• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Haplochromis (Paralabidochromis) plagiodon Iringo

#11
Piotrek pobudka Smile nikt sobie nic nie podbiera Smile
Sposób odżywiania też nie zmienia ubarwienia jedynie jego intensywność. 
Młode samce wykazują dużą zmienność zanim wybarwią się ostatecznie. 
Musimy czekać aż dojrzeją - myślę że będzie to koło października-listopada.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(15-06-2016, 19:25 PM)Sendog napisał(a): @ PiotreK może nie wygląda,ale to ten sam gatunek Mysl
Gdybyś to nie ty własnymi ręcyma odławiał to bym nie uwierzył. Dla mnie samce to dwie totalnie różne ryby. Zmienność w obrębie gatunków w J. Wiktorii występuje, ale to raczej między populacjami? W obrębie jednej populacji samce są raczej... identyczne?

Inna sprawa, że obydwie ryby są nieco inaczej oświetlone przez lampę błyskową aparatów. Czasem to ma ogromne znaczenie. Ale i tak, te wzorki... Skoro samiec Łojca ma tyle czerwonego na płetwach (miękkie promienie grzbietowej i odbytowej, caluśka czerwona ogonowa) to dlaczego nie ma ni krzty czerwieni na brzuchu, jak Twój samiec?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Piotrek rozmawiamy o dwóch młodych rybach, którym daleko do ostatecznego wyglądu i ubarwienia. Furu potrafia błyskawicznie zmieniać natężenie barw i ryba potrafi w kilka minut mocno zmienić swoja kolorystykę. Piotrek trzyma ryby w jasnym akwarium z piaskowacem zaś u mnie to ciemny zbiornik, a zdjęcia były robione bez oświetlenia. Zdecydowanie polecam cierpliowść i poczekanie jeszcze kilka miesięcy do ostatecznego wybarwienia. Pletwy są bardzo podobnie ubarwione, a kolorystyka tułowia tak jak pisałem zależy od nastroju i oświetlenia. Zdjęcie samicy pokazuje jak bardzo wpływa otoczenie na wygląd ryby. Moje samice mają kratę charakterystyczna dla np. Paralabidochromis sauvagei podczas gdy samica u Piotrka jest jasna i bez ciemnej siatki. 
Teoria o porwaniu narybku innej samicy jest mniej więcej tak prawdopodobna jak trafienie w totolotka  Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(16-06-2016, 14:59 PM)Sendog napisał(a): Piotrek rozmawiamy o dwóch młodych rybach, którym daleko do ostatecznego wyglądu i ubarwienia. Furu potrafia błyskawicznie zmieniać natężenie barw i ryba potrafi w kilka minut mocno zmienić swoja kolorystykę. Piotrek trzyma ryby w jasnym akwarium z piaskowacem zaś u mnie to ciemny zbiornik, a zdjęcia były robione bez oświetlenia. Zdecydowanie polecam cierpliowść i poczekanie jeszcze kilka miesięcy do ostatecznego wybarwienia. Pletwy są bardzo podobnie ubarwione, a kolorystyka tułowia tak jak pisałem zależy od nastroju i oświetlenia. Zdjęcie samicy pokazuje jak bardzo wpływa otoczenie na wygląd ryby. Moje samice mają kratę charakterystyczna dla np. Paralabidochromis sauvagei podczas gdy samica u Piotrka jest jasna i bez ciemnej siatki. 
Teoria o porwaniu narybku innej samicy jest mniej więcej tak prawdopodobna jak trafienie w totolotka  Smile
W takim razie czekamy Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Takie tam z serii ... samica ma pełny pysk Haha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Coś mi się wydaję, że będę musiał pusty baniak odpalić... Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Łociec w niedzielę robimy naradę na temat tego gatunku Smile zobaczysz mojego samca i ocenisz nasze ryby. Jest taka opcja, że któryś z rybaków chciał mi "pomóc" w łapaniu i dołożył do pojemnika jakieś sztuki od innej samicy Krzykw pozostałych grupach wszystkie samczyki identyczne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
To Łojcowa samica inkubuje hybydy ? Boisie
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
No i to jest pytanie. Póki co czekamy jak wybarwią się pozostałe samce.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(05-07-2016, 12:08 PM)Sendog napisał(a): Łociec w niedzielę robimy naradę na temat tego gatunku Smile zobaczysz mojego samca i ocenisz nasze ryby. Jest taka opcja, że któryś z rybaków chciał mi "pomóc" w łapaniu i dołożył do pojemnika jakieś sztuki od innej samicy Krzykw pozostałych grupach wszystkie samczyki identyczne.

Jak trza to trza Big Grin

Ale czemu odrazu hybrydy? Jeżeli twój Afrykański koleżka dowalił kilkanaście młodych to możliwe że samiec wytarł się właśnie z tą samica co trzeba. I taką mam nadzieję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości