• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Enigmatochromis lucanusi Fria WF

#31
Taki spam mi się nie znudzi. Boskie ryby, przypominają mi się czasy z Wouri Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Ja natomiast byłbym daleki od stwierdzenia, że to spam Wink Spam z definicji jest informacją niepożądaną, niechcianą... A mu tu wszyscy, jak jeden mąż/żona chcemy i pożądamy takich wieści Smile Super pikseloza Smile
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Widzę, że się już rozbrykały u Ciebie. Miły widok Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Małe enigmasiątka są śliczne, takie piksle w cętki Big Grin Ale opieka rodziców to jak dla mnie niesamowity widok. Oboje bardzo uważnie pilnują młodych, są cały czas przy nich. Wczoraj przeniosłam prawie wszystkie małe tomasy z tego baniaka i enigmy poczuły się bezpieczniej, stąd te spacery. Dziś też już pływają z maluchami na wszystkich "piętrach" a nie jak dotychczas tylko przy dnie. Jak maluszki były mniejsze, to często widziałam jak samiczka przenosi je w pysku w inne miejsce. Też świetny widok jak napychała sobie nimi gębę jak chomik ^^ Teraz maluszki są już większe i bardziej ruchliwe, więc tylko je zagania. Swoją drogą jak one to robią, że maluchy wiedzą o co chodzi i posłusznie płyną tam, gdzie chcą rodzice?
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Przez miliony lat te który odpływały ginęły w paszczy drapieżnika, a te które widziały o co biega przeżywały ;]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Mei, w Tobie nadzieja na utrzymanie tego gatunku w Polsce. Wink

Cytat: Swoją drogą jak one to robią, że maluchy wiedzą o co chodzi i posłusznie płyną tam, gdzie chcą rodzice?
Nie wiem jak u tego gatunku, ale w przypadku P. roloffi czy P. taeniatus rodzice sterują młodymi poprzez ruchy pionowe ruchy ciała. Przyjrzyj się czy czegoś takiego nie ma u Ciebie.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Ruki, staram się bardzo. Chucham, dmucham, karmię ok. 5-6 razy dziennie różnym jedzonkiem, wyłowiłam małe tomaski bo im przeszkadzały. Ale jak widać rodzice też ładnie się nimi zajmują Smile Co do ruchów to wiadomo, chyba tylko tak mogą dzieciom cokolwiek "nakazywać" ale zupełnie nie widzę jakiś konkretnych. Zauważyłam jeszcze jedną ciekawostkę. Mianowicie czasem jak rodzice nie są pewni, czy wszystko jest ok, to "nakazują" młodym być w bezruchu. I wtedy całe stadko małych piksli wygląda praktycznie jak martwe. Niektóre maluchy nawet bezwładnie toczą się po piasku. Dopiero po chwili rodzice pozwalają im znów normalnie pływać.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Małe najedzone gnojki ^^ W akwa mam burdel i trochę glonów przez to intensywne karmienie wszelkich maluchów od 3 miesięcy ale na to proszę uwagi nie zwracać Wink

   

   
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Ostatnia fotka jest wyborna.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Ładne są TongueCool
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości