• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Aparaciki fotograficzne... :)

(07-03-2017, 20:39 PM)bernard napisał(a): Kolejne dzięki.
Lampę zewnętrzną mam, kupiłem razem z aparatem, ale nigdy nie użyłem.

W ostatnim zdaniu poruszyłeś sprawę, o którą miałem zapytać (właśnie odkryłem, że jest coś takiego, jak soczewka makro). Napisałeś, że to drogie rozwiązanie, ale jest sporo tańsze od obiektywu.
Dlaczego mało funkcjonalne? Czy z taką soczewką, jaką wskazałeś w linku nie osiągnę porównywalnych efektów z obiektywem 100 mm czy pierścieniami (biorąc pod uwagę, że jestem 100 % amatorem i tak pewnie pozostanie)?
Pomyślałem, że soczewka to rozwiązanie najprostsze, nie wymagające zdejmowania obiektywu.

Czy takie pierścienie byłyby odpowiednie?
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/delta-meik...on-ef.html
Pierścienie jak najbardziej ok.
Co do soczewki. I tak musisz ją zdejmować do innych zdjęć niż macro tu to samo co przy pierścieniach, coś i tak musisz kombinowaćSmile

Uniwersalna soczewka jak każdy element optyczny nie zaprojektowany w torze optycznym będzie pogarszał jakość zdjęcia, mało bo mało ale zawsze. Nakręca się ją tak jak filtr więc pasuje tylko do obiektywów z jednym konkretnym rozmiarem gwintu. Pierścienie nosisz w kieszeni i nie martwisz się, że gdzieś się zarysują, zostawisz ślady po paluchach itp. itd. Za pomocą pierścieni masz większą możliwość dostosowania sprzętu do warunków. Pasują do każdej kombinacji aparat obiektyw z bagnetem Canona więc kupujesz raz na wieki.

Jak masz lampę to kupujesz taki kabelek albo inny podobny i jesteś "w domu". Stawiasz lampę nad akwarium obiektyw przy szybie no i tylko brak cierpliwości może cię zgubićSmile

Kabelek:
http://www.foto-net.pl/sklep/produkt/kab...Canon.html

(07-03-2017, 21:13 PM)Ruki napisał(a): MatB, a nie napisałby Waćpan jakiegoś artykułu do e-zinu?!? O maj gat
Ech gdybym miał choć trochę smykałki do tego. Liceum przeszedłem tylko dla tego, że każdy polonista już wolał mnie przepuścić niż się ze mną choć jeden rok dłużej męczyćWink.

Poza tym do e-zinu to chyba o rybach trzeba a tu to ja mam nadal marne doświadczenie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Właśnie chodzi o artykuł jak fotografować ryby z tego co zrozumiałem Wink
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wygląda na to, że zbliżam się do celu - jeszcze raz wielkie dzięki Smile
Pozostaje jeszcze pytanie dotyczące pierścieni - czy biorąc pod uwagę przewidywane ich zastosowanie ma znaczenie, czy są metalowe czy z tworzywa sztucznego? Różnica w cenie nie jest duża (ok. 60 zł), ale jeśli nie miałoby to różnicy, to po co przepłacać.
http://afe.pl/pierscienie-posrednie-makr...astik.html
http://afe.pl/pierscienie-posrednie-makr...ykami.html
Chciałbym kupić wszystko w jednym miejscu - rozumiem, że taki kabelek też będzie ok?
http://afe.pl/118.html
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Pierścienie z plastikowym bagnetem są ok. Oczywiście ich trwałość będzie mniejsza i przy ciężkich obiektywach mogą mieć tendencję do nie trzymania osi, szczególnie jak będą połączone wszystkie na raz. Ale generalnie zasada działania jest taka sama. Jak styki zadziałają to będzie ok.

Kabelek spoko będzie działać.

Jaką masz lampę błyskową?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
a styki mogą nie zadziałać?

lampa 430 EX II
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Spoko lampa! 
Jak z każdym chińskim odpowiednikiem, pierścienie lepiej sprawdzić. Moje działają, znajomym działają ale przy mnie facet wymieniał.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(07-03-2017, 21:31 PM)MatB napisał(a):
(07-03-2017, 21:13 PM)Ruki napisał(a): MatB, a nie napisałby Waćpan jakiegoś artykułu do e-zinu?!? O maj gat
Ech gdybym miał choć trochę smykałki do tego. Liceum przeszedłem tylko dla tego, że każdy polonista już wolał mnie przepuścić niż się ze mną choć jeden rok dłużej męczyćWink.

Poza tym do e-zinu to chyba o rybach trzeba a tu to ja mam nadal marne doświadczenie.

Właśnie o fotografowaniu jakiś tekścik. Smile Ja jestem bardziej upierdliwy od polonistów. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Bernard, skompletowałeś ten sprzęt w końcu? Smile

Zadowolony? Jakie łączne koszty żeby zacząć zabawę?

Zastanawiam się nad czymś do pstrykania, ale bardzo lubię też filmiki.

Takim aparatem można coś przyzwoitego nakręcić?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mój sprzęt jaki używam do fotografii w tym do fotografii akwarystycznej to Nikon D750 + ostry jak żyleta obiektyw Tamrona 90 f/2.8. Do tego lampa Youngnuo 685.
Planuje w przyszłości jeszcze zakupić pierścienie pośrednie ze stykami, ale to kolejne 300 zł Undecided
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A nie sprzedaje ktoś czegoś używanego i sprawdzonego w boju? Nie chce wydawać milionów na fotografowanie/filmowanie kilku ryb, ale uzywanie komórki w tym celu to padaka Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości