• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Otothyropsis piribebuy - Otocinclus sp. negro

#1
Przydarzyło mi się ostatnio tarło takowych "paraotosów" trzymam 4 sztuki z L-46 jako ekipę czyszczącą szyby, wygląda że są dwie pary, samice są lekko większe i szersze, dość płodne bo dwie samice złożyły około 60-70 ziaren ikry, kilka spleśniało, ale około 50 młodych ma +/- 1cm.
Nie najlepsze jak zwykle fotki młodziaków:
   
   
pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(13-06-2016, 22:40 PM)mpaw napisał(a): Przydarzyło mi się ostatnio tarło takowych "paraotosów" trzymam 4 sztuki z L-46 jako ekipę czyszczącą szyby, wygląda że są dwie pary, samice są lekko większe i szersze, dość płodne bo dwie samice złożyły około 60-70 ziaren ikry, kilka spleśniało, ale około 50 młodych ma +/- 1cm.
Nie najlepsze jak zwykle fotki młodziaków:
No nieźle! Teraz to ekipa czyszcząca chyba liczniejsza niż główni mieszkańcy akwarium Big Grin Niby z Rio Negro, ale rozmnożyły się w wodzie dla L46?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Super sprawa Smile ,właśnie w jakich parametrach to się wylęgło tzn jakie Ph i temp ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(13-06-2016, 23:06 PM)piotrK napisał(a): No nieźle! Teraz to ekipa czyszcząca chyba liczniejsza niż główni mieszkańcy akwarium Big Grin Niby z Rio Negro, ale rozmnożyły się w wodzie dla L46?

(13-06-2016, 23:20 PM)Wnorus napisał(a): Super sprawa Smile ,właśnie  w jakich parametrach to się wylęgło tzn jakie Ph i temp ?

Właśnie handlowa nazwa jest myląca, raczej chodzi o ich kolor, pochodzą z dorzecza Rio Paraguay, woda to kH=3, pH 7.2, wpływ miała podmianka na chłodniejszą wodę, temperatura spadła z 27 na 23 stopnie i do tego pewnie zmiana ciśnienia miała wpływ, bo krążyły w okolicy burze.
pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Hej,

Gratulacje Paweł. Najpierw pasiaki teraz czarnuszki. Tylko nie wyemigruj nam w strone zbrojników ;-)

W czasach, kiedy praktycznie każdy gatunek pielęgniczek, który trzymamy udaje się prędzej czy później rozmnożyć paradoksalnie większymi wyzwaniami są takie gatunki jak te otoski.
 
Też mam ich stadko 6 albo 7 ryb z przewagą samic, więc sprobuję czy i mi się uda. Szczególnie po zejściu do podobnych parametrów. Muszę tylko wypatrywać piorunów albo na stałe włączyć blitzortung.org ;-) 

Podobne zamiary mam co do aspidorasów ale one mogą mieć wodę bardziej zbliżoną do typowo pielegniczkowej.
A może Tobie Ruki udało się je rozmnożyć?

Pozdrawiam
Mirek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Kiedy będą na sprzedaż ? Wink
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Aspidorasy mi nawet ikrą nie chcą sypnąć. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Gratulacje.
u mnie pływa 9 sztuk u Borelek ale w stanowczo chłodniejszej wodzie. Trzeba podnieść temperaturę i zrobić podmiankę  i może coś się uda Smile


a i z ciekawostek.
Obserwowaliście jak polują na larwy wodzenia ?   Może kiedyś mi się uda to nagrać, dziwnie to wygląda jak otosek poluje Smile
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(14-06-2016, 10:52 AM)Draughtell napisał(a): a i z ciekawostek.
Obserwowaliście jak polują na larwy wodzenia ?   Może kiedyś mi się uda to nagrać, dziwnie to wygląda jak otosek poluje Smile
Akurat nie daje do tego akwarium wodzienia, ale artemię wcinają aż brzuchy robią się im pomarańczowe Wink.
pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości