• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca lilith

#41
O ile dobrze pamiętam, to S. lilith jest nie tylko największą satanoperką, ale ma też jeden z większych zasięgów występowania (chyba największy spośród "plamistych" demonów). Patrząc na ten rozstrzał wyglądu wśród wszekich "jurupari" i "leucosticta" to tutaj też pasuje, żeby się różniły. Ciekawe skąd były ryby Weidnera.

Inna sprawa, że chyba S. daemon ma znacznie mniejsze zróżnicowanie ubarwienia, a też nie jest to jakiś endemit.

P.S. Dzięki za wrzutę linka, ciekawe forum Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Cześć.
Marcin coś się udało Twoim S. lilith wykombinować?
Dziś zobaczyłem na grupie fb o ziemiojadach filmik z narybkiem, coś przepięknego.
Nie wiem czy widziałeś https://www.facebook.com/groups/88527642...?ref=share
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Witam, niestety u mnie jeszcze nic się nie zadziało, były podchody ale nie nie wyszło. Teraz mam z nimi G.harreri więc na nic nie liczę .. oby przetrwały bo z tych geophagusów to niezłe ziółka ...  Ale jak , mam nadzieję się wytrą to wyjadą z tego akwarium Smile Choć wyglądają przepięknie i są niezwykle interesujące to nie lubię takich agresorów.  Widział bym je w dużym akwarium z Guianacara Smile  Ale dla mnie ważniejsze są Satany więc zostaną tylko one Smile

Chyba muszą mnie dodać do grupy bo nie widzę żadnych postów. Ale widziałem filmiki na Youtube jak koleś je rozmnożył... Piękne ...
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości