• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Malawi na Zielono bez sinic i okrzemek

#11
(08-07-2016, 00:11 AM)Ruki napisał(a): Ja tu widzę materiał na fajny artykuł do naszego e-zinu. Smile
To by było niezłe wyróżnienie Wink 


[300] Lethrinopsarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(07-07-2016, 21:06 PM)przerybiony napisał(a): Niektórzy w kranie również mają azot i dodanie podmiany daje nowe dysproporcje i za duże ilości choćby samego azotu.

Oczywiście, że tak.
"Czepiłem się" głównie po to by wyszły takie uszczegółowienia głównego posta Wink 

Dla jednych jest to oczywiste, dla innych nie, więc dobrze, że padło w dyskusji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(08-07-2016, 01:24 AM)Guban napisał(a):
(08-07-2016, 00:11 AM)Ruki napisał(a): Ja tu widzę materiał na fajny artykuł do naszego e-zinu. Smile
To by było niezłe wyróżnienie Wink 


[300] Lethrinopsarium

To czekamy żeby Cię wyróżnić Wink Kontaktuj się z naszym redaktorem-Adminem i smaruj tekst ... akceptację ze strony teamu masz gwarantowaną Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ja niebawem planuję przetestować ten sposób na skórze moich ryb, bo niestety przegrywam walkę z sinicami. Muszę tylko znaleźć chwilę na zrobienie zakupów i do boju!
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(12-07-2016, 19:57 PM)Topielec napisał(a): Ja niebawem planuję przetestować ten sposób na skórze moich ryb, bo niestety przegrywam walkę z sinicami. Muszę tylko znaleźć chwilę na zrobienie zakupów i do boju!

U mnie zadziałał a przy okazji sam widzisz zieleń w malawi Big Grin Także relacja z działań mile widziana. Ja się zastanawiam czy dać NGBC teraz do akwa jak dojrzeje bo mam seachem phosguard który działa podobnie do "atramentu". Czas na przemyślenia mam bo ryby będą dopiero na początku sierpnia Smile


[300] Lethrinopsarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(07-07-2016, 20:22 PM)fazi_poz napisał(a): Ta tabelka też z tego co wiem nie u wszystkich "działa" bo występowanie sinic nie tylko jest zależne od zachwiania stosunku NO3 : PO4 (ale fakt, przy wysokim PO4 prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest większe).

U mnie niestety nie działa. Zbiornik 450l AC (bez roślin).
PO4 = 0,25mg/l, NO3 = 5mg/l, a sinice powoli zaczynają wchodzić na piasekSad
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
U mnie plaga sinic. Pomiar z dzisiaj przed podmianą: NO3 - 25mg/l, PO4 - 0,8mg/l. Tabelka się nie sprawdza, ale i tak zaczynam zbijać fosforany
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Obstawiam, że te testy na fosforany nie do końca mówią prawdę Tongue Tabelka się sprawdza tylko zwykłe testy wykrywają samo PO4 a jest jeszcze P2O5.
Z praktyki wiem, że ten wynik na fosforany trzeba pomnożyć x 2-2,5. Rok temu sprawdziłem specjalistycznym testem bo też myślałem, że tabelka się u mnie nie sprawdza bo mimo, że wyniki miałem ok zaczęły pojawiać się sinice. Po zbiciu fosforanów sinice się wycofały i teraz tego pilnuję. I za każdym razem bo zbadaniu testem na fosforany mnożę x 2 i tabelka się sprawdza.
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Jacek, nawet jak pomnożę x2 to i tak nie powinienem mieć sinic. No chyba, że to nie jedynie działanie i tu jeszcze trzeba podnieść do kwadratu, a gdzie indziej wyciągnąć pierwiastek Dokuczacz
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(27-07-2016, 22:25 PM)cychlida napisał(a): Jacek, nawet jak pomnożę x2 to i tak nie powinienem mieć sinic. No chyba, że to nie jedynie działanie i tu jeszcze trzeba podnieść do kwadratu, a gdzie indziej wyciągnąć pierwiastek Dokuczacz
x2 i już jesteś na granicy a x2,5 i wchodzisz w sinice Big Grin - kwestia dokładności testów które używasz
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości