Odpowiedz 
Satanoperca lilith
02-06-2016, 14:10 PM
RE: Satanoperca lilith
(02-06-2016 12:15 PM)galimedes napisał(a):  Witam, 
Rysiek - zamiast pisti mam rogatka - co jakiś czas ( krótki) wywalam całe wiaderko tej roslinki ... i nie stosuje żadnych nawozów ..Wink

MatB - co moge powiedzieć aby nie mówić "największe jakie tylko możliwe"... Mam u siebie dorosłą parę S.daemon w akwarium o wymiarach 160x65x60 wys.  I wydaje się że żadnych innych satanoperek nie moge już do nich wpuścić. Oczywiscie nie chodzi tu o przestrzeń do pływania i nawet nie o obciażenie biologiczne... Jeszcze pół roku temu w tym akwarium pływało dodatkowo5 szt. S.jurupari - taki układ wydawał mi się wówczas idealny ... do pierwszego tarła S.jurupari... Tarło odbyło się z problemami ( przeszkadzające i ciekawskie S.daemon) ale sie odbyło. Samica donosiła ikre i larwy a następnie .... nie miała możliwości wypuszczenia młodych - albo była przeganiana i atakowana przez pozostałe osobniki swojego gat.  - albo wpływała w rewir pary S.daemon i tam też obrywała. mlodych nigdy nie widziałem po za jej pyskiem i po pewnym czasie ciągłego stresu je zjadała...  podobna sytuacje miałem z tą sama parą S.daemon i kilkoma szt. S. mapiritensis. dlatego moim zdaniem w "standardowych" akwariach ( powiedzmy do 1000L) najlepiej sprawdzaja sie układy gdzie jednogatunkowa grupa satanoperek łączy się z innymi rybami ( skalary, paletki, kasacze ...) co do pomysłu S.lilith i S.acuticeps  w jednym akwarium - to chcialbym go uskutecznić ale obawiam się ,że w przypadku ewentualnych tareł ( daj bóg...Smile Bedzie problem z przestrzenią.. dodam tylko, że planuje akwarium o wymiarach 260x80x90  wys. ale zalane na wysokosc ok. 70 cm.. - z częścia roślinną nadwodną
Dlatego na razie , sklaniam się ku zestawieniu S.lilith z paletkami  ale zobaczymy... S.acuticeps też chciałbym gdzieś wcisnąć ale na razie nia mam tylu zbiorników...
Reasumując. trzymać je razem można  - myśle juz od 200 cm długosci akwa ( docelowo). Szerokosc powinna oscylowac w granicach od 60 cm w górę. I dobrze by było aby zbiornik nie był za niski - mam takie odczucie, że duża ilośc wody nad głowami ryb wpływa na nie uspokajająco Wink najlepiej jakby też zaczynała sie od 60 cm. I przede wszystkim  urozmaicony wystrój. 

Na tym zdjęciu z ksiażki Blehera o którym mówiłem widać jak S.lilith i S.acuticeps walczą ze sobą a dookoła nich znajduja, sie hektolitry wody ... Fajnie widać tam właśnie tą przestrzeń ... W naturze ryby odpływają i byc może juz wiecej się nie spotkają - w akwarium chodzby najwiekszym, nie maja takiej możliwosci i dlatego nawet wydawało by się naturalne połączenia ryb nie zawsze się sprawdzają...

Pozdrawiam!
Klarownie sprawę opisałeś. Dzięki!

[470] Disco
[54] N. transvestitus
[128] A. sp. "Abacaxis"
[128] A. borelli
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-06-2016, 15:29 PM
Galimedes, mógłbyś wziąć tę książkę Blehera na PCW?

Z Mekki na Półwysep Jukatan jest w linii prostej 12 546 km. To tam występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-08-2016, 22:14 PM
Jakieś newsy, nowe zdjęcia? Smile Proponuję przenieść temat do działu prezentacji, co Ty na to Marcin?

Z Mekki na Półwysep Jukatan jest w linii prostej 12 546 km. To tam występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki).
27-10-2016, 22:37 PM
Nie wiedziałem czy zakładać temat czy napisać w tym, mianowicie moje pytanie brzmi czy Lilith może się krzyżować z Daemon? Jak to by wyglądało trzymając te ryby razem?

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka

[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
27-10-2016, 23:16 PM
Myślę że na pewno. Skoro wszelakie geoohagusy się krzyżują (wstawie foty krzyżówki mirabilis-red head tapajos jak tylko młode się wybarwia) to imo satanki również mogą ;D
27-10-2016, 23:32 PM
Najpierw to ktoś musiałby lilith rozmnożyć, a nie wiem czy komukolwiek to się już udało.

27-10-2016, 23:33 PM
Witam, nie plamiaste ... Wątpie czy mogę się krzyżować .. Jak już to nie naturalnie.. Może i mają podobne ubarwienie ale różnią się budową ciała i to znacznie ... Cały rytułał godowy też jest bardzo skąplikowany i nawet lekkie różnice mogą powodować brak zapłodnienia ikry..

Różnice w genotype sa jednaj już znaczne dla S.lilith i S.daemon ...

Satanoperca lilith ,Satanoperca acuticeps ,Satanoperca jurupari (Peru),Satanoperca sp. leucosticta, Satanoperca sp.mapiritensis, Biotodoma wavrini, Biotodoma sp., Geophagus harreri, Gymnogeophagus sp., Parosphromenus linkei ,P.  anjunganensis, P. phoenicurus
27-10-2016, 23:55 PM
Czyli trzymanie tych ryb razem jest możliwe i nie powinny też dobrać się na "krzyż", chciałbym zrobić takie połączenie stąd moje pytanie

Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
28-10-2016, 00:05 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2016 00:07 AM przez galimedes.)
Witam, ja trzymam teraz S.daemon z S.acuticeps ( ale tylko jedną szt.) Z tego co widzę - takie połączenie może się sprawdzić
Ale .. tylko do czasu aż będziemy chcieli rozmnożyć któryć z gat. Ryby po prostu będą sobie przeszkadzały...  Ta sama nisza, podobne zachowanie.. lepiej łączyć ryby o skrajnie różnych niszach ale z tego samego biotopu .. ( S.daemon + P.altum  , S.jurupari + S. aequifasciatus, S.mapiritensis + M.insignis , S.leucosticta + M.festivum)

Zresztę akwarium dla grupy S.daeamon + S.lilith musiało by być ogromne ... Te ryby dorastają do ponad 30 cm.. ! ( chyba ,że mowimy o młodych rybach .. wówczas, smiało polecam taki zestaw - podobna woda +podobne jedzenie ... tylko przestrzeń do wzrostu potrzebna..)

Chyba ,że mamy np. po dorosłej, dobranej parze z każdego gat. Wówczas myślę ,że w odpowiednio dużym akwa udało by się je połączyć...

Pozdrawiam!

Satanoperca lilith ,Satanoperca acuticeps ,Satanoperca jurupari (Peru),Satanoperca sp. leucosticta, Satanoperca sp.mapiritensis, Biotodoma wavrini, Biotodoma sp., Geophagus harreri, Gymnogeophagus sp., Parosphromenus linkei ,P.  anjunganensis, P. phoenicurus
28-10-2016, 01:01 AM
Wiedziałem że na Ciebie można liczyć Marcin! Taki miałem właśnie plan po parze tych ryb u siebie w baniaku, spróbuję i się przekonam jak będzie to współpracować Wink narazie mam podrostki S. Daemon więc kawałek czasu przed nimi zanim coś mi się dobierze a z S. Lilith zobaczymy co udało by mi się załatwić

Przeszłość ....
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe