• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca lilith

#31
Wyglądają pięknie, i te kolory.
Kiedy kiedy nowy zbiorniczek?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Witam, niestety projekt dużego akwarium został odwołany ... ( w sumie to sam go odwołałem) . Na jego miejscu w salonie będzie "biblioteczka" .. z regałami i wygodnym fotelem do czytania .. 

Ale .. w zamian mam prawo do 100% pokoju akwarystycznego i mogę go zabudować w 100% bez mrugnięcia oka innych domowników..Smile

Po tym jak dobuduję sypialnię i zamuruje okno w fish roomie - będzie tam miejsce na jakieś 2-3 zbiorniki o dł. 2 m
Na razie planuję zbiornik o wymiarach 150 x 60 x 70 wys. dla satanoperek S.jurupari ( tych bez plam które też masz..). A w moim dotychczas największym akwa ( 175 x 65 x 60 wys) zamieszkają właśnie S.lilith .. Będzie musiało im wystarczyć ...w sumie to prawie 700 L więc myśle że będzie ok.

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Szkoda, że rezygnujesz z kolosa bo miejsce było dla niego stworzone. Ale fishroom też masz fajowy Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Witam, wrzuciłem na YT krótki filmik z moimi rybkami. Dodatkowo widać tam Retroculus lapidifer .. 

Wymiary zbiornika na filmie to 200x65x40 wys.  Jakieś 15 cm jednego boku zajmuje sump.  Te pływaqjące drobiny to kawałeczki liści które wkładałem do akwa wraz z gałęziami. Robie tak aby rybki podczas żerowania zjadały tez trochę zieleniny a nie tylko mięcho ( wodzień, artemia, ochotka, kryl).. Taki "detrytus" dobrze im robi  ... 



Ryby zstaną tam jeszcze jakieć pół roku - potem przeprowadzka do mojego największego akwa ( 175x65x65) - ponad 700 L 
Będa tam same, więc miejsca do pływania wystarczy ... 

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Świetne są te ryby , przy nich trzeba polubić wszędzie pływające paprochy i częstsze czyszczenie gąbek Big Grin . Chętnie bym zobaczył na kolejnych filmikach Twoje wavrini i jurupari Smile .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Marcin nie wiem czy Ci już to pisałem/mówiłem ale zazdroszczę Ci tego przywiązania do jednej grupy pielęgnic. Ja tak nie umiem na dłuższą metę, choć mocno się staram Smile

A ryby super, widziałem na własne oczy i to tylko utwierdziło mnie w przekonaniu że to moje ulubione szatany.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Witam, ok - film łatwiej jest zrobic niz dobre zdjęcie więc postaram się cos wysmażyć .. Smile 
Wczoraj przyglądałem sie troche B. wavrini i chyba mogę wyróżnić samca i samicę z całego stada .. nie sa jeszcze parą, ale odganiaja pozostałe rybki z tej samej części zbiornika. Domniemany samiec jest jeszcze troche agresywny w stosunku do "domniemanej " samicy ale widać że coś jest na rzeczy ..Smile 
U samicy już widać że paski na pysku rozdzielaja sie na cętki .. Smile
Pozdrawiam - cały czas pamiętam o Twoich B.cupido - jedzą pływają i czekają na Ciebie ..Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Jak tylko będę miał większe zbiorniki na pewno zamieszkają u mnie, przez Twoje filmy i zdjęcia, Satanoperca Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Witam , pierwszy raz w ruchu widziałem S. lilith na filmie T.Weidnera. Pamiętam ,że jego S.lilith zrobiły na mnie ogromne wrażenie . Wprost nie mogłem się doczekać kiedy i ja będę miał te ryby. Dostałem je jako małe brzdące i czekałem z niecierpliwością jak dorosną i się wybarwią ... 


I teraz gdy to następuje mam dylemat ... 

Moje ryby nie wglądają jak te z filmu Weidnera ... 

Porównajcie proszę oba zdjęcia.. 

Ten piękny rysunek z rozcięgających się czarnych plam u jego ryb  .. 

Zamast tego u moich jest równie przepiękny wzór z kolorowych, mieniących się plamek ...
Dodatkowo brzuchy moich satanoperek są żółte a na filmie widać ,że próżno szukać żółtego koloru na osobnikach T.Weidnera.

Więc o co chodzi... 

Myślę ,że mamy do czynienia z dwoma odmianami barwnymi gatunku Satanoperca lilith..

Podstawowy wzór jest taki sam ale różnią się pozostałe szczegóły.

.pdf   S_lilith_odmiany_barwne.pdf (Rozmiar: 475.67 KB / Pobrań: 36)

Taki rozwój sprawy byłby niezwykle interesujący ... Może nawet są to już osobne gatunki .. Chociaż to jest wątpliwe ..


Moje ryby pochodzą z rio Tapajos nie wiem skąd pochodziły jego .. 


I  jeszcze jedno zdjęcie S.lilith  z "odmiany" którą ja posiadam. Zdjęcie pochodzi z internetu ( http://aquadico.com/forum/2883/rio-madeira/?page=4). Rzeka rio Madeira

   

Dodam jeszcze tylko, że u moich ryb nie widać nawet zaczątku tych plam a rybki wkraczają w dorosłość - dzisiaj po raz pierwszy zauważyłęm próby kopania dołka i wzajemne imponowanie sobie wraz z potrząsaniem głową ... 
Robi się ciekawie ..Smile


   
Pozdrawiam
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Piękne te satanki Heart
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości