• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Enigmatochromis lucanusi Fria WF

#51
Ja chyba swój filtr RO będę chciała sprzedać, więc może w komplecie z rybkami? Big Grin
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Proszę zapakować Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Ja proszę same rybcie Wink
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
No więc ostatnio chyba źle przewidziałam długość opieki rodziców nad narybkiem.. Rodzice wykopali sobie norkę pod jednym z korzeni, siedzą tam prawie cały dzień. Zaczęli też przeganiać młode z tej norki. Teraz światło zgasło i co widzę? Ano enigmy tańcują. Chyba się więc szykuje kolejne tarło. Co ja z tyloma dzieciakami zrobię? O.o
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Obecne sprzedaj, resztę zostaw na pastwę losu. Może spróbujesz hodowli kolonii Enigmek? Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Baniak mam za mały na kolonię ale pewnie byłoby to ciekawe to oglądania Smile Z tą pastwą losu to będzie kiepsko, myślę że nawet jakbym nie karmiła maluchów, to i tak dużo się uchowa. Syf jest w baniaku, sporo derytrusa a one to lubią.

A ogólnie to oczywiście się cieszę Smile Chyba jest im dobrze u mnie skoro tak chcą się trzeć i tak ładnie dbały o narybek. W sumie wydaje mi się, że miałam małe straty, ikry może było ze 30 ziarenek a maluchów mam 20.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Ja jestem zdania że nic nie zastąpi dobrego syfku w wychowie maluchów. W moim baniaku przy przepełnionej obsadzie, śmierci matki i ojca - małe kakadu pięknie rosną. W sumie to mają ponad 2cm, a wzrost widoczny był z dnia na dzień. Po wielu przejściach i rekinach nad głowami z ok 20 sztuk, przeżyło 7 - do tylu jestem w stanie doliczyć jednocześnie Wink Maluchów ubyło najwięcej po śmierci matki kiedy miały ok 1cm.
Dokarmiłem artemią dosłownie 3 razy.
W tym samym akwarium uchowała mi się kiedyś mała platka. Gdy odłowiłem ją miała 2 cm. Jej bracia i siostry w sterylnym kotniku byli nawet o połowę mniejsi. Natura przede wszystkim Big Grin
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Za 3 dni stuknie im 2 miesiąc. Ryby rosną jak na drożdżach, mają już 2cm. Maluchy głównie pływają razem ale zaczęły się już między nimi przepychanki, szczególnie jak dostaną papu Smile Tak jak kiedyś pisałam, mój aparat losowo radzi sobie z kiepskim oświetleniem a dziś wypadło na to, że sobie świetnie poradził, więc czas na fotospam Big Grin

   

   

   
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
Co za piękne ryby . Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
No i tak jak przewidywałam, mam nowe jajca. Enigmy przekopały drugą stronę baniaka ale finalnie wytarły się w tym samym kokosie co poprzednio. Ilość jaj prawdopodobnie taka sama jak poprzednie, czyli ok. 30szt. Niestety nie jestem teraz w domu, więc nie widziałam tego.. Relację mam od mojego faceta, który się teraz pięknie opiekuje moimi rybami Big Grin
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości