• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [200] [Ameryka Południowa/ale niebiotopowe] "Dzienniki Dwusety"

#21
Podważasz idee aquascapingu? Tongue
Kiedyś się też nie przejmowałam kryjówkami, dopóki ramirez nie zaczął "niszczyć" samicy. Gdyby byli zgraną parą, pewnie w ogóle nie czytalibyście moich tematów tu na forum.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Tylko , że ramirezki nie potrzebują kokosów . Ewentualnie "zniosą" się na nich Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Ale tu chyba nie będą ramirezki? Chyba że się pogubiłem Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Photo 
Będą ramirezki. 3 pary.
*Edytuję:*
Zbiornik umyty, teraz tylko przepłukać piasek i położyć dno. A później same przyjemności Big Grin
"Zupa warzywna" czeka cierpliwie w wiadrach. Korzenie też - dzisiaj kupiłam całkiem tanio 2 fajne, poskręcane egzemplarze (przy okazji pozdrowienia dla jednego z moich ulubionych sklepów akwarystycznych Smile Tapajos, Radzymińska 2, fajni ludzie i super klimat). Zwą się "korzenie torfowe". Waham się, czy jakoś je preparować przed włożeniem... chyba zleję je wrzątkiem i tyle.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
To bardziej niż aranżacja jest potrzebna roślinno-korzenna gęstwina, a pomiędzy roślinami parę odsłoniętych miejsc z płaskim kamieniem czy kawałkiem drewna. Rośliny i drewno powinny robić za granicę "działek". Wnorus ma rację - nie ma potrzeby dawać do akwarium kokosów.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Czyli dużo roślin. Sporo już kupiłam, jak będzie trzeba, dokupię więcej.
Korzenie są - takie jak na fotce przy szafce, zrobiłam edycję posta w tym samym czasie, co Ty napisałeś swojego Wink
Szkoda trochę tych kokosów. Szkodliwe dla ramirezek chyba nie są? - bo już leżą w misce i czekają na swoją kolej. Może chociaż jednego włożę (mam 3).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
To Twoje akwarium Wink Jak chcesz to ich użyj, może akurat się im spodobają. Zawsze możesz je przepołowić i takie "miski" zakopać w dnie, tak, żeby tworzyły dołki. To na pewno spasuje Ramirezkom.

A tak wygląda naturalne środowisko życia Ramirezek:
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
To mi już Papja podsyłał, ale dzięki za przypomnienie Smile
Faktycznie mają tam gęstwinę. Muszę pomyśleć, jak wszystko rozmieścić. 2 korzenie oznaczają 3 strefy w akwarium, każdą muszę dodatkowo zasiedlić roślinami.
Dam im też bukowych listków, zauważyłam, że moja ramirezka nad takim listkiem śpi, odpoczywa i broni go przed neonkami Big Grin a w czasach przedrozwodowych robili na nim tarło z samcem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Nie myśl, że pielęgnice dostosują się do Twoich "stref" wyznaczonych przez korzenie. Mogą, ale nie muszą. Najlepiej zrób 5 potencjalnych miejsc do złożenia ikry, odgrodzonych od reszty kępą roślin i/lub korzeniem.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
W sumie racja. To są inteligentne rybki, więc faktycznie zostawię im wolność wyboru.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości