to dość małe kiryski ale faktycznie są na tyle duże że narybek może być ich przysmakiem .. nie liczę na masowy odchów młodych ale miło by było popatrzeć chociaż kilka dni jak matka się prowadza z maluchami po akwarium Smile  muszę się jeszcze grubo zastanowić co dać na dno.

(12-07-2016, 21:36 PM)Ruki napisał(a): Z układem 3+5 próbowałbym dopiero przy długości baniaka 120-150 cm. Filmików z natury raczej nie uświadczysz, ale ich biotop to liście, gałęzie, syfek, a roślin jest mało.

czyli rozumiem że mogę spróbować z takim układem ryb bo obie bańki będą miały po 120cm długości..  czyli mieszczą się w skali długości do której wpuścił byś 3+5 spróbuję chociaż w jednym zbiorniku dać  3+5 w akwarium zrobię piękny bałagan ( gałęzie,gałązki,korzenie i wór liści ) zobaczymy jak taki układ będzie sobie radził, ewentualnie zostanie mi zredukowanie obsady. dorzucił bym coś do tego baniaka oprócz kakadu, z tym że zależy mi na spokoju w zbiorniku.. nie cierpię zbiorników gdzie panuje chaos i ryby są zestresowane. z roślin myślałem o wąkrotce  i może coś trawiastego.. podobnego do nurzańca, coś co lubi cień i daje rade w nim przetrwać oczywiście z Ameryki południowej .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Moje Pandy to typowe mięsojady - jak karmię żywym i spadnie coś na dno to momentalnie pandy to odkurzają, podobnie z mrożonkami. Nigdy nie zauważyłem, aby zjadały narybek - ale narybek ginie. Jak na razie miałem 4 tarła. Choć z ostatniego młode wyjątkowo długo się utrzymują Smile

u mnie pstrążenica marmurkowa pojawia się czasami i nadal nad nią myślę, ale mam neony zielone, a nie chcę robić zupy. Pożyjemy zobaczymy.

Sam jestem ciekaw jak samce i samice się dogadują w takich większych grupach.
U mnie jest standardowy harem z jednym. Dno 25x80 i 3 samice ledwo się mieszczą.
Co jakiś czas jedna, najmniejsza ma eksmisję i mieszczka w korzeniu nie przy dnie, ale w środku toni (mam taki wyższy korzeń).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Co do kirysków- spróbuj zdobyć C. habrosus lub C. nanus. Fajne towarzystwo dla większych Apisto, a jeszcze nie stanowią zagrożenia dla młodych.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
A może C. pygmaeus? U mnie świetnie się sprawdziły z Apisto.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dorosły samiec kakadu potraktuje pigmejka jako pokarm. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(13-07-2016, 19:29 PM)Ruki napisał(a): Dorosły samiec kakadu potraktuje pigmejka jako pokarm. Wink

podobnie myślałem o neonach simulansach, zobaczymy jak Pan i Władca urośnie, jednak niektóre osobniki simulansó są nad wyraz wyrośnięte
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
nanuski mi się podobają i faktycznie zamiast pand biorę się za intensywne poszukiwanie Corydoras nanus Smile   bezpieczeństwo młodego pokolenia kakadu najważniejsze. dzięki chłopaki za wszystkie odpowiedzi piona!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości