• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rocio octofasciata "electric blue"

#31
Kris nie przesadadzaj z tym zabijaniem. Miałem kiedyś taki trójkąt po tym jak jeden z samców padł. Fakt, samica-wdowa była przeganiana (jak i inne ryby) w trakcie tarła. Poza tarłem też była traktowana jak każda inna ryba podobnej wielkości. Nie wiem czy ja miałem takie szczęście do tych ryb ale wszystkie moje niebieskołuskie (a kilka par przewinęło się u mnie) były dość łagodne jak na pielęgnice, a na pewno nie miały natury zabijaków.
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(28-02-2014, 08:33 AM)junak-rider napisał(a): Kris nie przesadadzaj z tym zabijaniem. Miałem kiedyś taki trójkąt po tym jak jeden z samców padł. Fakt, samica-wdowa była przeganiana (jak i inne ryby) w trakcie tarła. Poza tarłem też była traktowana jak każda inna ryba podobnej wielkości. Nie wiem czy ja miałem takie szczęście do tych ryb ale wszystkie moje niebieskołuskie (a kilka par przewinęło się u mnie) były dość łagodne jak na pielęgnice, a na pewno nie miały natury zabijaków.

WitajcieSmile. Ja w sklepie w Łodzi widziałem blue dempseye rybki miały 7 cm i po 40 zł za sztuke sprzedawali,pare dni były i zaraz ktoś kupił. W moim przyszłym akwarium o wymiarach 180 x 67 x 50h jak myślicie mógłbym 3mać np 4 dempseye i 4 zwykłe niebieskołuskie?.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
(21-03-2014, 19:15 PM)Krzysiek S napisał(a): Bez znaczenia jaka to forma ryb - to cały czas ten sam gatunek. A 8 niebieskołuskich w takim zbiorniku to zły pomysł. Krótko mówiąc za małe akwarium na hodowlę niebieskołuskich w kolonii.

To w takim razie zdecyduję sie na parke Blue Dempsey, parke zebr i parke  miodowych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
michal29 a można
(21-03-2014, 20:17 PM)MiChAl29 napisał(a):
(21-03-2014, 19:15 PM)Krzysiek S napisał(a): Bez znaczenia jaka to forma ryb - to cały czas ten sam gatunek. A 8 niebieskołuskich w takim zbiorniku to zły pomysł. Krótko mówiąc za małe akwarium na hodowlę niebieskołuskich w kolonii.

To w takim razie zdecyduję sie na parke Blue Dempsey, parke zebr i parke  miodowych.


michal29 a można Cie nominować do nagrody " cytatownik roku" ?

*sory za spam... musiałem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(21-03-2014, 21:46 PM)szczuplin napisał(a): michal29 a można
(21-03-2014, 20:17 PM)MiChAl29 napisał(a):
(21-03-2014, 19:15 PM)Krzysiek S napisał(a): Bez znaczenia jaka to forma ryb - to cały czas ten sam gatunek. A 8 niebieskołuskich w takim zbiorniku to zły pomysł. Krótko mówiąc za małe akwarium na hodowlę niebieskołuskich w kolonii.

To w takim razie zdecyduję sie na parke Blue Dempsey, parke zebr i parke  miodowych.


michal29 a można Cie nominować do nagrody " cytatownik roku" ?

*sory za spam... musiałem
a czemu akurat cytatownik roku?Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
bo cytujesz post po poście (wg mnie czasami zbędnie, bo za dużo rolką trzeba przewijać). A tak poza tym to gitarka WinkSmile.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(21-03-2014, 22:14 PM)szczuplin napisał(a): bo cytujesz post po poście (wg mnie czasami zbędnie, bo za dużo rolką trzeba przewijać). A tak poza tym to gitarka WinkSmile.

oj,jestem tu nowy,świeżak i czasami sie zapominam,mam w głowie naświetlone co chce napisać a nie zwracam uwagi jak pisać,zwłaszcza że jeszcze staram sie pisać bez błędów ortograficznych,ale dzięki ...postaram sie nie zwiększać rozmiarów owej rolkiSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
ebjd x ebjd tudziez ebjd x jd => ebjd x bgjd=ebjd?

legenda
ebjd- electric blue jack dempsey
jd - jack dempsey
bgjd - blue gene jack dempsey
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Podobno narybek po ebjc x ebjd jest w stanie przeżyć tylko kilka dni....nie wiem ile w tym prawdy. Może takie ryby mają zbyt słabą pule genów. 

To byla taka ciekawostka :-D
A teraz moje pytanie.  Czy fenotym bgjd różni sie od standardowego jd ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Jedyne co moge tutaj dodac to fakt ze z moich BGJD + BGJD wyszlo okolo 20% EBJD, zobaczymy przy nastepnym tarle..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości