• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rocio octofasciata "electric blue"

#21
Pawiookie od severusów?? Miałam już kiedyś pawiookie i to były bardzo spokojne ryby były razem ze skalarami. Nauczyłam je jeśc z ręki. Potem poszłam w severusy miałam ich 12 sztuk wraz z meeką. Obecnie cześc ryb ma juz 8 lat i niestety zaczynaja wymierać. Czytając o dempseyu zauważyłam, że wieli osób trzyma je z oskarem stad ten pomysł. W akwa nie mam żadnych roślin, jest dużo korzeni, więc na niebieska barwa fajnie by kontrastowała. Ale coż innym razem, albo zrezygnuje z oskara, severusy z czasem poumierają i zmienie biotop. Tylko cieżko z dostępnościa ryb z tego biotopu, a juz w Lublinie to masakra.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Pawiooka to ciele, to co teraz jest w sklepach preferuje rurowit niż RO Smile
Miałem dwie dobrane pary w 720tce i poza stroszeniem się nie było poważniejszych zdarzeń nawet gdy jednocześnie obie pary kładły ikrę.
Taki pływający kloc Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Witam panowie , nadal nikomu nie udalo się rozmnożyć ebjd?Undecided
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(19-11-2013, 04:12 AM)seba8989 napisał(a): Witam panowie , nadal nikomu nie udalo się rozmnożyć ebjd?Undecided

Problemem nie jest rozmnożenie EBJDxEBJD (kilku polskim akwarystom to się udało). Problemem jest odchów wylęgu, który ginie w ciągu pierwszych dób życia.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Rozumiem.Swoją drogą bardzo interesujący temat.Czyli wnioskuję że wszystkie EBJD pochodzą z zagranicznych hodowli? zastanawiam się nad założeniem akwa właśnie z ebjd, ale to do kwietnia mam jeszcze dużo czasu do zastanawiania się nad obsadą Angel
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Mam wielką prośbę może ktoś mógłby wsatwić real foto swoich pupili (ebjd) , w szczególności prośba skierowana do użytkownika dator , bo wiele wnosi do tego forum Sleepy . Ciekawy jestem też jak wyglądają podrośnięte dżaki , czy nie tracą intensywności swojego dziecinnego ubarwienia.Nigdy dorosłych sztuk na żywo nie widziałem, a bardzo intryguje mnie ta pielęgnica.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(18-12-2013, 00:35 AM)seba8989 napisał(a): Mam wielką prośbę może ktoś mógłby wsatwić real foto swoich pupili (ebjd) , w szczególności prośba skierowana do użytkownika dator , bo wiele wnosi do tego forum Sleepy . Ciekawy jestem też jak wyglądają podrośnięte dżaki , czy nie tracą intensywności swojego dziecinnego ubarwienia.

Wydaje mi się, że wrzucałem jakieś filmiki z tymi rybami (w ostateczności przejrzyj mój kanał YT: 6dator).
Moje obserwacje są takie, że narybek zawsze jest efekciarsko wybarwiony (im mniejszy, tym ładniejszy - jaskrawy turkus, szmaragd). Z wielkością ryby, niestety, to pierwotne ubarwienie blednie, matowieje i rozpływa się. Dorosłe ryby zawsze są ładne, jednak ich wygląd rozczarowuje w porównaniu do tego, jaki miały rysunek przez pierwsze tygodnie życia. Tak miałem za każdym razem. Ostatnia partia moich EBJD pochodziła z dwóch niespokrewnionych źródeł (polskiego i czeskiego). 2-4 cm maluchy piękne. Potem... hm... zaczęły trochę tracić na wyglądzie. Problemem nie jest karma. Sam źle nie karmię, a ponadto kolega trzymał równolegle ze mną część rodzeństwa moich ryb. Karmi sto razy lepiej ode mnie, a obserwacje nasze były zbieżne - rybska wraz ze wzrostem traciły na ubarwieniu. Osobną kwestią jest kształt ciała tych pielęgnic, ale też gdzieś na ten temat pisałem.
Myślę, że są lepsze i gorsze linie hodowlane tego gatunku. Myślę też, że większość linii jest w jakiejś mierze zdegenerowana (o ile w ogóle istnieje jakiś wzorzec) .
Dzisiaj moje stanowisko jest następujące - JD na łeb bije EBJD, ale to oczywiście kwestia gustu.

Człowiek natury nie przebije. Nigdy.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Na tej stronce autor opisuje rozmnażanie tej odmiany:
http://jackdempseycichlid.com/general/br...y-cichlid/
Od razu dodam, że strona dra Martina Brammah bluejax.co.uk nie działa, więc to chyba obecnie jedyne miejsce w sieci z tym artykułem, chociaż przyznam, że zbytnio nie szukałem. Jest też mail do doktorka podany, więc można pisać.
PS. Również wolę odmianę naturalną JD. Rivulatus mnie zachwycił, ale Rocio wręcz zniewolił Smile Nie miałem ciekawszej ryby. Pod wieloma względami.
Whiskey and women got my money, blues and devil got my soul...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Ktoś praktykował połączenie rocio - 1 samiec + 2 samice?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(26-02-2014, 23:33 PM)szczuplin napisał(a): Ktoś praktykował połączenie rocio - 1 samiec + 2 samice?

Połączenie raczej bardzo kiepskie para która się dobierze zabija tą druga samice.
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości