• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: ,,kożuch bakteryjny"

#11
Ja miałem nawet 90Lkostkę na sumpie 35L Big Grin
A teraz sobie przypomniałem o DIY
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Kupiem sam skimmer EHEIM,powierzchnia czysciutka,ale zastanawiam sie jak go zostawic na stale skoro sciaga tez jedzenie z gory?!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Wyłączaj filtr na czas karmienia.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(28-06-2016, 21:07 PM)piotrK napisał(a): Wyłączaj filtr na czas karmienia.
I zmień karmę na tonącą Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Chyba warto odświeżyć temat bo patrzę że rok 2011. Czyli dawno i nie prawda można by żartobliwie powiedzieć.
W moim przypadku akwarium BW/A'la BW. Deszczownica mocno daje na tafle, tak mi się przynajmniej wydaje a kożuch jest i nie chce sobie pójść.
No chyba że tylko mi się wydaje iż jest to kożuch.
Dwa pytania. Jedno odnosi się do pewnej.. Wydaje mi się nieprawdziwej informacji - jakoby Pstrążenice Marmurkowe od czasu do czasu lubiły przekąsić ten kożuch? Chce to potwierdzić.
Drugie pytanie jest bardziej z serii 'Specjalistyczne Gdybanie'. Odpowiedź w internecie znalazłem tylko jedną bodaj.
Sprawa wygląda tak. Używam takie śmieszne urządzonko potocznie zwane e-papierosem (EIN). Zauważyłem że dym lubi się 'przyklejać' do tafli. Wiadomo jak to mgiełka. Akwarium mam otwarte, bez pokrywy. I jak to spora większość użytkowników tego urządzenia puffam sobie także w domu włącznie z pokojem w którym znajduje się akwarium.. Czy to możliwe aby ten kożuch powstawał właśnie od tego? Ewentualnie czy to możliwe że ten kożuch nie jest kożuchem jaki znamy czyli bakteryjnym a kożuchem powstałym właśnie od odparowania liquidu z EIN?

Szczerze można nawet odnośnie tego założyć kolejny temat... Skoro woda natlenia się poprzez ruch tafli - wymiana gazowa.. To czy czasem mgiełka też się nie miesza z wodą? Niby w internecie czytałem że nikt nic złego nie zaobserwował czyli że nie ma to wpływu na wodę i mieszkańców. Nie mniej jednak temat jest ciekawy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
U siebie mam czasami kolorowy kożuch po karmieniu tłustą szprotką.
Fakt że mam to tylko podczas karmienia i szybko spływa do komina to tym się nie przejmuję.
Ale inni filtrujący kubłami mówili że tłuste plamy mają po kilka godzin zanim się jako tako wyklaruje tafla.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Tak jak napisał wcześniej kolega Ruki cyt"Kożuch to głównie rozłożone związki organiczne, przede wszystkim węgla. Te, które są lżejsze od wody unoszą się na powierzchni."
Żadne efaje, żaden kurz... 
Mam kolegę, który serwisuje akwaria u klientów i mówi, że największy kożuch, bądź w ogóle kożuch zaobserwował w zbiornikach otwartych, że to reguła... Ja mam 3 otwarte akwaria i w każdym pojawił się kożuch. Po zakupie skimera problem zniknął. Skimer pada, kożuch pojawia się w ciągu 1-2 dni. 
Od kiedy kupiłem skimery takie przeźroczyste, kwadratowe made in chrl po 23 zł/szt., skimery przestały padać, a przerabiałem już różne, nawet eheima...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości