• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [155] SA apistogramma i przyjaciele

#1
Temat jako nagroda dla zwycięzców konkursu na wiedze o pielęgniczkach cacatuoides. Dla Ruki i tatakubySmile


Akwarium: 155l.
Woda: na początek będę mineralizował bo wpuszczę ampularie żeby wyczyściły korzenie i będzie spokój
Obsada: Apistogramma cacatuoides
Setup: Korzenie pod ręką czyli Red Moor ale dojdzie więcej. Dojdą liście. Akwarium jest cały czas w budowie.
Oświetlenie: póki co założyłem RGB bo mam pod ręką więc pokombinuję z kolorami. Dopiero jak mi się nie spodoba to zobaczę inne.
Filtracja: jak tylko złożę do końca to pokażę

   
   
   
   
   
   

Akwarium jest już prawie zalane ale to już na następnych fotkachSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Też mnie to niedługo czeka, więc śledzę z uwagą Smile fajnie się zaczyna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Korzeni będzie tyle czy coś więcej? Jaki układ kakadu planujesz?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
@12dor12
Zapraszam. W moich tematach zawsze kawa dla odwiedzających jestSmile

@Ruki
To co widzisz to dopiero urządzanie. Będzie więcej korzonków.
A co do układu to myślę, że akwarium pomiesci dwa samce. Ale na początku kupię więcej żebym miał z czego wybierać. Póki co mam trzy samce i dwie samice. Jeśli zostawię jednego samca + panny to może jakaś ławica jeszcze lub na dno coś. A jak dwa samce + panny to tylko coś na dno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Z dwoma samcami się nie uda. Wink Albo jeden albo trzy. Jakie wymiary ma dno? Bo wygląda na 80x40?
Spokojnie zmieścisz coś w toń, stadko rozpraszaczy jest bardziej wskazane niż coś na dno.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A czemu dwa nie mogą być? Rozwiniesz myśl?Smile
Dno ma 105x37 i 40h.
Myślałem o czymś na dno bo skoro prąd wody będzie średni to coś mogło by po dnie biegać. Ale to też wyjdzie w praktyce. No chyba, że wiesz, ze to kiepski pomysł.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Looknij do e-zinu, tam dokładnie opisałem o co chodzi. Wink W skrócie- agresja musi się rozłożyć równomiernie, przy dwóch samcach słabszy będzie miał przekichane. Wink

Przy układzie 3+3(więcej nie wejdzie) na dno spokojnie możesz dać do 10 kirysków i to 10-15 rozpraszaczy w toni.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Przerybiony - a jak przygotowujesz korzenie? (moczenie w soli / gotowanie / itp.?)
Miałam korzenie w moim 63 l (nie były to red moory, raczej kawałki mangrowca), ale pozbyłam się ich - miałam wrażenie, że coś się z nimi stało niedobrego i że psuły wodę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(17-06-2016, 09:26 AM)12dot12 napisał(a): Przerybiony - a jak przygotowujesz korzenie? (moczenie w soli / gotowanie / itp.?)
Miałam korzenie w moim 63 l (nie były to red moory, raczej kawałki mangrowca), ale pozbyłam się ich - miałam wrażenie, że coś się z nimi stało niedobrego i że psuły wodę.

Mangrowca miałem raz w życiu. Przygotowywałem go a zabarwił mi piach dookoła siebie i śmierdział a red Moory to co najwyżej wrzątkiem obleję i spokój. Jedynie co na początku ślimaki wkładam żeby korzonki oczyściły i przy okazji akwarium dojrzeje naturalnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(23-06-2016, 12:44 PM)przerybiony napisał(a):
(17-06-2016, 09:26 AM)12dot12 napisał(a): Przerybiony - a jak przygotowujesz korzenie? (moczenie w soli / gotowanie / itp.?)
Miałam korzenie w moim 63 l (nie były to red moory, raczej kawałki mangrowca), ale pozbyłam się ich - miałam wrażenie, że coś się z nimi stało niedobrego i że psuły wodę.

Mangrowca miałem raz w życiu. Przygotowywałem go a zabarwił mi piach dookoła siebie i śmierdział a red Moory to co najwyżej wrzątkiem obleję i spokój. Jedynie co na początku ślimaki wkładam żeby korzonki oczyściły i przy okazji akwarium dojrzeje naturalnie.

Czyli red moor Smile fajnie, będę pamiętać przy zakupach do mojej nowej 200.
Mangrowca ryby na początku lubiły, nawet się wycierały to na jednym, to na drugim kawałku. Niestety po jakimś czasie zaczęły je omijać, korzenie tak jak u Ciebie brudziły naokoło (jakby się rozpadały), do tego porosły brązową glonową "watą", a jak je na koniec wyciągałam, poczułam siarkowodór. Rybki się wyraźnie lepiej czują, odkąd nie ma tych korzeni.
A red moor nawet o tyle fajniejszy, że wygląda jak podwodne "drzewo". I można go ładnie omszyć.
Dzięki i sorry za offtop.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości