• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rocio octofasciata "electric blue"

#11
Jeśli w jednym tarle część potomstwa jest EBJD a część JD, to może ta część JD ma ten "niebieski gen" i po połączeniu z EBJD z innego gniazda da część narybku EBJD. Czesi mają w swojej ofecie EBJD z załączoną informacją, że ryby pochodzą z chowu EU (przy czym, nie jest to chów czeski).
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Na wielu forach pojawia się następująca klasyfikacja:
- EBJD - Electric Blue Jack Dempsey,
- BGJD - Blue Gene Jack Dempsey,
- XJD - Xanthic Jack Dempsey (w tym przypadku, często jest mowa o złotej formie),
- JD -Jack Dempsey.
Źle skojarzone ryby mogą mieć ikrę, lecz potomstwo umiera w ciągu 10 dni (zaznaczę tutaj, że takich informacji w necie jest mało, więc do końca nie wiadomo, na ile był to błąd po stronie człowieka, a na ile wynikał z praw genetyki).
W Stanach jest rynek BGJD. Pięć lat temu sztuka tej ryby osiągała tam zawrotną cenę - 300-500 USD.
Powtarzają się także opinie, że EBJD jest spokojniejszy od JD. Z moich obserwacji nad dwoma "niezależnymi" grupami EBJD i bardzo wieloma stadami JD też wynika, że jest to ryba mniej agresywna (także wewnątrz stada), a dodatkowo, płochliwa.
IMO, ma też nieco inną budowę głowy, co szczególnie widać z wiekiem ryby po kształcie linii czołowej. Wydaje mi się także, że ma nieco głębiej osadzone oczy.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
ciekawa sytuacja - utrata kolorów (trzeba kliknąć na link w jednej z ostatnich wypowiedzi)
http://www.cichlid-forum.com/phpBB/viewt...p?t=239016
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ciekawe. Może jest tak, że u ryb z tym genem ostatecznie natężenie barw bywa różne, mimo że początkowo jako narybek wszystkie wyglądają podobnie i uwidacznia się to z wiekiem

Druga opcja, to że ktoś chce zrobić tanią sensację i nie pisze prawdy - internet ma to do siebie, że niczego nie można być pewnym w 100% Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Moje EBJD obecnie (w świetle naturalnym):


Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ja tam na EBJD w ogóle nie zwróciłem uwagi Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Czy do H.severus i pawiookiej bedzie odpowiedni blue dempsey? mam 600 l i 6 severusów(6 lat) i 2 pawiookie mlodziutkie. Ryba jest przepiekna, z tego co czytałam to lepiej trzymać pojedyńcze okazy, bo sa mocno agresywne w parach. Czy ktos może ma do sprzedania taka rybę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ja bym tu dempseya nie wsadzal.Nie bedzie wtedy biotopowo a tak teraz masz jeden biotop.No chyba ze bedziesz chciala zmienic obsadeWink na CA .

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
A jak z agresywnościa tej ryby??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Nie jest szczególnie agresywna. Na pewno mniej niż "klasyczne" R.o.
Połączenie, które proponujesz nie jest trafione. Pomijając kwestię wody (te gatunki, które już masz wymagają niższego pH) jest jeszcze kwestia przyszłej agresji "pawiookiej". Tak przy okazji - ryby, które obecnie masz w jednym zbiorniku też powinny być rozdzielone, kiedy "pawie" podrosną.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości