• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Enigmatochromis lucanusi Fria WF

#1
Hej,

jeden z najmniej agresywnych gatunków barwniaka jaki był przeze mnie importowany. Łagodniejsze są już tylko Pelvicachromis roloffi. Jakosc fotek i filmu kiepska ale bardziej pogladowo by pokazac, ze absolutnie brak u nich objawow agresji. Parka trzyma sie razem. Do tej pory mialem dwa tarla (jedno dwa dni temu) ale larwy zostaly oszamane. Dodam troche wiecej korniakow to moze czujac sie bezpieczniej samica nie bedzie robic glupot.



Baniak oko 75l na podstawie kwadratu. Ph 6 (czyste RO+torf w filtrze). Karmienie naturefood, zywa ochotka jumbo i zywe californian blackworms z wlasnej hodowlii.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Hej,

wyglada na to, ze temperatura 25-26 stopni powoduje szybkie obumieranie jajeczek. Obnizylem temperature do 23 stopni i samica drugi dzien pilnuje okolo 15-20 ziaren ikry. Mam bardzo ograniczona widocznosc, wiec mozliwe, ze jest tego wiecej Smile.

Samiec generalnie, poki co ma wszstko w nosie. Ciekaw jestem jak sie bedzie zachowywal gdy pojawia sie mlode.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzisiaj wykluly sie mlode. Minelo rowno 96 godzin. Mlode od razu zostaly przeniesione do nowej kryjowki. Pozostale gatunki z przenosinami zazwyczaj czekaja az mlode zaczna plywac. Artemia jest, wegorki mikro sa, naturefood jest! Teraz bede dokladnie obserwowal mlode kiedy i co najchetniej beda jadly. Najciezszy w rozrodzie gatunek barwniaka z gwinei wedlug mnie Smile.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No i są piękne, jako dodatek Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(30-11-2011, 19:46 PM)piotrK napisał(a): No i są piękne, jako dodatek Smile

Z 5 wyklutych mlodych przezylo mi 3 Smile. Sa male - na poczatku zarly tylko wegorki. Strasznie duzo czasu schodzi im na zresorbowanie woreczka zoltkowego. Powoli zaczynam sie domyslac dlaczego potrzebna jest nizsza temperatura przy rozwoju zarodkow i potem mlodych. Kuba sie moze pochwali jakimis lepszymi fotami ;p (strzelam z ucha).
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(08-12-2011, 22:03 PM)catfish_dude napisał(a): Z 5 wyklutych mlodych przezylo mi 3 Smile. Sa male - na poczatku zarly tylko wegorki. Strasznie duzo czasu schodzi im na zresorbowanie woreczka zoltkowego. Powoli zaczynam sie domyslac dlaczego potrzebna jest nizsza temperatura przy rozwoju zarodkow i potem mlodych. Kuba sie moze pochwali jakimis lepszymi fotami ;p (strzelam z ucha).

No no, ale to za chwilę Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
No to i ja coś dorzucę Smile

[Obrazek: 24297030.jpg]

[Obrazek: dsc02862n.jpg]

[Obrazek: dsc02858l.jpg]

[Obrazek: dsc02850r.jpg]

[Obrazek: dsc02849sb.jpg]

[Obrazek: dsc02830i.jpg]

[Obrazek: dsc02870sb.jpg]

[Obrazek: dsc02869bz.jpg]


"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Gratuluję narybku Kuba!
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(28-01-2012, 01:33 AM)Ruki napisał(a): Gratuluję narybku Kuba!

Dzięki, jeszcze nie wiem ile tego jest, bo dziś własnie jak fociłem wyjrzały, ale tylko na moment. Może już jutro bedą smigać po akwa Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Szykuj im artemię, na niczym innym lepiej nie rosną. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości