• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Aparaciki fotograficzne... :)

Bardziej niż sam sprzęt ciekawi mnie jak zrobić dobre zdjęcie bardzo szybkiej rybieSmile Bo z tym mam problem. Ryby to atomówki. Nie mogę sfotografować ryby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
przerybiony,

Nie da się zrobić szybkim rybom zdjęcia bez dobrego doświetlenia, minimum jednej lampy zewnętrznej. Oczywiście da się zrobić z lampą wbudowaną, ale zdjęcia nie będą tak ładne. Do fotografowania małych szybkich ryb niezbędna jest lustrzanka, kompakty nie mają (poza najdroższymi) zbyt szybkiego ciągłego autofokusa, a to on jest niezbędny w takich warunkach.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mam Sony RX100 MKII z interfejsem dającym możliwość dołączania różnych rzeczy. Póki co mam do niego mikrofon stereo bo na nagrywaniu mi zależy i głos pięknie zbieraSmile Ale zdjęcia pyszczakom w ruchu zrobić nie mogę. Musze stać co najmniej 1m od akwarium ale wtedy mam kilka ryb a mi zależy żeby zrobić z bliska w ruchu. No ale nie mogę. Jedynie jak zwalniają albo się zatrzymują. Popróbuję jeszcze wieczorem porobić i zobaczę co mi wyjdzie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No niestety do pysiów będzie ciężko. Możesz pomyśleć o dokupieniu choć jednej lampy zewnętrznej, wtedy to też będzie wyzwanie, ale prędzej coś uchwycisz Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zsynchronizowany błysk lampy umieszczonej w odp.miejscu /np góra-bok/ z wyzwoleniem migawki plus jakies ośw. zewn. rozproszone aby coś widzieć
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(12-08-2016, 21:16 PM)novi napisał(a): Zsynchronizowany błysk lampy umieszczonej w odp.miejscu /np góra-bok/ z wyzwoleniem migawki plus jakies ośw. zewn. rozproszone aby coś widzieć
+ metoda prób i błędów Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Panas ft4 i aparat wkładasz do akwa robiąc foty z bliska...mega bliska Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(13-08-2016, 20:40 PM)tuptuś napisał(a): Panas ft4 i aparat wkładasz do akwa robiąc foty z bliska...mega bliska Wink
A masz taki? To poka zdjęcia Tongue
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ano gdzieś mam. Nurkowaniem z nim na 10m i wytrzymał narciarskie zaspy. Dla mnie sprzęt lepszy niż lustra bo nawet dzieciaki nie są w stanie go uszkodzić. A zdjęcia rybom robie telefonem Note2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(13-08-2016, 20:40 PM)tuptuś napisał(a): Panas ft4 i aparat wkładasz do akwa robiąc foty z bliska...mega bliska Wink

Trza mieć ryby, które nie będą się bały "obcego ciała" w akwarium. Nie z każdymi warto próbować Tongue
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości