• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [720l][Malawi] tHE piECE oF aFRiCA- pARt 2

#1
Witam.

Po długiej nieobecności chciałem przedstawić mój nowy projekt.

Akwarium: 200x60x60 front opti
Filtracja: 9x korpus narurowy + pompa 25/60 na rurach 1" nibco
Oświetlenie: moduły LED samsung 11000K + RGB + sterownik

Obsadę prawdopodobnie będą stanowić pyszczaki nonmbuna- bardziej w kierunku predatorów, chociaż wciąż po głowie chodzą mi pawiookie- tym razem choruje na białasy, ale moja ostatnia przygoda z nimi dość szybko się zakończyła.
Zobaczymy jak się życie potoczy....

Jutro zabieram się za filtrację.
Rozważam też tło DIY z CX5- kiedyś robiłem to fajnie wyszło, ale z drugiej strony ryby najlepiej prezentują się na czarnym jednolitym.....

Na razie wygląda to tak....

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jest potencjał. Czekam na rozwój sytuacji!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam,
Tomek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
[Obrazek: 2ly5s3k.jpg]

Filtracja śmiga już 3ci tydzień- na 1wszym biegu wydmuchuje mi dziurę w piachu przy wylocie skierowanym na wprost [Obrazek: icon_razz.gif] Cała prawie instalacja wykonana na rurach 1" nibco, pompa to IBO beta 25-60. 3 korpusy do filtracji mechanicznej, 4 z ceramika i 2 wolnoprzeplywowe z koszykami na jakis absorber NO3 czy inne dziwactwa[Obrazek: icon_smile.gif]

W środku serycyt z poprzedniej aranżacji (niestety nie znalazłem nic lepszego) i 6 ślimaków military helmet- wiem, że glony dodają naturalności, ja jednak wole chyba bardziej sterylny klimat [Obrazek: icon_smile.gif]

Dzisiaj zmontowałem oświetlenie- 14 modułów 3x5630 samsung 11000K i 12 rgb- na razie podłączone tylko te pierwsze, gdyż nie dorobiłem się jeszcze sterownika.

W przyszłym tygodniu będę zamawiał ryby.
Podstawę obsady ze względu na niebieskie samice będą stanowiły mdoki white lips f1 z tan-mal'a.Poza tym na pewno Protomelas taeniolatus Boadzulu... Dalej się zobaczy....

Czeka mnie jeszcze budowa pokrywy i zabudowa stelaża...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tła nie będzie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(23-07-2016, 20:02 PM)sbc napisał(a): Tła nie będzie?

Nie, stwierdziłem, że czarne jednolite jednak bardziej mi się podoba, lepiej prezentują się na nim ryby. Poza tym zabiera miejsce i jest siedliskiem syfu... Może kiedyś, przy następnej odsłonie, jak będzie mi się nudziło
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Fanie by było gdybyś zrobił zdjęcie wieczorem przy zgaszonym świetle w pomieszczeniu. Teraz widać bardziej Twoje osiedle za oknem niż to co w akwaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dokładnie tak, ja poprzednim razem będąc na lekkim gazie myślałem, że to okno jest za akwarium i taki prześwit masz Big Grin Stąd pytanie o tło Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
   

Nie dorobiłem się jescze pokrywy, więc światło trochę razi....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Dla mnie bomba Big Grin uwielbiam takie minimalistyczne podejście Oklasky
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(25-07-2016, 09:22 AM)sbc napisał(a): Dokładnie tak, ja poprzednim razem będąc na lekkim gazie myślałem, że to okno jest za akwarium i taki prześwit masz Big Grin Stąd pytanie o tło Big Grin

Ja będac absolutnie trzeźwa tak samo pomyślałam Tongue zwaliłam na niewyspanie Tongue

teraz zdjęcie bajka, akwa super, ale czy jednak więcej nie trzeba by było skał?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości