• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Enigmatochromis lucanusi Fria WF

Może w grę wchodzić też częstotliwość migotania światła, a nie sama jego barwa Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To jest kwestia światła, bo ryby ewidentnie nie są zestresowane- jedzą nawet z ręki. Innych ryb nie mają, a w mieszkaniu nie mam chłodniej niż 24*C. Big Grin

Będę robił belkę z trochę innym widmem światła to zobaczymy jak zareagują. Druga możliwość, że dostałem jakieś bledziuchy od Zośka. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:

(30-07-2020, 13:10 PM)Ruki napisał(a): Druga możliwość, że dostałem jakieś bledziuchy od Zośka. Big Grin

Ciesz się że to była para, samiec plus samica :p
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Parki gender to od Twojego brata mam. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Papja, a Ty masz je jeszcze? Ktoś rozmnaża tą linię którą dostałem od Ciebie?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie, nie mam ich ani drachenfelsi w tym momencie- jak będę po wymianie szkieł na nowe to pewnie wrócę albo do jednych, albo do drugich, albo do obydwu gatunków Tongue. Ryby spokrewnione z Twoimi ma w tym momencie na 100% Arek AFAIK.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(30-07-2020, 14:11 PM)Papja napisał(a): Nie, nie mam ich ani drachenfelsi w tym momencie- jak będę po wymianie szkieł na nowe to pewnie wrócę albo do jednych, albo do drugich, albo do obydwu gatunków Tongue. Ryby spokrewnione z Twoimi ma w tym momencie na 100% Arek AFAIK.
Nie wiedziałem czy odchowywać młode.
Szkoda by było bo ryby F1 po rodzicach z odłowu z różnych importów.
Samica wylazła z kryjówki i będzie podjadać młode żeby zmotywować samca do tarła. Odłowie może kilkanaście sztuk jeśli jeszcze będą. Młode mają z 7mm.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(30-07-2020, 14:28 PM)dzikakuna napisał(a):
(30-07-2020, 14:11 PM)Papja napisał(a): Nie, nie mam ich ani drachenfelsi w tym momencie- jak będę po wymianie szkieł na nowe to pewnie wrócę albo do jednych, albo do drugich, albo do obydwu gatunków :P. Ryby spokrewnione z Twoimi ma w tym momencie na 100% Arek AFAIK.
Nie wiedziałem czy odchowywać młode.
Szkoda by było bo ryby F1 po rodzicach z odłowu z różnych importów.
Samica wylazła z kryjówki i będzie podjadać młode żeby zmotywować samca do tarła. Odłowie może kilkanaście sztuk jeśli jeszcze będą. Młode mają z 7mm.
Kuna z miła chęcią bym wymieszał krew. W tym momencie moja para to samica wf i samiec F1, po tej samicy. Więc dobrze było by je przetasować.


Zauważyłem u mnie różnice w wychowywaniu młodych. Dzika zawsze razem wychowywała młode, za to pary F1 nie zawsze im to wychodziło. Nawet mogę powiedzieć, że pary bardzo często się kłócą.
Jak to u was wygląda/wyglądało?
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
U mnie różnie, ale tak jak pisałem już w tym wątku- samiec często przeganiał samicę i sam się opiekował młodymi. Z tym, że u mnie są same, bez żadnych towarzyszących.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
U mnie podobnie. 
Samica opiekuje się ikrą i larwami. Gdy narybek zaczyna pływać przez 2-3 dni oboje rodzice opiekują się młodymi. Potem każde z rodziców prowadza swoją chmurę. Po półtoratygodniu samiec przejmuje opiekę nad wszystkimi a samica się ukrywa. Wypływa dopiero po 3-4 tygodniach gdy zaczyna być gotowa do kolejnego tarła.
Przyczyn takiego zachowania może być kilka. Z pewnością pary zestawione na siłę są mniej zgodne. Gdyby ryby dobrały się z większej grupy były by pewnie bardziej zgodne. Podejrzewam też że wpływ może mieć wielkość i wystrój zbiornika. U mnie kryjówek jest chyba aż za dużo Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości