• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [400] Apisto paradise ver. 2.0 - made by Vanilka

#71
Super zbiornik, jak juz ktos napisal mozna siedziec i patrzecSmile zupelnie jak rzeka. 

A jak robisz z podmianami? W tanganice mozna lac (na ogol) kranowe, a tutaj trzeba zbierac ro.. Masz jakis system stalej podmiany? Ile podmieniasz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#72
(13-01-2017, 09:53 AM)bpiotrow13 napisał(a): Super zbiornik, jak juz ktos napisal mozna siedziec i patrzecSmile zupelnie jak rzeka. 

A jak robisz z podmianami? W tanganice mozna lac (na ogol) kranowe, a tutaj trzeba zbierac ro.. Masz jakis system stalej podmiany? Ile podmieniasz?

Podepnę się pod pytanie tylko dolewasz co odparowało a raz w miesiącu jakąś większą podmianę robisz czy co tydzień jakieś małe podmianki???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#73
przy tak małej ilości ryb to nie trzeba co chwila podmian robić, raz na 3 miesiące wystarcza, i raz w m-cu dolewam wodę. Filtr RO jest rozłożony i jak go rozciągnę wieczorem, to 3-4h i woda się naleci, a na noc jak robie większą podmiankę. Mam w łazience naprzeciwko salonu podłączony filtr RO, i u wyjścia długi wężyk i styka jak się rozłoży części filtra jedna za drugą, potem korpus z torfem, i potem wężyk i leci prosto do baniaka. A czasem do wiaderka w dzień w weekend napuszczam i wiaderkami ale to jako dolewka a nie jako podmianka bo za dużo by było latania z wiadrami. 20 kg nie podniosę.

dolewam częściej niż raz na m-c, raz na 2 tyg bo pokrywa ma dużen ieszczelności bo napuchła i szybko paruje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#74
(13-01-2017, 09:19 AM)kpk napisał(a):
(12-01-2017, 18:25 PM)tatakuby napisał(a): Do takich akwariów moge ryby oddawać w ciemno i nawet za dowóz jeszcze zapłacić BRAWO!!!
  
Ojcze nie kuś bo się jeszcze odezwę Big Grin

Jak napisałem tak bym zrobił Smile A z gęby dupy robić nie umiem Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#75
(13-01-2017, 16:58 PM)tatakuby napisał(a):
(13-01-2017, 09:19 AM)kpk napisał(a):
(12-01-2017, 18:25 PM)tatakuby napisał(a): Do takich akwariów moge ryby oddawać w ciemno i nawet za dowóz jeszcze zapłacić BRAWO!!!
  
Ojcze nie kuś bo się jeszcze odezwę Big Grin

Jak napisałem tak bym zrobił Smile A z gęby dupy robić nie umiem Wink

Hmm no to się odezwę Tak
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#76
Vanilka czy Ciebie trzeba prosić o aktualkę? Jak tam ryby?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#77
Łojciec, niewiele się zmieniało, prawie nic, więc za bardzo nie było jak aktualki robić... 

W tej chwili myślę, żeby wrócić do ziemków, bo mi strasznie tęskno za nimi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#78
                       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#79
Piękne zdjęcia, jak zwykle.
Szkoda, że zabrakło Ci cierpliwości i chcesz wymienić obsadę, bo te młode ryby nie pokazały jeszcze wszystkiego co mają do zaoferowania w takim fajnym baniaku.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#80
Zgodzę się z przdmówcą Wink Ale kuniasty pamietaj "kobieta zmienną jest" Wink Tongue Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości